Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası mahkemesi için kimse şahitlik etmek istemiyor. Ne yapabilirim?

Kadimisci

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Kaza sırasında gece vardiyasında sadece 4 kişiydik 3 de hala çalışıyor ve gerçekten işten çıkarılır diye tanık olmak istemiyolar ikna olmuyolar ne yapabilirim bu konu hakkında fikir verecek var mı

@Kadimisci,
Çok geçmiş olsun.
İşyerinde kamera yok muydu?
Is kazası sonrası hastaneye gidip ıs kazası raporu tutulmadı mi?
Arkadaşlara şunu söyleyebilirsiniz
"Şahit olurlarlarsa işten cikislarinda mecbur tazminat verilecek. Ve işe iade davasi acabilirler Mobbing olursa yine şikayet edebilirler ve fazlasıyla tazminat kazanırlar"

Duam şudur ki ALLAH c.c herkese haksızlıklar karşısında susmamayı nasip etsin amin

@m.okanoyun

evet vardı hemde net olarak gözüküyoır kaza .
raporda tutuldu.
ama işde o 2 arkadaş da belinden sakat şöyle bel fıtıgı ileri düzeyde eger çıkarılırsa bir daha iş bulamaz korkusundalar hocam adamlar bunu düşünemiyor ki .Dün karşı taraf dinlendi ve mahkeme 6.ay a attı. 13 şubat da beni dinlicekler.
iş çok garip çünkü karşı tarafın avukatı ile uzlastık kendi aramızda ödeme için bekledik 1 ay ses çıkarmadılar oyaladılar sürekli sonra vazgeçttiler mahkemeyi bekliceklermiş şaka gibi

Son düzenleme:
Avukat a gitmissindir umarım. Kaza kaydını al. Birinci delil bu. İkinci delil hastane tutanakları. Şahitler olmasa da olur. Malesef mahkemeler uzayıp duruyor. Bugüne kadar 3 kez mahkemeye verdim çalıştığım yerleri 2 sini kazandim para mı aldım. 3 sunude kazandım boş yere hala uzatiyorlar. Senin yapman gereken sabırlı olmak ve mahkemenin hemen sonuçlanmasını beklememek...

@m.okanoyun, Kusura bakmayın sadece merakımdan soruyorum çalıştığım üç işyerini mahkemeye verdim demişsiniz bütün sorunlu işyerleri size mi denk geldi üç işyeri ile mahkemelik olmak yüksek bir sayı değil mi?

@kara duman

Şirketler kurumsal olsa dahi yönetenler İnsan. Ve işin icinde insan varsa muhakkak ki bir şekilde yasayı cignemeler oluyor. Yasaları, haklarını bilirsen bunları en uygun zamanda kullanacaksin. Ve işini çok iyi yapmalısın ki onların eline koz vermeyesin...

ÇSGB MEMURLARI GÖREVLERİNİ GUZEL YAPSALARDİ İSYERİ İLE İSCİ ARASINDA PROBLEM YAŞANMAZ

Kardeşim bu şahitlikten kaçınma hadisesi sadece sizin başınıza gelen bir şey değil. Hadiseyi bütün çıplaklığı ile gören kişi işimi kaybederim korkusu ile maalesef şahitlik yapmıyor, yapmak istemiyor. Bu durumda çok da fazla zorlayamıyorsunuz kişiyi. Benim çalıştığım yerde de benzer hadise oldu. İstifa eden arkadaştan tazminat istemiş iş yeri ve arkadaşı mahkemeye vermiş. Ancak kimse iş veren aleyhine şahitlik yapmak istememiş. Ben o sırada işten ayrılmıştım. Bana telefon açarak benden şahitlik yapmamı istedi ben de kabul ettim ve mahkemede arkadaş lehine şahitlik yaptım. Çalışıyor olsaydım da yapardım zira işim kaybetme korkusu yoktu çünkü emekliydim ve işimi kaybetsem bile, kalpten yana o zamanlar sıkıntım olmadığından, hemen başka bir iş bulabilirdim. Allah yardımcınız olsun.
Selametle

İş kazası tutanağı tutuldu demişsin tutanakta iki şahitin ismleri olması lazım o kişilerin tutanağa attıkları imza delil sayılır o imzaları atan kişileri şahit göster mahkemeye gelip attıkları imzayı doğrulamak zorunda kalırlar gelmezlerse mahkeme zorla getirir

