Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu verilen rapor oranına itiraz ettim ama olumsuz cevap geldi!?

Arkadaşlar bizler mesela % 45 rapor aldım SGK ya kocatepeye falan maaş için gitti diyoruz ya aslında bu rapor oranında düşme falan olmuyor bize hastanelerin verdiği Özürlülük ölçütlerine göre verilen rapordur AMA SGK kocatepenin bize oran olarak verdiği MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ tespitini yaparak verdiği oran mesela bende normal hastane raporu % 20 yi geçmezken ben baktım uzun zaman sonra bunu öğrendim gördüm bana SGK nın verdiği oran %65 kontrol muayeneli verdi önce inanamadım nasıl olur dedim meğer bu sebeptenmiş . Dilerim yanlış öğrenmemişimdir.

Ayrıca bir sorum olacak benim kontrol muayenem geldi Nisan 15 e gün aldım peki yine kontrol muayene verirse ben ne yapacagım iş kazası olması sebebi ile davamız vardı tazminat davası yani tekrar kontrol verirse 1 yıl yada bir kaç yıl ne kadar daha sürer konrol bilmiyorum ama nasıl olacak dava sonuçlanmayacak mı . Yada bu dava sonuçlansın diye nasıl edeyim inannın bilemedim . Buraya yazdım belki konu başlığıyla alakalı değil ama bir fikri olan arkadaşlar varsa şahsıma mesaj da atabilir eğer oluyorsa saygılar

psikiyartiyi kabul etmiyor sgk iş kazasında özür gelmiyor kendimden biliyorum hastalıgı iş kazasından sonra başlamıştır denmesine ragmen artık ben vaz gececem nasıl iştir ben anlamadım sgk iş kazası geçiren kişinin ortaya çıkan arızaları kanunumuza göre maluluyetine gerek yoktur diye katı rapor gönderdi itiraz ettim ondan sonrada iş kazasıyla alakası yoktur diye rapor çıktı bunlardan önce defalarca rapora gittim hiç birini ssk kabul etmedi iş kazası var hastalık var arıza var yani hastalık kanunumuza göre iş kazası maluluyetine gerek yok dendi dava açtım davayıda kaybettim yani hastalık üstümüze yıkıldı ben artık vazgeçtim çünkü bunlarla ugraşılmaz hakim bile şaşırdı ben nasıl bir iş bu anlamadım dedi raporlara ragmen iş kazasıyla nasıl alakasıyok dedi ve davayı redetmek zorundayım dedi çünkü daha önce iş göremezlik raporu istemişlerdi aynı hastalıktı hastalık maluluyet sınırına gelinçe alakası yok dendi herkese allah yardım etsin ben artık vazgeçtim sizlere kolay gelsin

sgk giden ropara kantrole gerek yok demiş itiraz ediyorum kabul etmiyor yuksek saglık kurulu iş kazası geciren kişinin ortaya çıkan arızaları sgk maluluyet tuzugune göre gerek yok denmiş ben anlamadım gerçekten sgk hastaneye gönderdi ortaya çıkan arızaları iş kazasından sonra oluşan bu nedemek onuda anlamadım nasıl rapor boyle ben sgkya maluluyetimi sormadım onuda diyorum kişi iş kazası geçirebilir hastalanabilir ben onu dilekçe veriyorum hastalandım diye kabul etmiyor iş kazası kabul ediyor hastalıgı kabul etmiyor

benim bu forumda açtığım konuya karşılık 2 itirazımı yüksek sağlık kuruluna yaptım %3 lük oran %25 olarak karar verildi ve bir yıllık kontrol konarak aylığım bağlandı bu arada da sgk ya dava açtım maluliyet oranımın tam belirlenmesi için mahkeme evraklarında yüksek sağlık kurulundan gelen onayı gördüm psikiyatride devreye girmiş meğer

Sıkıntılı bekleme süreleri

cumaliman

Benimde yüksekten düşme sonucu iki ayak topuğu iki el bileğim ve omurgam kırıldı

sigortasız olduğum için işler yavaş ilerliyor sizin durumunuz nasıl acaba kendimle kıyaslama yapmak için

Ben de sonuç bekliyorum sağ el 3 parmak ampute oldu e devlet te izmir sağık kurulundan geldiği görülüyor aradım yoldadır dediler %25 den aiağı olmaz diyorlar ama bakalım hayırlısı

03002048 CEYHAN

Yüksekten düşmeden kaynaklı sol ayakta topuk parcalanmaları mevcut ve amaliyat etmedi doktor artık ayagı toparlayamam dedi bununla yasamayı ögreneceksin dedi sag ayakta ise topuk parcalanması ve ayrıca kırıklar mevcut idi 2 defa ameliyat oldum platinler takıldı lakin bir süre sonra platinler yüreme cok engel oldugu ve acı verdigi için tekrar 1 yıl sonra ameliyat ile alındı,yüremekte ayakta durmakta ve normal sıradan işlerde cok sıkıntı çekiyorum ayaklarda fazla yürüyüş olmadığından kireçlenmeler oldu.sene de bir fizik tedavi yapıyorum 1 ay boyunca iş kaybı oranın %28.2 cıktı ve bu oran üzerinden iş görememezlik maaşı baglandı.

lakin iş veren ile mahkemelik oldum tazminat için,işveren itiraz etti %28.2 oranıma mahkeme beni tekrar yüksek sağlık kuruluna sevk etti,yüksek saglık kurulu da bu karar dogrutunda beni hastaneye yolladı son durum raporu için muanne film tekrar fizik tedevi ve ortopedi muanneleri sonucu dosyam yüksek sağlık kuruluna gitti oradan cıkan karar ile oranım %28.2 den %32.2 olarak geldi bu sefer işveren bu orana itiraz etti arada çelişki var diye adli tıp iştedi lakin mahkeme bu sefer akla zihan bir karar verdi,işverene git ssk yı ve kazayı geçireni hışım olarak görüp ssk yı mahkemeye ver dedi maluliyet tespıt davası açması için zaten işveren mahkemeyi uzatmak iştiyordu eline fırsat geçip ssk ya ayrı bir dava açıp benim için maluliyet tespit davası açtılar.Simdi bekliyorum oranım %28.2 mi yoksa yüksek sağlık kurunun son ara kararı ile oranım %32.2 mi diye lakin kimse sormuyor kardeşim havalr soğudu sen açı çekiyormusun diye iki ayagın arızalı olması demek hayatın doğar akışına paralel olarak sen ızdırap çekeceksin demek Allah sana ve bizim gibilerine yardımcı olsun insallah büyük geçmil olsun sanada senin açılarını yasayan biri olarak sabırlar deilerim kardeşim

Merhaba! iş kazası sonucu %27iş göremez raporu aldım kredi kullanmak istiyorum bilgiis olan varmı bu konuda verirmi bankalar kredi sizce

Üst Alt