Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul Adli Tıp Kurumu raporu işlemleri ve mahkemeye sonuç gönderme süreci?

cans

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar....

Ben 09/01/2011 tarihinde trafik kazası geçirdim.
Sigorta şirketine dava açtım. Ancak sigorta şirketi Devlet Hastanesinden aldığım engelli raporuna itiraz etti. Ankara Ünv. Adli Tıp Kurumundan tekrar rapor almam konusunda mahkeme karar verdi. Ankara Ünv. Adli Tıp Kurumu da beni bir ünv. hastanesinden tetkikler yaptırtmamı talep etti. Tüm istenenleri yaptırdım.
Sonuç olarak Ank.Üv.Adli Tıp Kurumu mahkemeye engeli oranını % 39 olarak mahkemeye iletti.
Sigorta şirketi buna da itiraz etti. Bu kez mahkeme dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumu Üçüncü İhtisas Kuruluna gönderdi. İstanbul ATK da bir üniversite hastanesinden tetkikler yaptırmamı talep etti. Onları da yaptırdım.
Nihai olarak 25 Ağustos 2014 gününe İstanbul ATK randevu verdi. Randevu günü gittim sadece soru cevap şeklinde diyalog ve 2-3 dakikalık bir muayeneden sonra biz raporu dosyan ile birlikte mahkemeye göndeririz dediler.

Sorum şu.

1- Ankara Ünv.Adli Tıp Kurumunun verdiği % 39 engelli oranı değişir mi?
2- İstanbul ATK raporu ve dosyamı mahkemeye ne kadarlık bir sürede gönderir.
3- Bu tür tazminat davaları ne kadar sürede sonuçlanıyor. (Dava Haziran 2012 tarihinde açıldı)

Teşekkürler.

rapor oranın değişmez buyuk ıhtımalle .. süre uzun 4 ay gıbı sürüyo.. dosya çok olduğundan işlemden gec çıkıyor .tazmınat bılmıyorum .. bı ıkı duruşma adli tıptan rapor gelmedı dıye uzar .

Benimde benzer bir durumum vardı, rapor biraz geç gelecektir ama değişebilir de (ya daha yüksek ya da daha düşük) bilemem ama adli tıptan rapor gelir gelmez bilirkişi hesaplamasına gidecek, ve oradan kısa sürede dönecektir. Kimse sana herhangi bir süre veremez, bence dua et adli tıptan raporun erken gelsin. Ondan sonrası kolay olur, geçmiş olsun.

Arkadaşlar merhaba yaklaşım 4 yıl önce trafik kazası geçirdim mahkemeler oldu bursa adli tıpa gittim ordan istanbul adli tıpa gönderdiler şimdi e devletten istanbul adli tıpın bana açılmış bi dava görüyorum yakınmıdır sonuçlanması bilgisi olan cevap verebilirmi

Merhaba üç yıl önce tırafik kazası geçirdim rapora itiraz ettiler rapor İstanbul adli tıp kurumuna gitti e devletten İstanbul adli tıpın bana açılmış davayı gördüm yakın zamanda rapor sonuçlanırım bilgisi olan varmı

Adli tıp kurumundan raporu Nası öğrene biliriz bilgisi olan varmı 4 ay oldu halla sonuc yok

İstanbul adli tıptan rapor nezaman cıkıyo 5 ay olacak halla sonuc yok bilgisi olan varmı üçüncü duruşmaya az kaldı rapor yetişirmi
Adli tıptan nasıl bilgi alırız arkadaşlar bilgisi olan varsa lütfen cvp verirmi herkeze cok geçmiş olsun

Benim de adli tıpta 3. Aya girdi. Sabırsızlıktan bittim. Sizi okuyunca daha bi stres oldum :))
Geldiği zaman yazarsanız buraya tekrar sevinirim.

@Gökhan erkılıc

Davanın görüldüğü kaleme gidip sor, gelmedi derlerse Adli Tıp' ın telefonunu isteyip arayın sorun.

Benim dosyam 1,5 senede gidip geldi... Dosyamı kaybettiler, arayıp buldular vs... vs...

Adlitip genel kuruu

Slm arkadaşlar benimde iskazasi dosyam var 10 yıl oldu bitmedi suanki durumum. Ist.adlitip genel kurlunda 7 ay oldu Adlitıp tıp.kurumunu arıyorum telf cevap vermiyorlar adlitip.gittim kapıdaki görevliler aradı dosya incelemede diyorlar anlamadığım 3 ihtisatlık kuruluna giden dosya 6 ayda sonuçlanmıştı itraz üzerine adlitip genel kurula giden dosya bütün evraklar hazır sadece tekrar incelenecek neden bukadar aylar yıllar bekliyoruz anlamıyorum başından bizim durumumuzdan geçenler varsa paylassin

