Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[İsmet Tanış] Umutsuzlukların adını hep YILMAZ koydum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sevgiliye sevmelere bir dosta özlemdir bu...

özlem:vede songül

Saatlerce elimde kalem önümde bombos beyaz bir sayfaya bakarak zaman geçiyor... seni anlatmak istiyorum... seni bütün herkes bilsin istiyorum... seni ve beni... saklandığın yerden ansızın çıkmanı bekliyorum... olmadık zamanda boynuma sarılmanı... korkutmanı beni... ve yine sakinleştirmeni korkunun ardından... yitiyorum gün geçtikce... sanki seni kaybediyorum.... seni yani kendimi... benliğimi... seni elimle bile bile teslim ediyorum onun kollarına... son bakışındaki o anlamı, o sır’ı şimdi çözüyorum... geç kalmış bir çözülüş... olan olmuş... yine de diyorum ya herkes bilsin seninle beni... korkum yok kim duyarsa duysun... kim ne derse desin.. ben seni sevdim, ben sana aşığım, ben seni verdim kendi ellerimle başka kollara... bu saatten sonra çözülmüs bir sır’ın, fark edişin, pişmanlığın ne faydası olacaksa sana ve bana bilemiyorum.... korkuyorum... ve özlüyorum...

-----------------------------------------

Öyle mutluyum ki ..Öylesine yaşama sevinciyle,öylesine seninle doluyum ki bu gün..Kalbim seninle atıyor sevgili!! Bugün farklı son zamanlardaki o karamsar halimden...Seninle olmanın mutlulugu bu,seni sevmenin mutlulugu..Bana bağışladığın yaşamın böyle güzel olacağını tahmin bile edemezdim..
Ben karamsarlıktan yana kullanmıştım tercihimi,valizlerimi hüzünle dolduruyordum seni sevmeye açılırken..Umut yoktu elimde avucumda, çünkü yanımda yoktun sen..Ama bugün öyle değilim,umutsuzluk yerine sevginle dolu içim, seninle hayat buluyor saksıdakı çiçeklerim...Penceredeki çim adamın saçlaıi hiç bu kadar uzamamıştı. Hayata küfretmeyi bıraktım bugün,hatta onu sevmeyi öğrendim senin sayende...Uslandım ben seninle..çünkü ben ellerine dokundum bugün ,gözlerine baktım doyasıya..Bana gelmiştin benim düşlediğim gibi.. Gözlerime inanamadım,hislerime inanamadım..Demek öyle zor değilmiş beni sevmen !!Demek bu kadar umutsuz,böylesine mutsuz olmam boşunaymış..İyi ki de boşunaymış be canım..Sen geldin ya yeter,ömrüm boyunca yaptığım her şeyin boşa gitmiş olmasına da razıyım...
Ben bugün ellerine tutundum yaşamaya tutunur gibi..Sana hiç böyle yakın olmamıştım ben,gözlerinin böyle derin baktığını anlayamamıştım hiş..Düş’tü bu ,hayaldi..Hayır..Hayallerimden de öteydi belki de ...Yaşam bu kez şaşırtmıştı beni..İlk kez istediğim ,beklediğim ,uğruna yaş döktüğüm yerden öyle güzel bir sürpriz yapmıştı ki bana..Tüm hüzünler eğildi bu mutluluğun önünde bir bir...Küstüğüm her kim varsa barıştım;kendimle de barıştım,umutsuz sandığım sevdayı bekleyen yüreğimle de..
Ben bugün ellerine dokundum,gökyüzündeki yıldızlara tek tek dokunur gibi..Bugün gelin gibi güzeldi ;daha önce kasvetli,karanlık ,soğuk gelen sokaklar..çiçek açmıştı kurak şehrin bozkırları..çünkü sen vardın yanımda günlerce beklediğim..El ele adımladık dünün çaresiz,bugünün en mutlu kaldırımlarını..Yokluğunda döktüğüm yaşlarımı topladık kentin köşelerinden ve imha ettik hüznü kimseye bulaştırmasınlar diye...Ama yine de yaşlar vardı gözümde ,bu sefer hüzünlü değillerdi..”İnsan mutluluktan ağlar mıymış “derdim;ağlarmış gördüm..Bu kez sen sildin yaşlarımı ellerinle gözlerimi kapatıp..Dünya üzerindeki tüm amalara ışık olacak kadar içtendi ellerin..Yaşlarımı sildin..”Kıyamam” dedi ,içimdeki yangınları söndüren sesin..
Oysa gözümü açtığımda yine yanaklarımdaydı damlalar..Ellerin yoktu yüzüme dokunan...
çünkü ben bugün ellerine tutundum rüyamda,yaşama tutunur gibi....
çünkü ben bugün ellerine dokundum rüyamda,sensizliğe ağlar gibi..
çünkü ben sana tutuldum sebepsizce,sanki kendimi arar gibi.....

