Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu sağ serçe parmak koptu..?

yarali41

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle herkese merhaba

İş kazası sonuncunda sağ serçe parmağımın uç kısmından kopmuştur eğitimi almadığımız bir işin ve daha işi yeni başladığımız da oldu yani ilk iş günümüzdü yan yana 2 yürür vinç in bırını temizlerken denge almak amacıyla öteki vinç in rayına elımı koydum ve sağ serçe parmağım koptu 2 vinç arasında yaklaşık 20 cm aralık vardı olay bu kadar size birkaç sorularım olacak.
1)İş kazasında % kaç hatalı gözüküyorüm ve vinç'i kullanan ne kadar kusurlu bulunur
2)% kaç göremez raporu alırım.
3)Birde maaşım 1800tl idi sigortada asgari ücretten göstermişler bununla ilgili bir şey yapa bilir miyim
4)Raporların çıkması ne kadar sürer.şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

komple sol parmaklarımı kaybettim 45 rapor verdiler size 5 ya verirler ya vermezler geçmiş olsun

birde burda ki oranlar parmakların dipten kopması durumunda ki hasarlar için. siz serçe parmagının uç kısmı diyorsunuz .....

Sürekli iş göremezlik geliri bağlanabilmesi için % 10 ve üzeri işgücü kaybı olmalı. Maalesef bu durumda bu geliri bağlamazlar.

Ama dediğiniz gibi, eğitimini almadığınız bir işte çalıştırılmış olmanız ve kazaya uğramanız dolayısıyla hukuki olarak bir tazminat davası açılabilir. Burada da kayıp az olduğu gerekçesiyle olası tazminat çok az olur kanaatindeyim. Avukat masrafları vs. derken bbuna değer mi, karar sizin...

yaralı burdakıler ıs kazası ıle uzmanlık bılgısını veremezler yorumdan ıbaret olur ıs kazasındakı bılır kısı heyetı sızı dınler anlatırsınız sahıt olursa dınlenır ona gore bılır kısı heyetı ısverenı senı ve vıncı kullanan kısıyı yarı ayrı egerlendırıp ona gore kusur kımdeyse toplanan delıllerle ortaya cıkar bırde saglık bakanlıgından mufettıs sorusturma acar nasıl oldu dıye temızlık yaparken elımı koydumdersen kendını yakarsın temızlerken dengem bozuldu dersen basım donerek falan ozaman hafıfler olayın ıs kazalarındakı tutanaklar genelde ıscının alehıne duzenlenır ıscıler gorsede ısden cıkarılma korkusundan ıfade vermezler versede ısverenden yana olurlar

Fulya hanım polise vermıs oldugum şikayette olayı anlattım olay temızlık yaparken dengen kaybolmasın dıye koydum dedım şimdi mufattişe başım dondu falan gıbısınden ondan elımı koydum dersem mufettış de ya gıt sen yalan konusuyon demesın cunkı polıse verdıgım dılekcede ole yazmıyo

kardeşim işverenin sana şuanki tavrı nasıl orası önemli belkide sen hiçbirdava açmadan onlar elinden gelen neyse yapacak .düşün serçe parmagı diyorsun işinden olupta sonra sana kimse işvermezse parmagından dolayı ne yapacan en azından o işyerinde belkide daha rahat bir pozisyonda emekli olana kadar çalışırsın.kusurabakma ama bazı arkadaşlar var bir parmagı yok diye işbulamıyorlar yada işveren önyargılı bakıyor kardeşim yarın başıma iş açılır diye işvermiyorlar yüzde 40 raporda alamazsın bu serçe parmagından lasan en azından özürlü olarak işkur üzerinden işlere sokuluverirlirdin ama bu hakkında yok anlamışındır umarım dediğimi yukarıda bülent abinin ne dediğini ben çok iyi anladım degecekmi sence sonuçları ona göre karar ver arkadaşım.akıl veren olur ama iş ve para veren olmaz onu böyle bilesin.

iş veren le aram zaten yok du zaten bana bek bı ıyı gozle bakmıyorlar raporlarım bıttıgı zaman zaten kendım çikişimi vericem sadece tazmınat davasından ne alabılırım ve ne kadar zarar verebılırım iş yerıne onu merak edıyoru

avuklatla konuş derim ama siğortanda varsa fazla birşey alamazsın arkadaşım tabbi yine kanunlar senden yana magdur oldugun için arkadaşım kazanıp alırsın ama miktar ne olur bilemem.

İş kazası geçirdim serce parmağım koptu dıbınde dava açtım sonucu ne çıkar bılgı alabılırmıyım

Arkadaşlar İş kazası geçirdim serçe parmağım dibinden kesildi işaret parmağım işe birinci bomdan kesildi dava acıldı sonuç ne cıkat

asgarı ucrek çalışanım 2 amelıyat sonrası işaret parmağım yarısından kesıldı tabloya gore yusze 11 oran cıkıyo tutanaklarda iş kazası gözükmekte orta parmakta ezık ve kırıklar var bu ozur oranı ne kadar maas bağlanır mahkemeye de gıtmek ıstemıyorum allah ıçın bı zararlarını yanlışlarını gormedım çalıştığım sure içinde fakat demelerı gerekmezmı sen bı zarar gordun her işin bi dıyetı olmalı..

