Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu parmağım koptu! Haklarım nelerdir?

akks47

Abi şimdi mahkemeye verdim diye raporum bitince şirkete almıcaklarmış beni mahkemeden vazgeçmezsem eğer peki tazminatımı vericeklermi yoksa vermedenmi sokmucaklar içeri işsizlik maaşı alırım dimi yani bu durumda?

İle mecbur gitmelisiniz diye düşünüyorum yoksa işveren açısından haklı fesih sebebi olur gitmemek

çok bilmişlik taslamak da istemem ama 45 yaşında 30 senelik çalışma hayatı olan biriyim....o işde zaten durum buralara geldiyse çalışamaszın mobbing uygularlar çalışsan da,işyerine de gidersen avukatınla git ve tazminat hakların haricinde de hiç bir kağıdı imzalama...çünkü sana öyle bir kağıt verirlerki küçücük yazıyla en az 5 sayfa zaten okuyamassın hemen imzalarsın..o yüzden aman diyeyim...tekrar geçmiş olsun kolay gelsin kardeşim..

Avukatınız garip geldi bana şirketi mahkemeye verirken bu durumları düşünmemiş olamaz her insanda oraya gidip hehehe ben geldim yapamazki önce işyeri ile bağın kopması gerekirdi bence bunu kolay zannediyorlar.

Eserin79 O şunu diyor ömür şimdi gitmezsen eğer 3 gün işe gelmediğin için tazminatından olursun ama sen zaten gidince mahkeme açtık diye onlarında demesiyle mahkemeden vazgeçmezsen burda çalışamazsın demişler git onlar çıkarsınlar al tazminatını diyor. Ama şirket raporum sonunda gittiğimde çalışamazsın burda dyip tazminatsız beni kovabilirmiler onu sadece merak ediyorum öyle hakları varmı ?

Arp niyetli işveren şunu düşünerek kovar tazminatını verip kovacağıma hikaye bi sebepten kovarım tzminatını mahkemede alsın davalar sonuçta hemen tamamlanmıyor bu ülkede biliyorum maddi kaygıların seni sıkıştırıyor ama bi yolunu bulup sakin olmalısın işler bayır aşağı gitmiş artık soğukkanlı olmalısın

Eserin79

Bir bahanesi yok sadece davadan vazgeç gel raporun bitince işine devam et diyolar bende dedim geçmicem davadan ozaman rapor sonunda seninle çalışamayız dediler. Bende raporum bitince napıcam onu düşünüyorum tazminatımı vermedenmi veripmi çıkarıcaklar hep gece gündüz onu merak ediyorum.

nevfell

Avukatın doğrusunu söylemiş raporun bittiginde git çalışmana devam et,işveren belki gönülsüz olsada seni çalıştırmaya devam edecek lakin bu dönemde büyük itimalle işveren baskı kuracak sana mobing uygulayacak yada artık seninle çalışamayız yollarımız ayırıyoruz diyip tazminatını ödeyip seni işten çıkartacak eger sana hiç bir hak vermeden çıkartıyoruz deseler zaten sende 2.davanı alacak davası için açarak tazminatını alırsın

Eger işveren tazminat ödemeden mobing uygulayarak seni işten cıkartmak için belki hileye basvurabilir seni haklısebepten iş sözlesmeni fesh ederek

Sana önerim okumadan hiç bir belgeye imza atmaman ayrıca ben artık bu işte çalışamıyorum diyorsan ve tazminat hakkımı almak istiyorum diyorsan sana önerim ise

Zaten iş kazasından dolayı rapor alacaksın sonra doktoruna soracaksın ben artık eskisi gibi çalısabilirmiyim diye doktor görüşünden sonra noter gidip artık eskisi gibi bu işi yapamayacağını ce ve iş kazası geçirdigini ve sağlığının bu işe elverişli olmadığını o yüzden haklı sebepten dolayı iş feshi yaptığını bildirip işverenden tazminatını iştiyeceksin.büyük ihtimalle tazminat öderler bu dyrumda zaten ödemeseler zaten mahkemeye alacak davası açtığında tüm haklarını faizi ile alırsın bu durumda.

kardes gecmıs olsun bende parmagımı kaybettım tutanaklarda iş kazası gozukuyosa sadece raporlarını işverenınnın muhasebe işlerıne bakan kısıye ulasması yeterlı işverenın vermezse zaten suc ıslıyor tabı tutanaklarda iş kazası gozuktuyse raporlu oldugum surece işverenım maasımı verdı aynı zamanda gecıcı iş goremezlık raporu verır hastane bu hastanenın sana verdıgı ıstırahat raporudur aynı zamanda bunu ıcınde para alırsın tabı maasını ısveren vermek zorunda degıl..10 gun ıçın tahmını 333lıra gıbı bı para alırsın raporun uzadıgı muddetcede paranı alırsın

hayır suan aynı iş yerınde calısıyorum ..betul06

nevfell
Çok geçmiş olsun kardeşim.Heyet oranın kaç geldi acaba bende sağ el 2,3,4,5 parmaklarımdan oldum. Heyet sonucunu beninle paylaşır mısın?

hdoa
Merhaba whatsaap grubundan bahsetmişsiniz eper uygunsa katılmak istiyorum.Bende iş kazası mağduruyum.

Affınıza sığınıyorum ama hangi iş veren insaflı

Cumaliman abi watsap grubuna eklermisiniz rica etsem 0535 733 9496

Üst Alt