Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş Kazası sonucu sağ dirsek hareket kısıtlılığı oluştu. Ne yapmalıyım?

Slm arkadaşlar tazminat davam 1 senedir sürüyor. Şirket 104.164,00tl peşin sermeye ödemiş SGK ya ne kadar tazminat alırım acaba?? Bilen varda yardımcı olursa sevinirim.

İş kazası

Mrb ben elektrik teknisyeniyim. İş yerinde yüksekte çalışırken çarpılma sonucu düştüm. Düşme sonucu kafa taşı kemiğim kırıldı ve beyin kanaması sonucu beyincik hasar gördü. Ayrıca sol omuz başı kemiğim kırıldı ve kaynamıyor, bu nedenle kolumun %30 unu kullanabiliyorum.

İş yeri ilk ameliyat giderlerini ödedi 2. Amaliyat masraflarını ödemediği için dava yoluna gittim. Noter onaylı haklı getekçelerle iş feshi yaptım fakat çıkışımı istifa olarak kodladıkları için işsizlik maaşı alamıyorum.
Sgk evrağı ile üniversite hastanesinde maluliyet raporu için işlemlerimi bitirdim. Hastane evrakları sgk ya yollayacakmış ve ona göre bir yüzde verecekler sanırım.

Benim sormak istediğim başka yapıla bilecek birşey var mı. Kolum da hareket kısıtlılığı olduğu için iş bulma imkanım da çok az.

Oğuzhan3281

İş kazası bildirimi yapıldı mı? Kalıcı hareket kısıtlılığı olduğunda ve oran %10 üzerine çıktığında sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Çok önemli bir haktır.
İstifa olarak işleme konmasına karşı dava açmanızı öneririm.
Kusur oranı işverene verilirse tazminat davası açmanızı öneririm.

Aynen katılıyorum bende sürekli iş gücü kaybı ödeneği alıyorum oranım %13.1 olmasına rağmen şuan 890tl alıyorum ve sistemde emekli göründüğüm için ömür boyu sağlık hizmetinden yararlanma hakkın var.

İş kazası

OturanBoğa cevabınız için teşekkür ederim. İşyeri iş kazası bildirimini yapmış ve hastane girişlerimin hepsi iş kazası olarak yapıldı. Maluliyet tespiti için sgk nin yönlendirmiş olduğu hastaneden kontrollerim bitti. Hastane raporu sgk ya gönderecek ve sgk nın raporunu bekliyorum. Yüzdeler şimdilik belli değil yani. Yüzde belli olunca iş kazası ile ilgili dava sürecim başlayacak. İşten çıkma konusunda ise dava yoluna gidilecek kıdem tazminatı fazla mesai gibi ödemeler için. Haklarımı dava yolu ile alabilirsem istifa olarak görünen çıkışımı düzelttirebiliyormuşum sanırım. Böylece geriye dönük işsizlik maaşımıda alabiliyormuşum diye biliyorum. İş başvurularımı iş kur üzerinden yapsam acaba daha hızlı bir şekilde iş bulabilirmiyim, yada devletin işe yeniden kazandırma adına bir çalışması varmı.

Arkadaşlar iskazasinda oran varsa dava açılır 10 altında ise psd kesilmez üstü ise kesilir yapacak birşey yok avukatlar maddi tazminatı 1000 tl gibi sembolik açıyor sonra artırımı yapıyor genelde ama yasal faiz artmış tarihten başlıyor nasrettin hoca misali damdan düşen iyi biliyor yargıtay kararları bu yönde

demiröz_serkan yanlışınız olabilirmi iş kazası olduğu tarih itibariyle faiz işler diye biliyorum

Üst Alt