GEL BANA.....

Gel can dostum,
Sürgüle gel yalnızlıkları yokluk denizine
Kör karanlıklardan sıyrıl da gel
Karları kürü evimin önünden
Süpür matemlerimi
İnen bayrağımı çek tekrar
Gel dinsin sızım azar azar
Sen varsan çile ne yazar, dert ne yazar

Bak sen yoksun diye
Kirpiklerine çiğ düşmüş yaprakların
Dut ağaçları sitemli sana
Gel kardelenler bahçemde seni arıyor
Al yüreğimi, sil kavgamı
Gel uçurum çiçekleri açıyor
Bırak çorak topraklara yağmayı
Kurak kuyularda sıra bekler
Laleler, papatyalar çiğdemler
Soldurma onları
Sürgüle gel yalnızlıkları yokluk denizine

Haydi gel bulut
Kurumuş gözbebeklerimi ıslat
Unutma sakın beni
İstersen yıllarca kanat
Ben beklerim seni
Ne zaman canın isterse
Gel bana bir damla mutluluk damlat..

BEN SENİ İSMET GİBİ SEVDİM....

Her şeye küstüm bu sevda yüzünden.
Hatta kendime bile küstüğüm oldu da,
Hayata ve sana küsemedim gülüm.
Bu bendeki, ne hırstı, ne de cesaret.
İçimde deryâları taşıracak bir sevda,
Okyanuslara sığmayacak bir arzu vardı.
Belki de sendin bu büyük Arzu,
Ben seni Kamber gibi sevdim.
Aslında ben seni İsmet gibi sevdim.

Farz et ki ben anamdan yeni doğmuşum,
Üzerimde bir kat elbise bile yok.
Her insan çıplak doğmaz mı gülüm?
Ama ben,
Çıplak fakat,
Kocaman bir yürekle doğmuşum.
Belki Ferhat, belki Mecnun,
Belki Kerem, belki Kamber kıskanacak ama;
Biliyor musun o kocaman yürekle,
Ben seni, BEN gibi sevdim.
BEN SENİ İSMET GİBİ SEVDİM....
DAİMADA SEVECEĞİM NAZLI GÜLÜM..

HAYAT NE GARİP ŞEY....

Bazen dönüşü olmayan bir yolculuk başlar; isteniz de dönemezsiniz.. yeniden denemenin anlamsızlığı karşısında acı çeker yüreğiniz. geride hiçbir şüphe, akılda hiçbir keşke, yürekte hiçbir ümit bırakmadan çıkıp gidilmesi kolay mıdır!! Ama gidilir. Çünkü kalındığında da hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını görür kalpler, acı çekmeye devam edeceğini sezer.. ve içten içe karar vermenin zamanıdır diye düşünür beyin denen kompleks bellek.. Dudaklar kurur, için acır. Ama güçlüsün ya öyle bilirler seni, belli etmezsin. Kimseyi kırmak incitmek istemezsin. Ama bu imkansızı istemektir. Yaşanmışlıklar, biriktirilen sevgiler, saygılar birer tokat gibi çarpar yüzlere.. taş mıdır insan yüreği; kırılır.Birde ilham kaynağın nazlı gülün yanında değilse vay ki vay.Hayat o zaman daha bir çekilmez olur insana.
Artık bilemezsin sensizliğe mi mahkum ettiğini sevdiklerini, yoksa seni mi sevdiklerinden mahrum ettiğini.. çok da önemi kalmadığını düşünürsün, kimlerin seni anlamadığını yada anlaşılmaz bir dünyada yaşadığını ayırdedemeden gidersin.. geriye kalan sadece yokluğundur buna da alışılır.Tüm sıkıntılara rağmen sevdiğin sultanın yağmur gözlün yanındaysa yaşamın tüm zorlukları sana boyun eğer pes eder,yeterki sevmesini bilelim sevelim sevilelim..HAYAT NE GARİP ŞEY...

