Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu verilen rapor oranına itiraz ettim ama olumsuz cevap geldi!?

hilal72

Aktif Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
Sayın Bülent bey
iş kazası ilk kocatepe sağlık kurulunun verdiği % 3 lük rapora itiraz ettim
ege ünv. jhst sevkim yapıldı yeniden
bu sevkten önce benim bu hst .aldığım % 15 devamlı trf kazasına bağlı rapor olmasına rağmen ve bu raporumun üstünde oranları ege yazıp blk sgk gönderdiği halde 2.ci istalbuldan sgk sağlık kurulşundan yine % 3 çıkmış

nasıl olur anlamadım dr yazmışlar çene % 5 kulak % 15 kol % 5 birde yukardaki psikiyatris raporu var onada % 25 verseler nasıl 3 çıkar anlamadım

hilal72

%3'ü hangi hastaneler verdi? %3'ü iki ayrı hastane mi verdi, yoksa hastane yüksek oran verdi de sgk mı oranı düşürdü?

Sgk beni iki ayrı hst sevk etti biri atatürk devlet hastanesi burdaki muayenelerimden sgk yüksek sağlık kurulu % 3 verdi itiraz ettim bu sefer ege ünv.sevk etti egede kol% 5 çene % kulak % 15 ve ve bu bloğun en üstünde yazan psikiyatris raporunu gönderdi yine sgk yüksek sağlık kurulundan % 3 geldi

Selam, bildiğim kadarıyla sgk nın kendi doktorları oranlar üzerinden değil, mevcut hastalık üzerinden kendi değerlendirmesini yapıyor...

Iş kazası geçirenler

Burda iş kazası geçiren arkadaşlar var ise kazası sonucu hangi rahatsızklar çıktı ise ve iş kazasından aylık bağlandımı bağlanmadımı hangi malulluk oranında bağlandı benim gibi iş kazası geçiren arkadaşlar varmı

Evet iş kazası % 28,2 şuan müfettişi bekliyorum

cumaliman

bu %28,2 sgk nun sağlık kurulumu verd,i yoksa sizin kendinizin aldığı rapormu benimde iş kazam var normalde hst rapor almaya kalakrsam % 30 bulan rapor alabiliyorum ama bu evrakları sgk yüksek sağlık kurulşuna gidince % 10 nun altına indiriyorlar

size bu oranı hangi rahatsızlıklarınızdan dolayı verdiler

hilal72

%3'ü hangi hastaneler verdi? %3'ü iki ayrı hastane mi verdi, yoksa hastane yüksek oran verdi de sgk mı oranı düşürdü?

Bülent bey gittiğim iki hastanede durum bildirir rapor rapor yazdıkalrı için ve oranlar olmadığından bunun bilemiyorum tek bildiğim ve benimde tesadüfen gördüğüm ikinci sevk edildiğim hastanenin durum bildirir raporlar SGk na gönderiliyor bende bu gittiğim ikinci hst epikiriz raporlarımı savcılık kanalı ile istedim şehirler arası yolculuk yapamadığım için böyle olunca tesadüfen psikiyatrist ve kbb durum bildirir raporlarıda banada gelmiş oldu psikiyatris evrağında yazan şuhastalık bulguları fobik kaçınmalar hipervijilans irritabilite flasbackler diye yazıyor tanıda ise travma sonrası steres bozuklu f 43 kodu var
kararda ise yazan hastalığı tedaviye kısmen cevap vermiştir hastalığı süreklidir.çalışarak hayatını kazanmasına engel değildir
KBB DURUM BİLDİRİR RAPORDA SENSORİNAL İŞİTMA KAYBI H90,3 YAZIYOR İÇERİĞİNDE İSE TOPLAMDA HAVA YOLU İLE SAĞDA 140 DB SOLDA 140 DB YAZIYOR BU KADAR FİZİK VE ÇENENİN DURUM BİLDİRİR EVRAKLARI GELMEDİĞİ İÇİN BİLEMİYORUM AMA TEK BİLDİĞİM İSE BEN BU HST İKİ AY ÖNCE KENDİM RAPOR ALDIM ODA EK OLARAK ÇENE İÇİN % 5 KOL İÇİNDE % 5 VERDİKLERİ BUNLARINDA DURURM BİLDİRİR RAPORLARI GİTTİ AMA BENDE YOK SİZ BANA FİKİR VERİN

hilal72

Farklı hastaneler düşük oran vermişse, itiraz da kabul görmemişse, sanırım bu konuda yapılabilecek bir şey yok. Tek yol dava açmaktır, o da hastanenin verdiği düşük oranlara bakarsak, çok makul görünmedi bana.

arkadaşım sgk oran vermişşe kolay kolay degişmi yor bende iş kazası geçirdim sgk oran vermedi mahkemeye gitttik ordada hastalıgı kendiliginden oluşmurtur dendi yani olay sgk da bitiyor mahkemeye gidipde kazanan varmı bilmiyorum

bende bilmiyorum sgk birtek benim iş kazam trf kazası idi oda sol kravual kemik kırığımı alıyor oda kolda kalan % 5 lik fakat benim bu kazada çene eklem rahatsızlığım %5 kbb işitme kaybım %15 psikiyatrist ise travmaya bağlı steres bozukluğu % 25 çıkıyor ama neden sgk yalnızca fiziği alıyor anlamıyorum diğer rahatszılklar bana gökten zembil ile düşmediki dava açmak kalıyor bana aklımda kalacağına davayı kaybedip para ödemekte olsa dava açaçacağım.

