Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul Sabiha Gökçen Havalananına yakın yerler?

LORD_55100

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
1
Arkadaşlar 6 kasım 20212te günübirlik istanbula kız arkadaşımla buluşmaya gideceğim Sabah 9.00'ta istanbul Sabiha Gökçen Havalimanında olacağım. Aynı günün akşamında aynı yerden 8.30 uçağına bineceğim. Bu zaman zarfında 8-9 saatlik havalimanına yakın yerde kız arkadaşımla vakit geçirebileceğim yerleri ve bu yerlere nasıl gidileceği konusunda fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.
Not: Engelli kimlik kartım vardır. Bu kartla İETT vb. ulaşım türlerinde ücretsiz yaralanabiliyor muyum? Bunun için de ekstra bir işlem yapmam gerekiyor mu?

kiz arkadasin istanbulluyken bizlerden soruyorsun:)
sabiha gokcen havalani zaten sehir icinde
havasa bindinmi taksim
her tarafi gezebilirsin ama
benim favorim sultahmet, ohh gez gez bitmez
sultahmete gidince benim icinde sultanahmet koftecisine ugra. oyle guzel kofteleri varki
orda ilk ayasofyaya git, simdi bilmiyorum nasil oldu ama ben ayasofyaya gitmeden istanbula gittim demem
gitmisken sultanahmet camisinide unutma
orda muzeler, topkapi sarayi, dolmabahce sarayi gez.
istanbul oyle bir gunde gezilmez. cok ozledim istanbulu. su pandemi var diye olmuyor.
ortakoye uzanabilirsen dokme kahvaltilari cok meshurdur.
ben para harcamam dersen istanbul simidi, kiyida teknede balik ekmekte uygun fiatli.

kiz arkadasin istanbulluyken bizlerden soruyorsun:)
sabiha gokcen havalani zaten sehir icinde
havasa bindinmi taksim
her tarafi gezebilirsin ama
benim favorim sultahmet, ohh gez gez bitmez
sultahmete gidince benim icinde sultanahmet koftecisine ugra. oyle guzel kofteleri varki
orda ilk ayasofyaya git, simdi bilmiyorum nasil oldu ama ben ayasofyaya gitmeden istanbula gittim demem
gitmisken sultanahmet camisinide unutma
orda muzeler, topkapi sarayi, dolmabahce sarayi gez.
istanbul oyle bir gunde gezilmez. cok ozledim istanbulu. su pandemi var diye olmuyor.
ortakoye uzanabilirsen dokme kahvaltilari cok meshurdur.
ben para harcamam dersen istanbul simidi, kiyida teknede balik ekmekte uygun fiatli.

Çengelköy tarihi çınar altında denize sıfır kahvaltı. Çamlıca fidanlık üst tarafında çömlek diye bir kuru fasulye yapan yer var turşu, yoğurt ve ispir fasulyesi harikadır. Sütlüce de uykuluk ve koç müzesi iyidir.

Shukufe Ankara simidi meşhurdur. Bunun nedeni Ankara'lı ustalar simidin üzerine susam ve pekmezi çok döker.

Çengelköy tarihi çınar altında denize sıfır kahvaltı. Çamlıca fidanlık üst tarafında çömlek diye bir kuru fasulye yapan yer var turşu, yoğurt ve ispir fasulyesi harikadır. Sütlüce de uykuluk ve koç müzesi iyidir.

Shukufe Ankara simidi meşhurdur. Bunun nedeni Ankara'lı ustalar simidin üzerine susam ve pekmezi çok döker.

Arkadaş 8-9 saatte ne yapabilir ki? Trafikti, inme binmeydi, buluşmaydı derken kafadan 2-3saat gitti. Ben olsam Gülhane parkına gider ordan da geri dönerim.🙂

Aynen yani adama turistik geziye gelmiş gibi yer önermişsiniz, Pendik ya da Tuzla da bir yer bakacaksınız artık. Zaman önemli

8-9 saatlik havalimanına yakın yerde kız arkadaşımla vakit geçirebileceğim yerleri ve bu yerlere nasıl gidileceği konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
Burada yapılan yorumlar size faydalı olmaz, olamaz.

Kız arkadaşınızı sadece duyumlarla bir yere götürmek kadar sakıncalı bir duruma sakın düşmeyin.

