Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu 1 günlük sigortam ve istenilen evraklarla emekli olabilirmişim..?

Cevabin icin tesekkurler.palolu ben 7 aydir istirahat raporluyum raporumun bitmesine 1 ay var isbasi veremez doktor cunku daha kemikler tam kaynamamas.diyeceksin 7 ay oldu nasil kaynamamis femur kiriklari genelde 1yili buluyor kaynamasi benim iki ayakta parcali femur kiriklari vardi birer hafta arayla ameliyat oldum sol ayak ameliyattan 3 ay sonra platinim kirildi.bir daha ameliyat oldum. Allaha şükür simdi iyiyim bakalim calisir raporu verilirse surekli is gorememezlik maasi icin basvuru yapacam. Palolu senin bir ayak femur kirigi ve belinde L1 vertage kirigi var herhalde iki kisimdanda ameliyat olmussun sana verilen oran yuzde 48 acaba bana iki ayak parcali femur kirigi 4 defa ameliyat olmusum belimde L3 vertage kirigi riskli yerde oldugu icin ameliyat edilmedi korse kullandim palolu tahminin ssk nin gonderecegi hastane yuzde kac oran verir cevap verirsen sevinirim

bende kalçada çatlak ve omuzdada kırık vardı. kaldiki kırılan bacağımın büyük bir bölümünü hissetmiyorum. sinirlerim hasar görmüş. kardeşim gerçekten bişi diyemem doktorun o anki ruh halide çok önemli kaç defa ameliyat geçirdiğin doktoru ırgalamaz doktor tetkik sonuçlarına bakar mr, tomografi, normal grafiler, özellikle ( EMG SONUCU ) nasıl çıkar ve yazar raporunu. muayeni yapan doktorun yazdığı raporla kalsa yine iyi son karar ankarada bitiyor.

kendi doktorun yazdığı raporda sgk kurumunu ilgilendirmiyor illaki kendi göndereceği hastaneden rapor istiyor. özellikle üniversite hastanelerine sevk yapıyorlar.
mesela özürlü bir komşum vardı. 2022 maaşı için başvurmuştu yüzde 80 raporu gönderipte 17 oranla dönen raporunu gördüm.

hastaneden işbaşı raporunu aldığın gün epikriz raporlarını istemeyi sakın unutma. askerlik yapıp yapmadığına dair evrak askerlik şubelerinden. kimlik fotokopisi. ve son durumunu ve mağduriyetini anlatan dilekçeni yazdır. bulunduğun sgk kurumu iş kazası bölümüne verip işlemini bir an önce başlat. benden istenen evraklar bunlardı.

Palolu senin mahkeme tarihin ne zaman yoksa durusman oldumu bilgi verirsen sevinirim.bu arada senin iskazasi 3 yil olmus simdi calisiyon hemen hemen saglik acisindan is kazamiz ayni o halde 3 yil gecirmissin zaman gectikce insan iyiye gidiyormu yoksa agrilar yas ilerledikce artiyormu.cevaplarin icin tesekkur ederim

üsteki mesajımı güncelledim oku.
durumumda bir gelişme yok ağır kaldıramıyorum uzun mesafe yürüyemiyorum ağrılarım eskisi gibi olmasada devam ediyor. yaşım 35 bakalım ileride neler olur.
mahkemem kasımın 4' te tespit davası açmış. avukat o gün bende gidecem ve gerçek günlük kazancımı bildirecez durumum belli olduğu için iş yerinede tazminat açacaz

Palolu agrilarin belindemi yoksa ayagindami benim belimde hafif agrilar oluyor ama ayakta agri var bastigim zaman İnşallah oda zamanla gecer davanin sonuclanmasi uzun zaman alir. İnşallah iyi oluruzda calisiriz cevaplarin ocin sagol

