Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş yerinde mobbing, taciz, dalga geçilme, aşağılanma gibi muamelelere maruz kalıyorum

@£len, kadın sığınma evlerinin çözüm sağlayacağını sanmıyorum.

@erola
Bana yardım etmeleri gerekli kadın sığınma evlerinin
Nereye sığınacağım yardım almak için
Devlet ilgilenmez Tanrı zaten kimseyi takmaz

@£len, size iş yerinde mi kötü davranıyorlar yoksa evde mi nerede tam olarak?

183 ü arayarak bilgi alabilirsiniz

@erola
Is yerinde değil bi yerde bana çok kötü davranıyorlar mobbing yapıyolar
Beni üzmek istiyorlar surekli
Bunları bildirsem verdiğiniz numaraya acaba bunlara yasal işlem başlatırlar mi mobbing yapanlara
Sıkıldım artık
Tmm bu numarayi ariyim

Son düzenleme:
@£len, aradınız mı ? Kadının beyanı esastır diye birşey var büyük ihtimal işlem yapılır

@erola
Ariycam verdiğiniz numarayi
Mobbing yapiyolar diyeceğim surekli sığınmak için yardımınız gerekli diyeceğim
Yasal işlem yapilsin istiyorum bana mobbing yapanlara artık

Merhaba, @mojjonez, gözlerimi kaparım vazifemi yaparım diyor ya Haldun Taner. Hocam bazen duymayacaksın bazen görmeyeceksin işine odaklanıver, günün sonunda vazifeni eksiksiz yapmanın verdiği mutluk ve vicdan rahatlığı ile ayrıl. İş haricinde uğraştığın hobilerin olsun zihnini bir şeyler ile meşgul etmeye bak. Meşgalesi olmayan müşküle düşer. Hayatını cennete ya da cehenneme çevirmek senin elinde. Başarılar, selametle.

@ince725, iyi diyorsunuz da öyle olmuyor haksızlıkla mücadele etmek gerekiyor maalaesef benim de kulağıma hakaret sesleri geliyordu bu tarz gerçek hakaret seslerine tahammül gösteremem ben

@erola
Ben sana bise soyliyim mi
Bazı kişiler mobing olayını hafife alıyor
Kendi başlarına gelmediği için
Hal böyle olunca yani biz bizi anlamayanlara ne desek boş oluyo
Aslında birak yaa yapsın etsinler mobing
Mobbing seviyesizlerin zararlı kişiliklerin zavallıların işi

Mesela söyle düşün belki bunlara mobingin kralı yapılıyordur yaşam da bunlarda psikoljik hastalar aman sessiz saf olur falan diyerek bize yapiyo olabilirler .
Bizim bunlara aslinda yardım etmemiz lazım ki biseler kapsınlar bizden .

Son düzenleme:
valla sanırım bana da hatta daha fazla sert girişimler yapılmaya çalışılıyor arkamdan ama pek takmıyorum açıkçası. ben psikoz hastasıymışım türünü söylemedi güvendiğim bir doktor var burda ama receteye organik olmayan psikoz yazmış. bana iyi şeyler söyledi en sonki sürücü belgesi muayenesinde sanırım. çünkü tamamen iyileşmen de mümkün dedi.

neyse gelelim konuya. 4 yıllık öğretmenim. işim için nasıl davranacağımı ve kendimi nasıl geliştireceğimi gayet iyi biliyorum. en az 3 yabancı dil hakkında en az b1 seviyesinde dereceye sahibim. başka çalışmalarım var. şuan bir dergide bilimsel makale incelemesi de yapmış durumdayım.

ya en fazla bana ne yapabilirler dediğimde, bence geri hizmete geçirmekle tehdit edebilirler ki ediyorlarda. neyse ama böyle birşeye böyle bir ihtimali de gözönüne alacağım sanırım ve korkmuyorum korkmayacağım inşallah.

ve inşallah haklı ve karlı çıkacağım amin amin amin...

başlığı açan arkadaşa mesajım: sizin yaşadıklarınız özelinde bir yorum yapmak istemiyorum açıkçası çünkü kendi halinizi en iyi Allah bilir önce sonra siz bilirsiniz belki.
ama ben kendi yaşadıklarım hakkında pek takmıyorum diyebilirim...

elhamdulillah halime çok şükür ..

Bende bipolardim evrak getir götür işi yapıyordum hiç uğramiyordum iş yerine bütün gün disaridaydim bana karismiyorlardi rahattım yani arkamdan da kim ne derse desin çokta tın!

@sokr@t
Aynen çokta tın tın tın
Belki de özel insanlarız onlar için ondan dolayı mobing yapiyo olabilirler

@erola,

Işte ondan dolayı yapıyolar
Hafiften sessiz iyi niyetli görüp mobing yapıyolar ezikliklerini mobing yaparak atıyolar
Asıl kafadan sakat onlar yani

@£len,

Ailen yok mu? Çalışıyor musun? Taktın kadın sığınma evine yani iyi olsa herkes oraya giderdi.