Önce.
Siz kimsiniz ?
Bilmediği şehirdeki Kız arkadaşını ziyaret eden kişi değil mi?

O halde, kendini onun ellerine bırak.
Turist ol.
aslında çok eski bir yöntemdir.
öyle sürprizler yaşarsınız ki, sizin asla teklif edemeyeceğiz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

çevreyi tanıyan birisine şuraya gidelim gibi saçmalıkları bırakın.

gerek duyarsanız, maddi durumunuz da kısıtlıysa bunu ona açıkca söyleyin.
O bunu da çözecektir, unutmaki gidilecek yerleri senden daha bilir.

Dönüş planınızı da açıkca söyleyin ama esnek olun.
bellimi olur, belki bir gece beraber geçirmek isteyecektir.
ondan bu güzel geceyi beraber geçirmeyi esirgemeyin.

Bu arada, gittiğiniz yerde şarap teklif etmeyi de unutmayın.
biraz romantizm katar ortama.
Asla yüksek alkollü içki ısmarlamayın.

Şimdiden KOLAY GELSİN diyorum.

Son düzenleme:
yelpaze, açıkçası saat 05:26 da yazının hangi kısımları değişti, en çok bu kısmı merak ettim...:cool:

Aynen yani adama turistik geziye gelmiş gibi yer önermişsiniz, Pendik ya da Tuzla da bir yer bakacaksınız artık. Zaman önemli
bir saatlik havas yolculugundan kacip pendik, tuzla gibi yerleremi mahkum olsun arkadas:)
sultanahmette biriki yer gezmek bile deger havas yolculugu icin:eek:

GRAHAM BELL, yav normal arkadaşla da yapılır kültür gezisi...:eek: 06.11 da havanın yağmurlu olma olasılığı da var acaba ilk görüşmeleri mi :p

Olaya gezi olarak bakılmış,, önce bir elini öpsün anne baba nın

@yelpaze, açıkçası saat 05:26 da yazının hangi kısımları değişti, en çok bu kısmı merak ettim...:cool:
Yahu, mesajı yazıp Balığa çıkmıştım, bilgisayarı da kapatmayı unutmuşum.
eve gelince bazı imla hatalarını farkettim ve düzelttim.

Ne bileyim beni taşlıyacağını :)

hasmetmeapi bilirsiniz:eek:saat 5te adamin kafasina dank etmistir bisiler:p
En azından sabahın beşinde dank etmiş.
Sende o bile yok :)

yaafff bi lord olarak bize mi soruyosun bu soruyu...yaafff bilmiyorum izzztanbul u sen beni qezdir diyince küçük mü düşüceksin yanı kiz arkadaşına karşı.. komplexlimisin ....wallahi kalan yorumu sildim çok yanlış anlamalar oluyo site de o yüzden sildim walla qene yorumumu...bazen bikiyorum yani bazıları kendine anlar da uzulur diye silmekten yani yorumlarımı...

Son düzenleme:
Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ediyorum. Gerçi sorum çok açık ve netti ya neyse:)

Hay Allah razı olsun:)

evet di'mi senin sorun açık ve net fakat bizler hep beraber soruyu sorduquna pişman ettik di'mi sanki ...n'apak ortam böle hep deliyiz yanı ondan oluyo böle şeyler....sen de bunu anlayip kibarca teşekkür etmissin ne quzel ...😹😹😹😹

biliyorum şaka olarak yazdım ben de ...
@LORD_55100 fazla ciddiye alma @doğaevrim i

önce ciddi olarak saydırır, sonrasında utancından geri siler.
gel-gitleri oluyor bazen
buna da alıştık biz
anlayışla karşılaşıyoruz.

Yazı şeklinden gel-gitlerini anlıyoruz artık.
qqq yazıyorsa ve yazdıklarının bir kısmını siliyorsa bilki o an gelmişlerdir ona.

gel-gitleri oluyor bazen
buna da alıştık biz

qqq yazıyorsa ve yazdıklarının bir kısmını siliyorsa bilki o an gelmişlerdir ona.
olurmuymus boyle:)
doga sitenin dogrucu davudu.

gel-gitleri oluyor bazen
buna da alıştık biz

aayyy bu tespitleri mi yaptin wallahi nerden cikariyosun bunları anlayamiyorum...aayy saqol ama qene de beni düşünüp yorum yapmissin...😹😹😹😹

Üst Alt