Palolu bugun mahkemede neler oldu hizmet tespiti yapildimi cevap verirsen sevinirim

bugün bizzat kendim mahkemeye girdim. sürekli iş görmezlik maaşı bağlandını iş gücü kaybının yüzde 48 olduğunu hakime belirtti avukat. yanlız sgk mahkemeye evrağı henüz göndermemiş. işverenin asgari ücretten prim yatırdığını kaza geçirdiğim tarihte 60 tl günlük kazanç. şu anki tarihtede 100 tl olduğunuda belirtti. günlük kazancımın gerçek ücretini tespiti için talepte bulundu.

hakimin kararı ise 1. sgk kurumundan gelecek olan evrak. 2. kalıpçı olduğumu kanıtlayan ustalık belgesi. 3. bağlı bulunduğum odadan kalıpçı ustaların aldığı ücret tespiti.
4. mahkemeyi 29.01.2015'e erteledi
böyle bir oda yok heralde araştırmadığım yer kalmadı. hala araştırmaya devam ediyorum.

son olarak ustalık belgesi aldığım adana inşaat mühendisleri odasına kendim gittim. sürekli iş mahkemelerinden bu tarz dilekçelerin geldiğini bana söyledi danışmadaki arkadaş. kendilerinin ustaların aldığı günlük kazancı belirlemediğini bildiren evrağı tekrar mahkemeye bildiriyoruz dedi ve sizin gibi mağdur arkadaşların zaman kaybı oluyor mahkeme uzun sürüyor diyede belirtti.
ve son bombayıda patlattı.
ustaların gerçek günlük kazancını belirleyen kurumun ÇEVRE VE SEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ olduğunu söyledi.
bakalım bir aksilik çıkmaz ise çevre ve şehircilik il müdürlüğüne gidecem. bakalım ne diyecekler ne sonuç alacam.

Palolu bende kalipci ustasi oldugum icin acaba biz hangi kurum ve hangi odaya bagliyiz ben kendim kalipci ustasi belgesini esnaf ve sanatkarlar odasindan aldim belgede calisma bakanligi iskur ve esnaf ve sanatkarlar odasinin imzalari var ben belgemi 2010 yilinda almistim simdi sana soracagim soru acaba mahkeme bu tespiti bagli oldugumuz odadan kendilerimi talep ediyor yoksa senmi gidip odadan talep edip mahkemeye sunuyorsun.hani hakim sahitleri once dinliyordu neden sahitleri talep etmedi. Palolu karsi tarafin avukati herhangi bir itirazda bulundumu mahkeme ne kadar zaman surdu .benide bu ayin sonunda bende bu durumla karsilasacagim ceap yazarsan sevinirim sagol

üst mesajımda belirttiğim gibi belgemi adana inşaat mühendisleri odasından aldım. ben hem kalıpçı hemde soğuk demirci ustasıyım. odaya gittim bana çevre ve şehircilik il müdürlüğünde günlük kazanç belirleniyor dedi.
bende bugün çevre ve şehircilik il müdürülüğü (evrak kayıt) bölümüne gidip durumumu söyleyip teyit ettirdim. belgemi inceledikten sonra günlük kazancı biz belirliyoruz dedi.
mahkeme talep ediyor bizde gönderiyoruz dedi. günlük kazanç ne kadar dedim cevap alamadım.

Palolu benim gorusum mahkeme senin gercek kazancin tespitini bir sonraki durusmada sonuclandirir eger tespit sonucu cevre ve sehircilik mudurlugu cevap gonderirse cabuk sonuclanir.bakalim ben nasil kalipci kalfasi oldugumu ispat edecem ustalik belgem var ama kalfalik belgem yok. Palolu İnşallah bizim bu davalarimiz hayirlisiyla iyi biter.dun televizyonda is kazasi gecirmis arkadasimiz davasi sonuclanmis 1milyon 650 bin lira tazminat kazandi insaatta beton atarken beton ponpasinin patlamasi sonucu 7 metrelik yuksekten dusme sonucu belden asagi felc olmus Allah kimseye gostermesin.Dava 8 yil surmus

Üst Alt