Rapor cok gec cıkıyo kardeşim beklemekten başka çaremiz yok iki avukat tuttum onlar bile
Müdahale edemiyor dava günü geliyo rapor gelmedi icin her seferinde 3 ay gün atıyo
Benim rapor 6 aydır adli tıp kurumunda hic bir şekilde bilgi alamıyom

Aditip genel kurulu

Gökhan erkılıc

Gökhan senin dosyan 3 ihtisatlik kuruluna gitdimi ordan yuzdelik oran aldinmi gittiyse raporun çelişki olunca tekrar adlitip genel kurula gönderiliyor

Ben raporu Kayseri adli tıp kurumundan aldım itiraz ettiler mahkeme raporumu İstanbul adli tıp kurumuna gönderdi
Süreklilik %26 oran verdiler İstanbul adli tıp kurumunda rapor yaklaşık 6 ay olacak raporun icelini bile öğrenemiyok
Rapor gelmedi diye mahkeme hep gün atıyo

Kardesim insallah en kisa zaman sa raporun mahkrmeye ulasir beklicez sabredecez

Tam 3 ay oldu benimde toplam mahkeme süreci 4 yılı geçti. Adli tıp kurumuna 1 sene önce gitti raporu el/bilek ve kalça/femurdan Adana Balcalıda muayene oldum ve oradan sonuçlar ATK ya gitti. Ancak 8 ay sonra el/bilek için tekrar muayene istediler. Bu olay resmen sıfıra aldırdı herşeyi. 2. muayene raporu gideli 3 ay oldu, umarım başka aksi bir durum olmaz gerçekten sabrım kalmadı artık.

Adlitip kurumu tekrar evrak istediyse daha sonra seni görmek için çağırırlar daha sonra 3 ay içinde raporunu onaylanıp mahkemeye gonderirler

Hocam İstanbul’a çağırmadılar, Adana Çukurova Univ. Balcalı Hastanesinde tekrar muayene oldum. Muayene sonucunu tekrar istanbul ATK ya gönderdiler. Tam 3 Ay oldu, hala bekliyoruz bakalım hayırlısı.

Aditip genel kurulu

UgurCelikbas

Kardesim benimde surekli isgoremezlik oranim yuzde /18 idi prosudur geregi maddi tazminati hesaplarken adlitip kurumunun vermis oldugu orana gore hesap yapiyorlar adli tip 3 ihtisatlik dairesi yuzde /38 verdi hesap bilirkisiye gitdi geldi is verenin avukati iki rapor arasinda celiski var deyip itraz etti hakimde itrazi kabul etdi etmeseymis yargitay itraz edecekmis ve hakim ist adli tip genel kurula gonderdi dosyam gideli 9 ay oldu halen bi haber yok valla boyle giderse 1 yilida gorecem galiba bellimi olur 1.5 yilida gorebiliriz Allah bizlere sabir versin

Abiler E devletten baktığımda ATK dava dosyası kaldırılmış. Bunu ne anlama geliyor ?

UgurCelikbas
Ugur kardesim bu su anlama geliyor,dosyan adli tiptan cikmis ve sonucun mahkemeye gonderilmis demek oluyor.
Bayram sonrasi mahkeme kalemine gidersen ve talep edersen sana adli tip kararinin bir ciktisini verirler.

Mehmet005

Hocam yani bir daha hastaneye yada bir kuruma gitmeyeceğim anlamına geliyor bu dimi?

Yani puanımı vermişler ve mahkemeye göndermişler? ATK süreci bitmiş mi oluyor bu şekilde inşallah.

Arkadaşlar şuan hukuk istemi ve ülkenin ekonomisi çökmüş durumda.
30 aydır Yargıtay arşivde bekleyen bir dosyam var sanırım 36 ayı bulur hakim savcı yok feto dan dolayı adli tıpta doktor yok kalmadı piyasada ne kadar iş yapmayan beceriksiz avukat varsa hepsi hakim ve savcı olarak atandı.

UgurCelikbas

Kardeşim adli tıp kurumu senin hakkinda kararinida vermis olabilir,yada tekrar senden yeni bir taleptede bulunmus olabilir,bu konu ile ilgili net birsey söyleyemeyiz fakat kesin olan birsey varki o da,Adli Tıp kurumunda bulunan dosyan hakkinda bir karar verilmis ve verilen kararin uygulanmasi icin mahkemeye gonderilmis olması.

Bu kararin ne oldugunu ancak mahkeme kalemine giderek ogrene bilirsin.

Ancak tahmin ediyorumki senin dosyan muhtemelen genel kurul tarafindan sonuclanmis olarak gelmistir.

Bayram sonrası ilk isin mahkeme kalemini aramak olsun.