Dava ac kardesim. Guzel bi tazminat alirsin. Dava açtığında. Sana uzlasma teklif ederler.normalde 100 bin civari tazminat alma hakkin var

ibo kardeş bır bılırkısı olarakmı konusuyosun yoksa burada duyduğun kadarıylamı..

Arkadaslar serçe parmagım dıbınden işaret parmagım ikinci bomdan kesildi 8 ocakta duruşmam vardı 24 mayısa attı tazmınat kazanabılırmıyım yardmcı olun ne olur

Arkadaslar serçe parmagım dıbınden işaret parmagım ikinci bomdan kesildi 8 ocakta duruşmam vardı 24 mayısa attı tazmınat kazanabılırmıyım yardmcı olun ne olur İlk duruşmam 8 ocaktaydı ıkıncı duruşmam 24 mayısa attı daha bılırkişi belli deyıl

Son düzenleme:
Yanı tazmınat alırsın dıyosun abi...%11 devamlı il gorememezlik bağlandı

Alirsin kardesim. Amca oglumun davasida vardi. 1 senede avukati aldi tazminatini. O yüzden konuya hakimim

hayırlı akşamlar bana ssk dan 100/45 çıktı sürekli iş gömezlik geliri balandı ama aydı şirkette çalışıgım için herkeze zam verildi ama bana verilmedi tabiki zam ayında.bide ssk la fabrika mahkemelik oldu.benim nasıl yol izlemem gerekir.

160 tl yukarı alırsn dedıler daha hıc cekmedm yeni oldu

Arkadslar iş kazasında yargıtaya gıden dosyalar bozuluyomu. Yoksa onaylanırmı

bar2626

Her iki seçenek de mümkün... Dosyanın durumuna göre değişir bu karar

özürlülük oranı alıcam tazmınata etkısı varmı parmak kopmasından cetvelde yüzde 11 gözüküyor..

selam arkadaşalar ben iş kazası gecirdim sağ el 2- 3- 4 - 5 kesildi. 2 ci parmak yerine dikildi ve donduruldu(hareket kısıtlı )3 ve 4 cü parmaklar tutmadı 5 ci parmak sağ dece tırnağın yarısı kesildi ve o da tutmadı. Şimdi sorum şu bana gelecek olan rapor % kaç olur. Bir de çeşitli yerlerden okuduğum kadarıyla iş gücü kaybı oranı % 60 gelirse yine iş yerinde özürlü kadrosunda çalışabilirim yada emekli olabilirmişim . Beni detaylı bilgilendirebilecek arkadaşlar varsa cevabını bekliyorum. SGK evrak takibinden evraklarım da bu şekilde

1 02.01.2018 KOCAELİ SGİM GEBZE SGM EVRAK KAYIT SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 02.01.2018 KOCAELİ SGİM GEBZE SGM EVRAK KAYIT SERVİSİNE
3 02.01.2018 İSTANBUL SGİM İST.BÖL.SAĞLIK KURULU MALULİYET SERVİSİNE TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
4 04.01.2018 İSTANBUL SGİM İST.BÖL.SAĞLIK KURULU MALULİYET SERVİSİNE
5 12.02.2018 İSTANBUL SGİM MALTEPE SGM DESTEK HİZMETLERİ (GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
6 12.02.2018 İSTANBUL SGİM MALTEPE SGM DESTEK HİZMETLERİ (GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2
7 13.02.2018 KOCAELİ SGİM GEBZE SGM EVRAK KAYIT SERVİSİNE TAAHHÜTLÜ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
8 16.02.2018 KOCAELİ SGİM GEBZE SGM EVRAK KAYIT SERVİSİNE

bi yardım eder misiniz. Eğer özürlülük oranım % 40 gelirse iş veren beni başka bölümde değerlendirmek istiyor. .!

Benim iş kazası sonucu sağ ayak 1,2,3 parmagım ve 4. Parmağımda ilk boğumdan koptu gelen oran %6.3 nasıl bir adaletsizliktir bu anlamadım 4 parmak kopmuş gelen oran %6.3 olsun itirazda ettim yine aynısı geldi

inşallah bir de şu var kafamı kurcalayan şimdi var sayalım %20 geldi bu na ne kadar aylık baglarlar.(benim okuduğuma göre son aldığın bürüt maaşın % 70 bağlanıyor. Aynı fabrikada çalışan bir arkadaşım 2 sen önce iş kazası geçirdi onun söylediğine göre 2.000 tl alıyormuş buda demek oluyor maaşının %70 yapıyor .) bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim hayırlı günler..

Selam raporum geldi. Sağ el D2 DİP ANKİLOZE D3 D4 DİP AMPUTE Sonuç %13.1 bakalım ne kadar para bağlanacak.

Üst Alt