@kara duman,

Aynen öyle hocam, tüm engelliler bu tarz dışlanma olayi ile karşılaşıyor. Öğlen yemek molası zamanı bile engelli birinin yanına oturmak istemeyen şerefsizler var.

@mojjonez psikolojik bir sıkıntım yok. Size tavsiyem psikologa gidin. İş yerinizdeki sıkıntılarınızı anlatın. Olumsuz davranışlar konusunda hissettiklerinizi ne sıkıntınız varsa anlatın Arkadaşlarınıza nasıl davranmanız gerektiği konusunda yol göstereceğini düşünüyorum. Maalesef insanlar ister psikolojik bedensel engellilere nasıl davranacağını ögrenememiş çok üzücü başka bir birime geçmeyi deneyebilirsiniz. Birde acaba benimle dalga vb. Gibi şeylerle karşılaşacagım diye düşünmeyin. Sizin iş yerinizde yapmanız gereken işleriniz var onları yapacağım diye düşünün. Yapmanız gereken iş dışında fazla iş yapmak size iyi hissettirmez. Umarım en kısa zamanda çözüm bulursunuz.

Dün İzmir de mobbing uygulaması yüzünden bir doktor intihar etti. Engelli ya da engelsiz sistem bozuk olursa her şey olur. Polis ve askerler arasında intihar vakası çok fazla yani bu sorun devlet eli ile düzelmesi gerekir.

Bu platformda atanamayan psikolojik rahatsızlığı olan bir kadın üye vardı. Neyse atanıp, memur oldu ama atanana kadar diğer engelli üyelere hep hakaret ediyordu. Tekerlekli sandalye bağlı biri nasıl devlet memuru olur hiçbir işe yaramaz diye yazıyordu. Yani psikolojik rahatsızlığı olanlar bile diğer engelli gruplara mobbing, hakaret yapıyor. Biz önce kendimizi duzeltmeliyiz yoksa herkes bizi düzeltir.

@Reborn,

Yok ben takmadim sığınma evlerine
Bana mobing yapanlara taktım
Takmasinlar bana bidaha
Utansinlar artık yaaaa yeter yaaa
Siteye ilk üye olduğumdan beri bazı kişiler tarafindan mobinge maruz kalıyorum b
Ne diyosun buna
Ne yapmak lazim ne
Bana mobing yapan kişilere para veriyim yapmasınlar yardım ediyim yeter ki beni rahat biraksinlar
Siteye ilk üye olduğumdan bazı kişiler beri bana mobing yapılıyor
Yani beni ezseler ne olacak yaaaa ne kazinyolar

@Reborn intihar eden doktora çok üzüldüm. 6 yıl okuyor emek veriyor. Belki hayalleri vardı. Çok acı yazık oldu

@CORTU,
Mobing mağduru arkadaşlar

Aslında bu mobingcilere bunu yapmak lazim bunları hapse atsinlar cinayetten mobinlge insanları bu noktaya getirdikleri için hapse atsinlar bunlari

@Reborn,

Çok üzücü gerçekten. Ne diyorsunuz engelli şeker hastası bir memur bir başkasına " is yerlerinde şeker hastalığına değil de psikolojik hastalıklara farklı gözle bakiyorlar" dedi. Beynimden vurulmuşa döndüm. Karşısındaki de "Ama şeker hastaları da evlenemiyor" dedi. Böyle saçma sapan diyaloglar işte. Hastalık hastalıktır. Aldığı cevap da soyledigi seyde yanlis. Aptal insan diyaloglari iste. bir engelli başka bir engelliyi kınıyorsa, Diger insanlar ne yapmasin..

Ben takmadım ki
Takmaya geldi zaten bi de biseler içmiştim dun ,dedim bu bana takacak gene ben takiyim dedim hemen sanki bana takınca ne oluyosa bunlara yani
Tmm öyle yaparim

Psikiatri hastalığımı epey idare etti çalıştığım kurum üç kez psikoza girdim Allah var babası oğlunu idare etmez böyle memur olmanın avantajı işte özelde olsam çoktan sepetlemislerdi birde böyle düşün.

Özel sektör özellikle engelli raporuna bakıyor ve psikolojik bir rahatsızlık varsa genel olarak çalıştırmak istemiyor. Memur olarak sizi atamazlar ama özel sektör acımaz direk atar.

@sokr@t,
Bulandırma denizi, uyandırma kerizi diyorsun yani...

Cevap ver baskan kamu sektörü dahi olsa onlar nasil konusuyorsa sende oyle davran

Üst Alt