ben açtım benimde travmaya baglı hatta rapordada yazıyor kazadan sonra başlamıştır diye tanıda atipikpsikotik psikoz diye fakat iş kazasıyla bir bagı yoktur diyor en sonunda yani ssk işlem tüzügüne göre maluluyetine gerek olmadıgına karar verilmişdir burda demek istedigim ne raporu alırsan al ssk işlem tuzugune göre karar veriyor adlitıp da ssk kanununa göre karar veriyor bende anlamadım

psikiyartri hastalıkları iş kazalarından sayılmıyor diye ben kanaat getirdim çünkü adlitıp bana işlevsellik bozuklugu 100/60 dendi ama iş kazasıyla ilgili degildir dendi

kaç yıdır tedavi görüyorsunuz benim bildigim tssb özürlülükten sayılmıyor çünkü bendede aynısı vardı iş kazasından sonra başlamıştı hatta hastenede yatışlarımda vardı ssk oran vermedi simdiki durumum atipik psikotik psikoz travmalardan sayılmıyor yani maluluyet çıkmadı

Hilal hanım bana % 28.2 raporu Ankara verdi.Muracat ettiğim hastane olan belirtmedi sgk gönderdi.Sgk da Ankaraya yolladı Ankara da % 28.2 geldi.benimki iş kazası yuksekten düşmekten dolayı 2 ayagında parcalı kırıklar be topuk parçalanması meydana geldi.Bu durumda % 28.2 verdiler.sizede geçmiş olsun

sizede geçmiş olsun ilk önce cumalı bey benim yine itirazım % 3 geldi

yuksek saglık kurulumu 100/3 verdi bence hiç dava açmayın tedavinize devam edin bunlar kuvetti insanlar 100/3 dedilerse kolay kolay degişmez bende iş kazası gecirdim psikolojim bozuldu hastenede yattım defalarca heyete çıktım raporlarım hep kazayı gösterdigi halde tssb atipikpsikotik psikoz elimde vergi indirim raporuda var mahkemeye verdim 3 sene sürdü her şey var kaza var hastalıkvar oran var ondan sonra dediler iş kazasıyla bir bagı yok yani hiç kimse demiyor bu insan bu hastalıga nasıl yakalanmış doktorlarada söylüyorum kazadan sonra olmuştur diye tamam dedikleri halda kazayla bagı yoktur dendi ve davayı kaybettim dava acarsanız manevi tazminat açın işverene ve trafik kazasında kusuru olan tarafa 100/3 çe tazminat çıkabilir ama ssk maaş baglamaz bu aşamada ssk davaya dahil etmeyiniz derim maluluyetiniz tam kesinleştikten sonra davaya dahil ediniz yani raporunuzu kabul etmezse maaş baglanmassa sskya dava açınız

Yüksek sağlık kurulu vermedi oranı ankara kocatepe sağlık kurulu verdi ve bu kararı vermelerinin en baş hataları ilk sevk edildiğim hastaneden kaynaklanıyor ben sonuna kadar mücadele edeceğim bakalım sonuç ne olcak

blov

kazandım % 3 aldıkalrı karar %10 üstünde karar verdiler tam verilen oranı haftaya öğrenebileceğim.

hilal72, Geçirmiş olduğunuz kazadan dolayı çok geçmiş olsun , yapılan haksız sonuçlar karşısında ise yılmadan mücadele verip hakkınızı aldığınız için sizi tebrik ederim...

hilal72, Çok geçmiş olsun böyle insanları böyle mağdur etmeye hakları yok. hakkınızı aldığınız için bende çok sevindim.

muratcankarakose68
çok tşk ederim.İnsanları mağdur eden ilk önce hastaneler sgk iş kazaso maluliyet tesbiti diye yazı yazdı blk sgk hst ise heyete sevk ederken yazıyı maluliyet diye yazdı uyardım heyettekşi memuru iş kazası maluliyet diye düzelt dedim düzeltmedi hatta kuruldada dr hiç iş kazasında ne oldu diye sormadı bir tek fizik dr geçirdiği kaza ile şu kırık sonucu kolda şu oluşmuştur notunu düşünce bundan sonraki işlemlerde hep hatalı oldu itirazda ettim başka hst gönderildim bu sefer sgk okadar saçma sapan bir yazı yazıp sevk ettiki itiraz ettiği %3 orana istinaden diyerek üniversite hst hiç bir şey yapamdı durum bildirir raporu gönderdi bundan sonra yaptığım ise dava açmadan yüksek sağlık kuruluna açıklayıcı bir dilekçe ile durumun yeniden değerlendirilmesi talebinde bulundum ve geçirdiğim iş kazası trf kazasındaki rahatsızlıkalrı tek tek yazdık zaten bu bölümlerden durum bildirir evraklarım sgk gitmişti ALLAHIN İZNİ ilede mağduriyetim giderildi ama şu an olarak %10 üstünde olduğunu biliyorum tam oranı söylemedi memur işleri gıcıklık yaaa illaki gıcıklık yapacaklar hayır yani anlamıyorum sen benim gibi lerin işini yaparken aylık alıyorsun devletten kaşın gözünmü içinmi aylık alıyorsun diyecektim sustum elbette onunda söyleyeceğim zamanı gelecek
mhmtzytn