Ben yaptım sende yapar mısın?

Işığını yitirmiş bir yıldız olsam gökyüzünde beni arar mısın?
Dizlerimin üstüne yığılıp kaldığımda üzülür müsün?
Kaldırır mısın tökezlenip düştüğümde?
Gelip sarılır mısın boynuma?
Alır mısın koynuna üşüdüğümde?
Yaralarımı bağlar mısın?
Oturup benimle ağlar mısın?
Rengini yitirmiş bir gül olsam eline alıp koklar mısın?
Okşar mısın ılık nefesinle?
Bir öpücük kondurur musun alnıma?
Savurduğunda hayat uzaklara yüreğinde yoklar mısın?
İçimde kanlı cam kırıklarıyla titrerken gece kirpik uçlarımda
Hüzün koktuğunda pencereme vuran yağmur
Seslensem sesimi duyar mısın?
Dokunur musun hasretime?
Alır mısın beni bu uzak diyarlardan?
Merhem olur musun yaralarıma?
Sarar mısın acılarımı?
Alevimde yanar mısın?
Bulutlandığında gözlerimi siler misin?
Anlatsam acımı dinler misin?
Acılar kavururken yüreğimi,yüreğini yüreğime ekler misin?
Titrer misin üzerime?
Hastalandığımda başucumda bekler misin?
Dinler misin acılarımı anlattığımda?
Ağlayıp benimle inler misin?
Vakit gece olunca,hasta düşünce sıkıntılar içinde,çaresiz bir yudum suya muhtaç kaldığımda,tek başıma kaldığım evimde,
Acı ile kıvrandığında bedenim yatakta,
Arasam sana ihtiyacım var desem gelir misin?
Bir şiir yaz desem baharlardan yazar mısın?
Öldüğümde ağlar mısın?
Arar mısın kıyı köşe?
Boynu bükük bakar mısın ardımdan?
Gezdiğimiz yerlerde gezer ararmısın beni?
Cafelerde merkez parkta ıslak zeminlerde,
Yağmurlu havalarda hatırlarmısın beni?
Yüreğimi yüreğinde saklarmısın?
Ben bütün bunları yapardım sevdiğim,
İyi gün de,kötü gün de yanında olurdum SEVDİĞİM,
Çünki ben seni sözde değil özümle,kocaman yüreğimle,ruhumla,bütün benliğimle sevdim,
Ben seni uğrunda ölürcesine sevdim NAZLIGÜLÜM..
Peki sende yaparmısın SEVDİĞİM SULTANIM...

merhaba..

hiç kimse sevdiklerinin yanından çevresinden eksilmesini istemez eksiklik her insan gibi bizide üzer..hep yanımızda olsalar ama olmuyor işte yaşamın kuralı ne yapalım..

İsmet Tanış,
"Kendi yazı ve şiirleriniz" forumunun amacı ismindende anlaşılacağı üzere "kendi" yazdığımız şiirleri paylaşıma koymaktır. Ama senin son yazdığın BİRGÜN SENi SEVDİĞİMİ ANLARSIN şiiri Ü. Yaşar OĞUZCAN'a aittir.
O şiiri kaldırıyorum arkadaşım, diğer şiirlerini de incelemeye aldım bu tür başkasına ait şiirler varsa onlarıda kaldıracağım bilginize ...

Nuri Can'ın Oturup benimle ağlar mısın ? şiirini de başlığını değişip kendi şiirinizmiş gibi göstermek hiç hoş olmadı, onu da kaldırıyorum..

Mustafa Erkenekli'linin Ben seni ben gibi sevdim şiirinide Ben seni ismet gibi sevdim diye değişmişsiniz ve yarım kullanmışssınız halbuki o şiir o kadar kısa değil ;)

Neyse, şiirlerin hepsi alıntı galiba. Siz bana hangi şiirlerin alıntı olup hangi şiirlerin size ait olduğunu söyleyene kadar bu başlığı kilitliyorum. Herhangi bir bilgi vermezseniz de 1 hafta içinde başlığını komple kaldırılacaktır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt