Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu sağ serçe parmak koptu..?

teşekkürler memurun söylediğine göre bi maaş bağlanacak.göreceğiz sizlerle paylaşacağım

*4 (a) sigortalıları açısından;

1- Günlük kazanç hesabına giren son takvim ayı 2008/Ekim (hariç) öncesi olanların gelirleri mülga 506 sayılı Kanun hükümlerine göre,
2- Günlük kazanç hesabına giren son takvim ayı 2008/Ekim (dahil) sonrası olanların gelirleri 5510 sayılı Kanunla getirilen yeni sisteme göre hesaplanacaktır.

Soru şu ben 1996 yılında sigortalı oldum benim merakım şu iş kazasından sonra bağlanacak maaş hangisine göre hesaplanır.

506 sayılı kanun maddesi
Sürekli iş göremezlik gelirinin hesaplanması:
Madde 20- (Değişik: 23/10/1969 - 1186/1 md.)
Sürekli iş göremezlik geliri sigortalının mesleğinde kazanma gücünün tamamını veya bir kısmını yitirmiş bulunmasına göre hesaplanır.
Sürekli ve tam iş göremezlikte sigortalıya yıllık kazancının % 70 ine eşit yıllık bir gelir bağlanır.
Sürekli kısmi iş göremezlikte sigortalıya bağlanacak gelir, tam iş göremezlik geliri gibi hesaplanarak bunun iş göremezlik derecesi oranındaki tutarı kendisine verilir.
Sürekli kısmi veya sürekli tam iş göremez durumundaki sigortalı, başka birinin sürekli bakımına muhtaç ise bu gelir % 50 artırılır.

Gecen sene mayısta iş kazası gecirdim maşım 1800tl mahkeme ye verdigim icin işten cıkardılar işaret parmağım 1bomdan serçe parmağım ise dıbınden koptu suan sgk dan 6,2rapor sonucum geldi 24mayısta 2 durusmam var 25 yasındayım 1 oglum var tahmini olarak ne kadar tazmınat cıkar.

bugün edevlete geçirdiğim kaza ile ilgili maaş ödemelerini gördüm fazla değil ama yapacak bi şey de yok . Allah daha beterinden saklasın

Kardesim senin sag elin parmaklari kopmus nasil yuzde 13 verirler nerden aldin raporu cok cok az neden ihtiraz etmedin benim sol el 4 parmak koptu basparmak haric ve dikildi yuzde 18 verdi pendik marmara egtim arastirma ve 360 tl aylik baglandi

Üst Alt