çok tşk ederim sağolun

ilerleyen günlerde maluliyet oranımı öğrenince ve bağlanan maaş ile ayrıntılı bilgi vereceğim iş göremezlik aylığı hesaplamasında diğer arkadaşlara örnek olur belki aldığım oran ve maaş

hilal72, yaşadığınız şu sorunları 2 sene önce aynen ben yaşadım hala da yaşamaktayım, bir evrak fotokopisini elinde tuttuğu halde sonucunu söylemeyip mahkeme de zaten göreceksin diyen o sunuç için 100 km yoldan engelli halim ile sabah 5 da kalkıp otobüslerle bir umut gittiğimi anlattığım halde size söyleme yetkim yok deyip 4 ay sonraki mahkeme tarihini bekle diyen insan oğlu var ülkede... Ama sonuç olarak tekrar 100km geri gidip mahkeme yazısı alıp suratına atarak şimdi o dosyayı elinizden alabilir miyim diyerek cevabım olmuştu..

mhmtzytn

bravo işte bunun yapmak en güzeli o memur hiç farkında değil sanırım manevi olarak bizi yıprattığının ve üzdüğünün peki diğer dünyada bu kırdığının nasıl hakkının verecek 1 yıl önce tam bir yıl önce itiraz ettim sgk ya dilekçemi imzalayıp sevk yazısını imzalayan şef eşime demişki aaaaa benimde kulağımda duymuyor bende iş kazasına başvursam demiş şimdi bunların tek tek sırası geliyor gidip oadamam diyeceğim ki siz bir yıl önce evrağı imzalarken bunu demişsiniz peki ben sizi affetmiyorum siz bu söylediğinizin sözün sonunu diğer dünyada banan hesap vereceksiniz bu dünyada değil dicem ve dicemki senin kafana dosyamı düştü kalsötmü düştü başvur seni tutan yok ama sen benim hakkımda yorum yapamazsın diyeceğim ama maaşım bağlanınca dicem gıcıklık yaprlar bekletirler onunda sırası gelecek

hilal72, evet maaşınızın bağlanmasını mutlaka bekleyin, çünkü gerçekten sizi bir kere benimsedikleri zaman işinizin hallolmaması(geç bitmesi) için ellerinden geleni yapıyorlar. hergün sgk'ya gidiyorum diye (zaten kiraladaydım ) geçen sene sgk'nın karşısından ev kiraladım. Şu an hala orada oturuyorum.. :) bir sorun olduğu zaman onlar iş başı yaptıkları an giriyorum odalarına işlerimi halledene kadar çıkmıyorum rahatsız oldukları için rahat sohbet edemedikleri için de sorunumu biran önce çözmeye çalışıyorlar. :eek:

Ben hergun arıyorum memuru kuruma mail bimere yazı şikayet.hilal kardeşin dediği gibi guc oralı olmuyor bekleyeceksin diyorlar...

hilal kardeş psikiyatriyi kabul ettilermi bende de iş kazasından sonra atipik psikoz hastası oldum halada tedavim sürüyor hastalıgının iş kazasıyla alakası yoktur dendi oysa benim kazadan önce bir sorunum yoktu bende anlamadım oran çıkmadı kontrala da göndermiyor lar iş kazası geçiren kişinin psikiyartri tablosunun iş kazasıyla alaka sı yoktur deniyor bir kişide ya bu adama noolmuş demiyor nasıl bir yol izlemem lazım yani anlamadım ha bire ilaç içiyorum naşıl iş bu anlamadım

@blov
psikiyatrist oranlarım yok kabul etmemişler %25 verdiler vede bir yıllık kontrol koymuşlar bir yıl sonra yeniden heyete gircem yeniden hst koşturmalar yeniden doktorlar kendilerince bir şeyler yaxcacak bakalım daha ne kadar çekeceğim bu ksıkıntıyı bilmiyorum şimdie iki aydır aylığın bağlanmasını bekliyorum aylık bağlanmıyor nedeni ise iş kazası ikinci aylık karar ekranlarının kapalı olması ve ne zaman açılacağın belli olmaması okadar saçma sapan ki bu ülkedeki işler

@OturanBoğa
ya sabır tesbihini çeke çeke bi hal olucam artık iş kazası aylığı ikinci aylık bağlama karar ekranları test aşamaşındamış artık ne zaman olacak ise 6 ay 1 sene 3 ay genel müdürlük bile bilgi veremiyor

Bende sabır çeke çeke tesbihteki taşlar yıprandı....

Üst Alt