Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme engelli olarak ehliyetimi yeniledim | 2024

muhendis3232

Aktif Üye
Konular
74
Reaksiyonlar
7
arkadaşlar işitme sorunundan dolayı sürekli erteliyordum ya ehliyetim iptal olursa diye ama bu sene 2024 sonu süre bittiği için hallettim kafamdan çıktı..

1-edevletten sağlık formunu doldurun engelinize göre
2-sağlık ocağına gidiyorsunuz ve doktor sizi işitme için sistemnden sevk ediyor
3-cihazlı işitme testi yapan bir hastane buluyorsunuz. ben izmir tepecik hastanesinde yaptırdım
4-işitme testi sonucu tek cihazla %35 altı çıkarsa (benim %28 çıktı) hak ediyorsunuz ehliyeti
5-burada iki seçenek var birincisi işitme testiniz ile özel hastaneye gidip tek doktor raporu ile a sınıfı sürücü olur belgesi alacaksınız yada yine aynı hastanede işi bilen bir doktor ise size a1 verecektir yoksa sizi sevk edebilir kurula ve uğraşabilirsiniz..

sonuç olarak ben devlet hastanesinden hallettim ve yeniledim...2034 e kadar kafam rahat..

A-A1-A2-B-B1-F-M EHLİYETİMDE YAZAN KODLAR...

aklınıza takılan varsa sorabilirsiniz konu altına...

benim %90 raporum ama yüzde 3 falan duyuyorum da Ehliyet alabilir miyim ? (iştime cihaz ile duyuyorum )

Beni komisyona sevk etmişlerdi sınırdayım diye. Komisyondan sonra da bir sürü uğraştık. KBB komisyona sevk etti diye, FTR de komisyona sevk etti yoksa direkt alabilecektim raporu.

Tesekkurler aydinlatici konunuz icin. Bir tek 4. maddeye takildim. Cihazla ya da cihazsiz 35 db ustu kayip varsa ehliyet verilmiyor demek mi oluyor bu?

Yonetmeligi okudugumda soyle de bir madde var cunku:

"(1) numaralı alt bentte belirtilen kriteri sağlayamayanlar ve tam işitme-konuşma engelli olanlar aynı kategoride değerlendirilir. Bu kişilerin kullanacakları araçta kişinin görüş açısını artırmaya yönelik ayna tertibatı ve ek-2’ deki işaret kullanılmalıdır.`

Üst Alt