Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşe giderken yaya olarak kaza geçirdim. İş kazası sayılır mı?

karakaya02

Şimdi biraz detay girdi işin içine. Bu zaman zaman tekrar eder mi? Yani ilk ve tek sefere mahsus mu o araca bindiniz

hozgul
Hayır hocam zaman zaman olurdu ilk ve tek değil yani şöyle soyleyeyim denk geldikçe haftada en az iki defa beraber giderdik

karakaya02

İşverenin bilgisi var mıydı bu şekilde aracı kullandığınızdan?

SERAFİM işyerinde veya fabrikada öğlen yemek molası verilir . Kimisi uyur kimisi top oynar . O mola da top oynarken sakatlanırsa iş kazası sayılmaz çünki 1 saatlik resmi mola izni olup çalışma saati dışındadır .

Bizim patron motorla gelene kızardı çünki işyerine gidiş ve gelişi motosikletle yaptığından olaşabilecek kaza nedeniyle yaralanmalar iş kazası sayılır .

-DORLİON-
İbrahim , mola da çalışma saatleri içerisinde sayıldığından ötürü , molada bile olsan başına bir kaza gelse işveren sorumludur .

Mesela bizim işyerinde ve bir çok işyerinde mola saatleri içerisinde işyeri dışına çıkmak yasaktır . Çünkü o saatte bir şey olursa işveren

sorumludur .

%100 haklıyım demiyorum ama böyle biliyorum

Hayatım çalıştığım her yerde yönetici ve çalışan mobinglerine maruz kalmakla geçti .

Ve neredeyse tüm işçiler çalıştıkları yerlerde mobinge uğrarlar .

Katlanmak ,dayanmak her geçen gün zorlaşıyor .

Şimdi çığ gibi büyüyen işsizlik olduğu için işverenler ,yöneticiler daha bir hadlerini aşan tavır ve tutum içerisine giriyorlar

Yalakalık yaparsan seninle pek uğraşmıyorlar , ki ben asla yalakalık yapamam .

Namuslu dürüst bir şekilde önüne bakıp işini yaptığındaysa ücret artışında adaletsizliklerle karşı karşıya kalıyorsun .

Hangi durumun iş kazası hangisinin olmadığını söylüyorum. Merdivenleri inerken işverenin tahsis ettiği araca binmediniz demişim gibi bir sonucu nasıl çıkardın? İlginç bir fantezi olmuş!

hozgul başkan bırak iyilik yapıyosun laf yiyosun :) adam daki üsluba bak

ben iş güvenliği uzmanıyım 2013 te aldım sertifikamı işe giderken kaza geçirmek iş kazası sayılabilir ama dediğin gibi işverenin servisinde olacak veya işverenin sana gösterdiği yerde servis beklerken başına birşey gelirse iş kazasıdır. yani işveren gelip ne yapsın senin oturduğun evin merdivenine :)

alparslanap

Alparslanalp , iş güvenliği uzmanı olmak o kadar zor ve de matah bir şey değil .

Fırına gitsen iş güvenliği sertifikası veriyorlar .

İşsiz güçsüz ,aylak aylak gezinen insanlar iş bulabilsinler diye iş güvenliği diye bir şey çıkardılar .

Burada neyin havasını yapıyorsun onu anlamadım .

Yorum yapanların % 50 si merdivenden düşmek iş kazasıdır dediler .

Demek ki ortada bir durum .

Daha da ilginci Hozgül'ün yazısını alıntı yapıp , hozgül'e adamdaki üslüba bak diyerek ,

Hozgül'e , hozgül'ü şikayet ediyorsun . İhrilti oluyorum

Nedir bu kapitalistlerden çektiğim

Adam bir geçmiş olsun bile demiyor ( Çünkü aklına gelmiyor )

Kalkmış ahlak abidesi olmaya çalışıyor .

SERAFİM bakıyorum eski yorumlarını törpülemişsin, öyle sana yardım etmeye çalışan insanlara soru sorup üstüne birde ükela ükela ahkam kesemezsin.

Benim asıl işim İş güvenliği uzmanlığı değil bununla övündüğüm falanda yok sadece konuyla ilgili eğitim aldığımı bir dönem çalıştığımı belirtmek için kullandım yani senin gibi haybeye sallamıyorum demek istedim. ben övünmüyorum da senin aşağılık kompleksin var galiba olaya neden bu açıdan baktın anlamadım.

nitekim savunduğun şeylerin içinin boş olduğuna sonunda kendin de ikna olmuşsun ...

hozgüle hozgülü şikayet ettiysem sen ne demeye sazan gibi atlıyorsun yok atlıyorsan ne anlatmak istediğimi gayet iyi anlamışsın. tam ortaya attğın saçma şeylere cevap verecekken gene ortaya gereksiz bir şey atıyorsun kapitalistmiş :) senin yaş kaç dostum ?

yahu ne alakası var adamın tartışma stili çocuk gibi o yüzden yaş kaç dedim herkes bir tarafa çekerse bitmez bu tartışma

Tartışma konusu olsa Cafe bölümüne acardı konuyu, başına gelen bir kazayı soruyor cevap arıyor olayı kavgaya getirmenin kime ne faydası olacak, bildiğin varsa söyle eleştirmeye hakkın yok kimsenin yok

Tartışma konusu olsa Cafe bölümüne acardı konuyu, başına gelen bir kazayı soruyor cevap arıyor olayı kavgaya getirmenin kime ne faydası olacak, bildiğin varsa söyle eleştirmeye hakkın yok kimsenin yok

Aybala desteğin için teşekkür ederim kardeşim .

