Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Belimdeki parçalı kırık için rapor oranım yüzde kaç olur?

%20 kusurlu oran çıktı müfettiş ten.acaba etkisi ne kadar olur sayın oturan boğa Bülent bey...

Asgari ücret yatıyordu..kaza tarihinde maaş.müfettiş raporu kusur oranı %20

y.ikiz

İş kazası tarihi :05.12.2008
Rahatsızlığımın çıktığı tarih :14.06.2015
Sgk kurumuna başvuru :15.09.2015

05.12.2008 tarihinde çalıştığım şirkette iş kazası geçirdim o zaman hiçbir şekilde herhangi bir kuruma başvuru yapmadım.Rapor tarihim bittiğinde işveren beni işten çıkarttı.Fakat daha sonra çalıştığım şirkette 14.06.2015 tarihinde rahatsızlıklarım çıktı bu rahatsızlık sonucu beyin damar yumağı ve Epilepsi tanısı konuldu.Birçok hastaneye gitmeme rağmen beyin anjiosu dışında ameliyatı riskli olduğundan dolayı ameliyatta yapmadılar.Çalıştığım kurum ise benden rahatsızlığımdan dolayı sağlık raporu istedi.Olumlu olarak sağlık raporu veremediğimden dolayı en son çalıştığım yerde beni bütün haklarımı vererek işten çıkarttı.15.09.2015 Tarihinde iş için heyete girdim engelli statüsüne soktular.Diğer maluliyet iş kazası heyet raporum ise İst süreyyapaşa hst.sinden 20.11.2015 tarihinde gelen haberle bağlı olduğum SGK kurumundan Araştrma hastanesine sevk edildim ve muayenem olup tekrar İst.Süreyyapaşa SGM ye gönderildi ve 9.02.2016 tarihinde evrak takipten baktığımda Bağlı olduğum SGK kurumuna gönderilmiş bu sonuçlara bakarak durum ve gelişmeler hakkında bilgi verirmisiniz.

Benim belimde platin var L1 kırığı oran E cetveline gore %33.2 geldi bugün...

02.02.2016 günü heyete girdim hastaneden rapor oranın SGK tarafından 1 ay sonra haber verilecek dendi ama 2 aylık süre geçmesine rağmen SGK ya gittim cevap gelmediği söylendi. Süreç normalmi?

%33.2 oran geldi sürekli.bu ay maaş bağlanacak dedi emeklilik servisi1 yazıyordu.Evrak takipte.mahkemede var hakim sgkya yazı yazmış peşin sermaye hesabını istemiş sgkdan ..

Evrak takiptede iskazasi emeklilik1 zerrin yazıyordu bugün..

Sabahattin bey merhaba iş kazası geçirdikten sonra hastaneye giriş kaydı ( iş kazası olarak mı yazıldı ) + bu işte 2 şahit ile birlikte iş kazası başvurusunu şahsen de yapabilirisiniz.Bundan sonra SGK bir denetmen ile birlikte iş kazasını araştırıyor Kazada kusur oranlarını çıkarıyor. Sizi meslek hastalıklarını hastanesi veya belirleyeceği bir hastaneye sevk ediyor.Yol + yemek ücretlerini veriyor sonra sizde belirli aralıklarla sgk da rapor çıktımı diye kontrol ediyorsunuz süreç bu ....Dahası mahkeme boyutu 0542 6743454

SGK seni Allaha Havale Ediyorum.Magdurken beni daha fazla magdur ettinya Bu ORAN O SIFIR DEMEK Neyin nesi ?

Oran o olunca hak arama dava acma mahkeme hakkım bıtıyormu?

Iş kazası oranım neden o sıfır verildi? ??

Arkadaslar 09.01.2013 tarihinde İş Kazası Geçirdim. İlk Heyette TANI :LOMBER VERTEBRA L1 L2 L2 PROCES FRAKTURLU KIRIKLAR + UYUM BOZUKLUĞU teshisi kondu .SGK dan gelen oran 0SIFIR (2013 yılı ). SGKdan sevkli gitmiş oldugum ikinci heyette TANI : LOMBER VERTEBRA PROCES KIRIKLARI L1 L2 L3 FRAKTURLU (PARCALI) KIRIKLAR +HİPERTANSIYON+HIPERKOLESTROL+MİZAÇ DEPRESIF UYUM BOZUKLUĞU +BEL VE BOYUNDA FITIKLAR+SOL OMUZDA HAREKET KUSIKLILIGI teshisi kondu .SGK DAN GELEN CEVAPTA DURUMUNUZDA DEĞİŞİKLİK YOK 0 SIFIR DIYE YAZILI CEVAP GELDİ. DAVA ACAMIYORUM İŞ YERİNE BİR. ORAN O OLDUĞU ICIN SGK BANA MAAŞ BAGLAMADIGI İÇİN İŞ YERİNE BIR YAPTIRIM YOK YAPANIN YANINA KAR KALACAK.SGK YA DAVA ACIP NETICE ALAN VEYA BENIM DURUMUM HAKKINDA YARDIMCI OLUCU YONLENDIRMEYE IHTIYACIM VAR .

birincisi iş kazasından dolayı hangi rahatsızlıkalrınızdan dolayı sakatlığınız kaldı bunu ayrıntılı olarak yazan sol omuzdaki hareket kısıtlığı kırıklara bağlı hareket eksemi falan boyundaki fıtıklar falan kazaya bağlımı değilmi tam ayrıntılı olarak dilekçe yazmanız gerekir ilk hst gittiğinizde sevkiniz olduğunda muayene eden dr iş kazasına bağlı fizik psikiyatri falan diye not düştümü not düşmedikçe ssk kaideye almıyor bunlarla ayrıntılı bir dilekçe yazıp yüksek sağlık kurulunda değerlendirilmesini isteyebilirsin

tansiyon fıtık v.s. g,ibi şeyler kaideye almazlar ama ırıkalrdan dolayı bir rahatızlığınız varmı sol omuzdaki hareket kısıtlığı ne kadar psikiyatriyi pek değere almıyorlar bende de aynı sorun vardı %3 geliyordu itiraz ettim yine aynı sonuç geldi yapılan hatayı ilk önce kendinin bulup anlaman sonra avk anlatman gerekiyor ben öyle yaptım dava açmadan ayrıntılı olarak bir dilekçe yazdık yüksek sağlık kurulunda değerlendirme istedik sonuç %25 oldu

Psikoloji rahatsızlığım is kazamdan sonra başladı
Brsh 2.basamakta gormeye basladım devam edıyor ılac raporum var kullandığım depresan ılacları aylık kontrolum devam edıyor +kaza sonucu devlet hastanesınde bır seyın yok dendi +sonra gıttıgım ozel hastanede cekılen bt sınucu 3 kırıgım olduğu tespıt edildi omurda lomber vertebra proces frakturlu kırıklar l1 l2 l3 kırıklar bt mr rapır sonucları mevcut +diğer rahatsızlıklarım yenı tespıt edıldı belımde agrılar vardı boynumda sol omuzda falan bunlar yenı teşhis edıldı tansıyon kolestrol yenı tespıt ddıldı

Üst Alt