Mehmet005

İnşallah hayırlısıyla sonuçlanmıştır. Toplamda 1 sene oldu çünkü. İlk gittiğinde bacağımı kabul edip el hasarı işin tekrar muayene istediler süreç en az 7 8 ay uzadı. İnşallah şimdi sonuçlanmıştır. Davam Adana Ticaret asliye mahkemesinde, oradaki kaleme nasıl ulaşabilirim, adliyeyi mi aramalıyım Hocam.

UgurCelikbas
Gerek telefonla gerekse sahsen basvurarak ogrene bilirsiniz.
Hatta geldi ise,kararin ciktisini kalemden alabilir ve mahkeme gunune kadar gerekli hazirliklarinizi yapabilirsiniz.
mahkeme kalemine adliye santraliindende bglna bilirsiniz.

Arkadaşlar Merhaba Yardımcı olursanız sevinirim.

2009 yılında sgk lı olarak vergi indiriminden faydalanarak %60 emekli oldum. 2015 yılında rapor aldığım hastanede inceleme olmuş benim gibi olan emeklilerin sgk tarafından maaşları kesildi. Ayni yıl içinde itiraz ederek iş mahkemesinde dava açtık 2017 yılında mahkeme beni Tekirdağ eğitim ve araştırma hastanesine sevk etti. Oradan %61 aldım. ve iş mahkemesinin verdiği kararla davayı kazandım.

Evime en yakın yetkikili hastaneden aldım.Özürlülük ölçü ve sınıflandırılması ve özürlülere verilecek sağlık raporları hakkında yönetmelik 1. bölüm 10. madde göre oranlar ayni çıktığı için davayı kazandım.

SGK nın avukatı itiraz edip istinaf mahkemesinde bozma kararı çıktı.
5510 sayılı kanunun 95.maddesine göre Adli tıpa gitmem gerekiyormuş.

Benim davamla alakalı birebir ayni incelemeyle sonuçlandırılmış emsal dava olup Yargıtay tarafındanda onanmış bir kararda vardır. İstinaftaki dosyamada konduğu halde dikkatte alınmamıştır.

Bundan sonra ne olur acaba

Bir Avukat istinaf yanlış karar verdi seni malulen emekli olarak karar vermişler doğrusu vergi indirimi olarak karar vermesi gerekiyor diyor. Ama yerel mahkeme istinafın kararına uyar diyor.

Devlet neden eşitlik ilkesine uymaz.Perişan durumdayım
Adli tıpa malülen emekliler gider uzuv kayıplarını belirlemek için diyor başka bir avukat

Tüm arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını bekliyorum Saygılarımla teşekkür ederim

merhaba arkadaşlar.

ağustosta başvuru yaptık istanbul adlı tıppa .sebepse bulunduğum tıp fakültesi raporuna karşı tarafın avukatı itiraz etmesiydi..

SORUM ŞU: istanbul adli tıp mahkememin sürdüğü adliyeden dolaysıyla beni yargılayan hakimden benim hastanelerdeki muayene ve rapor vb evraklarımı istemiş.
sizce hakim ne kadar adil davranıp benimle ilgili evrakları toparlayıp istanbul adli tıppa gönderebilir. dosyada 1 veya 2 tane evrağım var . diğer evraklar bende veya hastanelerin arşivinde kayıtlı. mahkeme bana bile haber vermiyor... ben kendi çabamla öğrendim, mahkemeden bilgi istendiğini....
hakimin göndereceği belgelere nasıl müdahil veya bu evraklar da gönderilsin, diyebilirim.yardım olursanız sevinirim.

Arkadaşlar ankara adli tıpa gönderildi dosyam ve 6 ay oldu gelmedi ne zaman sonuçlanır bilgisi olan varmı .

selamün aleyküm
2017 nin mayıs ayında kaza geçirdim boynum kırıldı 1 adet vida takıldı ve omzum köprücük kemiğim kırıldı 2 yıldır devam eden mahkemede gelinen nokta istanbul adli tıp kurumu ereğli devlet hastanesinden (ilk yattığım tedavi gördüğüm hastane) evraklarımı istemiş ,sonrasında beni zonguldak araştırma hastanesine yönlendirdiler
sorum şu olacak istanbul adli tıp kurumu beni ne zaman muayneye çağıracaktır teşekkür ediyorum şimdiden..

OturanBoğa selamlar üstad
2 yıldır devam eden t.kazası mahkemem var boynum kırıldı 1 adet vida takıldı ayrıca köprücük kemiğim kırıldı ,ilk yattığım hastaneden adli tıp evrakları istemiş sonra zonguldak uygulama araştırma hastanesinden de mr ,ultrason ,ortapedi ve norolojiden son durumumu istemişler ,hastanede işlemlerim bitti ,sorum şu olacak beyfendi istanbul adli tıp beni heyete ne zamn çağırır süreç nasıl ilerler
yardımcı olursanız sevinirim

Üst Alt