Avukatlar seni denemiş olabilir bence anlaşma yoluna gitme engelli raporu aldınmı bilmiyorum kalıcı bir sakatlığın olduğunu var sayıyorum SGK ya gidip sürekli iş göremezlik maaşı için başvurdun mu? Başvurmadıysan hemen başvur bu yaptığın iş verenin pekte hoşuna gitmeyecektir SGK Denetmen gönderip iş yeri muhasebe defterleri ş güvenliği ve işçi sağlığı kayıtlarını isteyecektir illaki usulsüzlük leri ortaya çıkacak yüklü cezalar ödemek zorunda kalacaktır örneğin birtek bordro vermemek 12 asgari ücret cezayla karşılaşmak demek bakalım iş verenin avukatı o zaman ne diyor 😉

@m.okanoyun,
Hocam cevabın iç çok teşekkür ediyorum. Gittim eve mahkeme 6 oldu açalı kaza kaydını mahkeme isterse video olarak onlarda kayıt. Sizin davalarınız çok uzun sürdü mu

@alifatih1958,
Hocam haklısınız Allah razı olsun.
Gerçekten zor kimse yanasmiyor

@Kronik34,
Hocam benim oranım 8.1 kalıcı olarak bir iş gücü kaybım oranı var sadece . Teşekkür ediyorum cevabınız için sagolasin:)

4-5 yıl arası sürdü ikisi. Sonuncusu ise 4 yıldır devam ediyor. Şimdi istinafta

Sadece sabırlı olman gerekiyor ne kadar sürersen sürsün zaten dava açtınız tarihi sonuç'u çıkana kadar hakim tarafında onaylı üzerindeki o yıla tazminat + o yılına ait bu yılına kadar tüfe faiz masraf vs vs ücretleri alabilirsiniz tek şey sabırlı olmaktır. şahit gelmez işte zorla getirme kararı çıkarır. Avukatın varsa o bilgileri avukata paylaşabilirsiniz.

@virus34

Hocam teşekkür ederim . Aynen öyle.Ama sorun ne biliyormusunuz karşı tarafın uzlaşkmak için teklif etti kabul ettim.Sonra teklifi düşürdüler yine tamam dedim.En son kabul etmedim dedim ki ben uzlaşmak istem,iyorum teklifi arttırdılar kabul ettim sonra onlar askıya aldı ben bu işden hiç birşey anlamadım.

@Kadimisci

Bu konu hakkında avukatlara danışması için en sağlıklı bi yol derim. Bir çok iş kanunları var hangi konu da ne gibi olayları karşılaşmak için hiç bi fikrim yok bence dediğim gibi en sağlıklı şekilde avukatlarına danış derim.

Hocam öyle bir avukat bulmuşum ki bana mı denk geldi bilmiyorum arz etmek istiyorum bu sefer de 50 bin istiyor :)

tekrar teşekkür ederim cevabın için

@Kadimisci, bende 2014 is kazası geçirdim depoda kimse yoktu ayağıma ağırlık düştü 1 saat gibi topalladim ve geçti müdür gördü söyledim gesmis olsun dedi tutanak tutulmadı bende bilmiyordum proseduru gece ayağım ağırdı doktora gittim söyledim tutanak lazım dedi iş vereni aradım ayarlarız sen iyileşmene bak normal giriş yapıldı ayak iyice kötüye gitti çok kez istedim 2 3 ay geçti veremem dedi ceza yerim daha önce neden vermedin dedim biseyin yok geçer dediler ha bugün ha yarın derken 1 yıl oldu işten çıkarmaya çalıştılar ayakta duramıyordum ağrıdan masa başı iş verdiler bir süre dedim sgk şikayet edicem 1 yıl geçti istediğin yere et bisey çıkmaz müfettiş çağırdı 2 şahit getir işten dedi götürdüm iş kazasını onadı sonra iyileştim rapor 0 geldi 3 yıl sonra nüksetti rapor aldım dava açtım iş verende iş kazası değildir dava açtı ilk mahkemeyi kazandım istinafa gitti kazandım şimdi yargıtayda adli tipa gidicem son kontrol için

Üst Alt