Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu % 41 sürekli is göremezlik var. Kaç lira maaş baglanir?

gokveay kardeşim
senin kusur oranı ne kadardı yazabilirmisin???

Arslan01 benimde kafama takiliyor aslında benim arkadasimin 3 parmagi yok sag el sadece bir emekli maasi aliyor bu nazil iştir anlamadim gitti ve benim 4 parmagim yok bağlanacak olacak maaş 350 gibi birşey anlamiyorum bu basil is dur 41 rapora 450 milyon gülünç bir rakam insanlara sadece kaybi oranında maaş bagliyorlar EEnu ne oluyor ....insana insan gibi gormuyorlarmi yoksa işçi olarak gördükleri icinmi boyle oluyor.. mantigm almiyor

adaş ben sgk sordum
kusur oranı diyor o günkü maaş diyor felan filan
ama benim arkadaş 1650 tl maaş alıyor oranı %42
buradaki arkadaş oranı %41 bağlanmış bu nasıl iştir

öncelikle merhabalar, aranıza yeni katıldım o yüzden bir çok şeyden haberim yok. bir soru sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim. %42 oranında rapora sahibim. ve özel bir şirkette 1500 tl maaş ile çalışıyorum. sorum şu: bahsetmiş olduğunuz aylık ne şartlarda bağlanıyor? Ben çalışıyorken böyle bir aylık için başvurabilir miyim? Yada raporum iş kazası niteliğinde mi alınmış olunmalı? Ben şeker hastasıyım ve raporum bu yönde. örneğin işten çıksam bu maaş için başvurabilir miyim?

serpil hanım merhabalar
bu maaş için (Allah kimseye yaşatmasın) iş kazası geçirmiş olmanız gerekiyor.tek ve en önemli şart bu.

merhaba sevgili arkaaşlar öncelikle bütün engelli arkaaşlara yüce Allahtan sabırlar ve sağlıklı günler dilerim. Benim sürekli iş göremezlik maaşına başvurdum ve sonucunu bekliyorum başvuru tarihi 31-07-2014 tarihi ve daha sonuç gelmedi. omurga kırığına yüzde kaç veriyorlar kaza anında asgari ücret alıyordum ve yaşım 40 idi eğer bir bilgisi olan arkadaş varsa lütfen bana yardımcı olsun çok sevinirim. şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Allaha emanet olun ve hayırlı cumalar dilerim herkese

Slm arslan kardeşim benim kusur oranim yüzde besti ve de 2009 kaza geçirdiğim zaman maasim net yatan 1400 TL di senin ne oldu işallah sonuclandimi

1-önce seni sgk hastaneye sevk eder
2-sonra sonuç gelir (2-3 ay)
3-sonra sgk dosyanı müfettişlik kurumuna sevk eder
4-gelen sonuç %10 'un üzerinde ise sgk dosyanı müfettişliğe sevk eder
5-müfeetiş iafadeni alır (2 -3 ay)
6-müfeetişten sonra 2-3 ay arası maaş bağlanır

sonuç 6-9 ay arası bağlanıyor diyecem ama bir iki ufak pürüz çıkarsa sonuç uzayabilir.
ben 29.08.2013 de başvurmuştum.daha bağanmadı bekliyoruz

gokveay kardeşim
daha sonuçlanmadı ama kurbana yetişsin diye dua ediyorum
benim sadece maaş bağlanma prosedürü kaldı bekliyorum

iallah en kısa zamanda baglanır huseyin kardeş

Ben iki yıl oldu maaşım bağlanmadı. ve hala bekliyorum ama duyduğuma göre sgk bana bir evrak gönderecekmiş postaya vermişler ama daha gelmedi. inşallah bu maaşı bekleyen bütün arkadaşların maaşı bağlanır. herkese mutlu hafta sonu diliyorum.

benimde başımdan bir olay geçti 9ay calıstıgım yerde bel fıtıgına yakalandım xx.06.2014 de meslek hastalıkları hastanesine sevk edildim sonucu bekliyorum

slm arkadaşlar ben dün postaneden gitdim birikmiş paramı vede 44o tl maasimı aldım onun yanındada bana ek maas olarak 899 tl para verdiler şimdi benim sorum ben hem 44o tl maasimı hemde 889 olan ek maasida her zamanmı alacam

Mehmet Bey;
maaşın hayırlı olsun.
İnşallah güle güle harca.

Mehmet bey şunu merak ediyorum
bu parayı sanırım 1400 tl maaşına göre bağladılar.
yani 2009 da kaza yaptığın zamana göre
peki aradan 5 sene geçti bu maaşın her sene zam alması gerekmez mi?belkide son hali 899 tl dir olabilir mi?
önümüzdeki ay maaşı alınca yazabilir misin?
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Mehmet kardeş senin is gucu kaybin ne idi kaç oran ile 440 TL baglandi ve aldigin maaş ne idi yaza bilirmisin

hüseyin kardeş benim şi kaybım yuzde kırkbir sürekli iş göremezlık aldiğim maaşda sürekli iş goremezlik maaşi

bana 2009 daki maas bağlama oranı 225 tl den başlamiş bu zamana kadar olan maasimda 440 tl ama dün postaneden bana 899 tl de ek maas verdiler şimdi benim anlamadığim bu 899 tl yi hepmi alıcam

mehmet bey öncelikle geçmiş olsun anlamadığım konu şu 899 tl maaşı anlamadım böyle birşey varmı bana da tam olarak bilmiyorum ama % 33 veya 35 civarında oran vermişler ama tam sonucu bilmiyorum sizce ben ne kadar maaş alırım bir bilginiz varsa veyardımcı olusanız sevinirim çok teşekkür ederim

sevgili arkadaşlar benim iş kazası maaşı sonucu geldi ve bana % 37 oran vermişler ve290 tl maaş bağlamışlar sizce bu normal mi ben buna itiraz edeceğim çünkü çok mantıklı değil bu oranlar.

