Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında sol elim ortadan koptu! Ne kadar maaş ve tazminat alırım?

ya işte sorun orda avukat hapisde fetö soruşturmasından ya zaten yargıtay onamışda tazminatı iş verenin taksitle ödeme hakkı varmı varsa 12 ay falan bölebilirmi TR123

Ben maddi tazminatımı peşin almıştım, taksit hakkında hiç bir fikrim yok. Bunu bilse bilse icra dairesi bilir. Dosyanın olduğu icra dairesine git sor, oradan bilgi almaya çalış.

İcra Müdürlüğüne git hükmü uygulamak için harç alacaklar ve gerisine karışma.Paran tahsil edilip senin hesabına yatar.Birde bu gibi davalarda taksit yapılmaz,tümden alacaksın.

cmltürk

Kardeşim bende iş kazası sonucu sol kolumu kaybettim.Bilgisizliğim yüzünden birçok hakkımı alamadım.Sana tazminat konusunda bir şey diyemem ama mutlaka iş gücü kaybı oranını öğren ve vazife malulu olarak emekli olmaya çalış.Çok avantajın olacaktır.Geçmiş olsun...

Engelli maaşı zam yapılmıyor neden

herkeze merhaba

ben 2013 yılında ciddi bir iş kazası geçirdim sol elim tam ortadan makinada koptu yerine dikildi ama sakat kaldı garip şekilde kaza derecem %23 verildi
garip diyorum çünkü 2 parmağı kopup %40 dan fazla rapor alanlar var

neyse bana bi maaş bağlandı bu maaşı 2 yıldır alıyorum 305 tl ile başladı 340 tl anca oldu maaş ömür boyu alacakmışım ve ömür boyu sağlık güvencem olacakmış

sorum şu bu maaş neden artmaz ve bu maaşın yasal adı ne diye geçiyor bi de ben daha sonra heyete girdim heyet benim özür raporumu %45 olarak belirledi bana sgkdaki memurlar dediki sakın maaş işini kurcalama ankara rapor dereceni düşürür dedi

böyle bir şey mümkün mü

şimdiden teşekkürler

cmltürk

sana bağlanan maaş sig kardeşim. almış olduğun son dört brüt maaşın ve sgk nın onayladığı rapor oranına bağlı olarak hesaplaması yapılır. ayrıca bağlanan bu sig bilirkişi tazminatını hesaplarken alacağın tazminatından psd düşecek.

Üst Alt