Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İnsanlardan kaçıyorum, kendimi güçsüz ve kaygılı hissediyorum..?

ela lale

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
OKUYORUM,OKUL BİTMEK ÜZERE ÇOK ÇALIŞIYORUM,UNUTKAN VE DİKKAT DAĞINIKLIĞIM VAR,ÇALIŞICAM İŞE GİRİCEM DİYORUM...
BAZENDE (çogunlukla) BEN YAPAMAM BECEREMEM İŞ DÜNYASI İNSANLAR BENİ YORAR UĞRAŞAMAM DİYORUM.
EVDEN ÇIKMIYORUM TELEFONLARI ÇOCUKLARIM DIŞINDA KİMSEYE AÇMIYORUM..
ÇOCUK GİBİ İNSANLARDAN KAÇIYORUM.
KENDİME KIZIYORUM ELİMDE DEĞİL.
KAFAYIMI YEDİM BİLMEM
İLAÇ KULLANIYORUM AMA YETMİYO FARKINDAYIM Kİ İYİ DEYİLİM AMA ÖZGÜVENİM YERLE BİR ,
NAPICAM BİLMEM..

BU DUYGULARI YAŞAYAN PİSKOLOJIK HASTALIK GEÇİREN TEDAVİDEN FAYDA GÖREN VARMI..PEK SANMAM AMA Bİ YARDIM FİKİR..YOL GÖSTERBİLECEK VARMI

@ela lale merhabalar anlattıklarınız psikolojik rahatsızlıginız mı var? Yoksa ara ara insanların yaşadıgı bir sıkıntı mı?

Depresif nöbet tanısı aldınız mı? İlaç ne için kullanıyorsun? Bu şikayetler anksiyete boz da görülebilir. Tanı olarak nedir?
@ela lale,

Dikkat eksikliği için etkili ilaçlar var, doktorunla konuşarak tavsiye alabilirsin. Bunun dışında bahsetmiş olduğun durum kesinlikle özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor. İş hayatına uzun süre ara verince bende de aynı sıkıntılar oluyor. Kendimi değersiz, hiçbir işe yaramaz birisi olarak görüyorum ancak bir işte çalışınca yavaş yavaş bu düşünceler kayboluyor. Zaten kendine bir çevre edinmeye başlıyorsun, onlarla muhabbet ederek vakit geçirmek iyi geliyor. Kendimi tamamen işime veriyorum. Çoğu sorunu sadece ilaçlar ile çözemezsin, senin de birazcık gayret göstermen gerekiyor. İlaçlar seni belli bir seviyeye kadar getirir, sonrası sana kalmış. Sosyalleşme adına okul ve iş hayatı bulunmaz birer nimet, mümkün olduğunca bu durumdan maksimum yararlanmaya çalış.

@ela lale, Teshiş nedir ne için ilaç kullanıyorsunuz?

Neden pisikotik ilaçlar kullanıp fayda gören olmadığını düşünüyorsunuz bu sitede çoğu ruhsal rahatsızlık yaşayan kişi ilaçlar sayesinde hayatlarını devam ettirebiliyorlar.

Bu kadar umutsuz olmayın pisikotik ilaçlar kullanıyorsanız ek olarak bu bahsettiğiniz sorunlar için ilave ilaç gerekebilir.

Şikayetlerinizi doktora anlatın ilaç değişimi ve doz ayarlamasıyla stabiliteyi sağlayabilirsiniz.

yıllardır deyişşik ilaçlar kullanıyorum 2yıl birine gittim ayın dr.panik bozuk dedi..sonra ayrılmış hastaneden, başka dra gittim ki sürekli aynı dr a randevu aldım ki hastalığımı takip edebilsin karısık depesif nobet sanırım demis . raporda..5kez gittim baktım olmadı şimdi yeni dr a başladım..bakıcaz ama yoruldum.bazen dünyadaki herseyi çozerim diyorum ..bazen odamdan çıkmaya telefona bakmaya gücüm yok

@ela lale kullandigınız ilaçların yan etkisi oluyordur belki yan etkilerine bakın. Kansızlik vb durumlarda halsizlik yapar? Degerlerinize baktırın. Kendinizi iyi hissetmediginiz zaman kendinize zaman ayırın. Uzun sürersede biraz birşeyler yapmak için kendinizi zorlayın. Sizin rahatsızlıgınızla ilgili uzmanı araştırın. Umarm çözüm bulabilirsiniz. Çok geçmiş olsun

Üst Alt