Cemil Bey;
Hayırlı olsun inşallah
bu gelir kaza yaptığınız zaman ki maaşınıza göre hesaplanıyor diye biliyorum
misal 1000 tl bürüt olsa bunun %70'i baz alınıyor
bununda işgöremezlik oranı veriliyor diye biliyorum yani
1000 * %70 * %37 =259 gibi

öncelikle size çok teşekkür ederim Hüseyin Bey inşallah size bana verilenden daha fazla maaş verirler. benim anlamadığım şey arkadaşımın oranı %29 ile 484 lira maaş bağlandı ama bana ise % 37 ile 290 tl bağlandı bu işte bir tutarsızlık olduğunu düşünüyorum çünkü benim belim kırık ve iki tanede platin ve 10 tanede vida var daha ne olsun ki bunun için ölmek mi lazım anlamıyorum dün gee hiç uyuyamadım bu yüzden. Allah sizden razı olsun Hüseyin bey

Arkadaşlar öncelikler herkeze selamlar benimde iş gücü kayıp oranım ve maaşım belli oldu sizlerle paylaşmak istedim. Ben 2012 eylül ayında iş kazası geçirdim o tarihte asgari ücretin üzerinde maaş almama ragmen ve bunu heryerdeki ifadelerimde de söyledim ama nafile olmuş sigortam asgari ücretten yattığı için sonuş aynen şöyle oldu %48 iş gücü kaybına 301 lira maaş bağlanmış pek iç açıcı bir durum değil bende memmun kalmadım ama sanırım yapılcak pek bişey yok. Bu maaşı bile tam 2 yıl sonra bağlayabildiler zaten gittiğin zaman derdinide anlatamıyosun ordaki insanlarla tartışıyosun gerçekten bu sgk yı anlamak zor. ALLAH herkeze yardımcı olsun.

çok geçmiş olsun s.unsal bey Allah şifalık versin ben de sgk ya gittiğimde bana da senden başka bu kadar uğraşan yok bu kadar üstüne düşme gibi sözlerle beni azarlıyorlardı. ben sadece bu maaşın işlevini ve nasıl değerlendirilidğini öğrenmek istiyorum sonuçta ben bu maaşa ilk defa başvuruyorum merak edip soru sormam çok normaldir.ama beyefendiler rahatsız oluyorneyse benim sonuç dün geldi ve benim maaş da asgari ücretten yattığı için bana da 290 tl maaş bağlandı ama ben salı günü gidip itiraz edeceğim.herkese iyi hafta sonu dilerim

benim maaş bağlanmış ama miktarını henüz bilmiyorum.
postaya vermişler oradaki memur 10 güne gelir dedi.
beklemeye devam.
birde Cemil Bey bu maaş İnternet de görünüyor mu?

Son düzenleme:
Hüseyin bey benim kağıt geçen hafta perşembe günü geldi ve o zamandan beri bakıyorum daha görünmüyor belki de maaş aldıktan sonra görünür. ayrıca benim raporda kontrol muayenesi istenmiyor yani ömür boyu bu maaşı alacağım umarım bu maaşa başvuranherkesin istediği sonuc almasını dilerim.maaşı il önce postaneden alacağım daha sonra istediğin bankaya yönlendereceksin diye söylediler.

Cemil Bey;
Çok Teşekkürler
bakalım benim evrak kaç günde gelecek

eğer bütün işlemleriniz bittiyse artık sadece sakatlık oranıyla kaç lira maaş alacağınız hesaplanacak ve en geç 15 gün içinde size ulaşır ben de yarın yolve muayene parasını almak için sgk müdürlüğüne başvuracağım o da en geç 15 gün içinde alınıyor hayırlısı artık hepimiz için

benim işgöremezlik derecesi belli.
yol ve muayene parası nedir onu bilmiyorum?

sgk sizi hastaneye sevk ettiği için hem yol hem de muayene ücretini sgk karşılıyor isterseniz sgk ya sora bilirsiniz
ben yarın gideceğim sgk ya almak için

TR123;

Bende vergi indirimi yoluyla emekliyim benim maaşım dosyam Ankara'ya gönderildiği tarih değilde, geldiği tarihten itibaren başladı.

Sabri bey
bu durum vergi indirimiyle emekli olmaktan biraz farklı bi durum biraz farlılık var.

sevgili arkadaşlar kısmetse bu ayın 18 de ilk maaşımı alacağım darısı sizlerin başına inşaAllah size çok daha fazlası bağlanır. gerçekten mutlu olurum sizin adınıza

Üst Alt