Yüz göz olma o kişiyle boşver . Konuşsun kendi kendine . Ben tenezzül edip cevap vermeyeceğim ona

Hayır bir de buna bir şey soran yok muhatap olan yok , kendi kendine niye konuşuyor .

@hozgül
Usta başını agrıtıyorsam kusura bakma bilgim olmadıgından soruyorum kaza gecirdigimizde trafik kazasi diye tutanak tutuldu is kazasi diyemi tutanak tutturmak gerekirdi şu anda isyerimle herhangi bir problem yok raporluyumda zaten fakat raporum bittikten sonra sen bizim isimizi yapamazsın deyip isime son verirlerse bende karşılık olarak iş kazası olarak mahkeme yoluna gidebilirmiyim dava açabilmek için herhangi bir zamanaşımı varmı tesekkur ederim simdiden

karakaya02
3 gün içinde bildirilmeyen iş kazaları işverenin canını yakar. idari para cezası alır -ki bu oranlar rahatsız edecek düzeydedir.

Ceza davası açılması hakkındaki zaman aşımı 15 yıl, tazminat ise 10 yıllık zaman aşımına sahiptir. Bir görüşe göre de kazanın haksız fiil olması şeklinde nitelenirse ise o zaman zaman aşımı 1 yıldır.

SGK'ya şikayet etmekle başlamanız lazım,müfettiş talep edilecek, iş kazası tespit davası belki açılacak ama her durumda bir uzmandan destek almanız muhakkak gerekecek. Zira biz burada deneyim paylaşımı yapıyoruz. İşin sahibi avukatlardır.

hozgul , karakaya'ya gelince sgk ya git oraya buraya git şunu bunu yap diyorsun

ama bana gelince kah kah kah kih kih kih sizin ki iş kazasına girmez filan diyorsun .

Çok teessüf ediyorum

:confused:

Bende müfettiş talep etmek istiyorum

Benimde haklarım olmalı

Ben de insanım

Kaç gündür avukatımı arıyorum , o da telefonunu açmıyor

Ne bahtsızmışım :confused:

hozgul
Kendi açımdan anladığım kadarıyla bu adamlar beni 5 ay sonra işten çikarsa ve iş kazası diyerek tutanak tutulmamiş olsa dahi dava açıp haklarımı tazminat v.s talep edebiliyorum dogru anladimmi acaba bu arada işe giriş tarihim kazadan 2 yıl once 01.08.2016 tabiki uzman bir avukat yardimiyla

karakaya02
Bir davada süreler çok mühimdir zira tüm davalar esastan önce usülen incelenir. O yüzden lütfen bir avukattan danışmanlık alın zira yanlış bir bilgi sizi haklarınızdan edebilir.

SERAFİM
Hezar teessüf ederim. Sizin için yazdıklarım bildiklerimle sınırlı, neyi biliyorsam onu paylaşıyorum. Şimdi sizinki iş kazası değilken iş kazası mı demeliyim ve size boş umut mu vermeliyim? Size kimse haset beslemiyor. Hem kah kah kih kih kih nereden çıktı? Çelik-çomak oynamıyoruz ya! Size selamlarımı gönderiyorum ve yazmam gerekenler olursa yine yazacağım.

hozgul
Çok teşekkür ederim verdigin bilgiler için hali hazirda trafik kazası gecirdigim icin sigortaya karşi dava acması icin bir avukata vekalet verdim zaten bu avukat tazminat hukuku ve iş hukuku ile ilgileniyor ona bir danisayim

hozgul [FONT=Helvetica]"İnsan göz ile bakar, dil ile görür" diyen İranlı yazar Anooshirvan Miandji, kişisel düşünme desenlerimizin süzgecinden geçen bilgilerin bizi biz yaptığını vurguluyor. İnsanlık olarak devasa binalar, robotlar yapabilir, hatta başka bir gezegende bir yaşam kurabiliriz. Medeniyet olarak ne üretirsek üretelim, insanlığın üretebileceği en değerli şey düşüncedir.
[/FONT]

[FONT=Helvetica]Miandji bugün kimsenin birbirini dinlemediği bir toplumda,[FONT=inherit] insanların tartışma yönteminin birbirini yenmek olduğunu ancak tartışmanın asıl amacının birbirine bir şeyler katmak olduğunu vurguluyor. "İki insanın arasındaki tartışma maç değildir. Amaç birbirine gol atmak değil, birbirini anlayabilmektir" diyor.[/FONT][/FONT]
[FONT=Helvetica][FONT=inherit]
"Çözüm sorunun içindedir."[/FONT]
[FONT=inherit]
Bilinmeyeni bilmek için önce bilineni bilmek gerekiyor. Bilineni bilmekse düşünmeyi gerektiriyor.[/FONT]
[/FONT]

Üst Alt