Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Jra: Ha geçti ha geçecek derken 22 yıl oldu! [O an]

tuhan2005

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Mrb.1995 yılı yazın memlekete gitmiştik dişim ağrımaya başlayınca doktora gittim ve çektirdim.ama ne çekmek.o kadar zor aldıki dişi bir de tam uyuşmadan canım gitti.bir hafta gece gündüz ağrıkesici içtim ağrısı hiç geçmiyordu. Tatil bitti Bursaya döndük. Kasım ayında dirseklerimde ağrılar başladı temizlik yapamıyordum bezi sıkmaya gücüm yoktu. Bir iki ay ha geçti ha geçecek diye doktora gitmedim. Sonunda dahiliyeye gittik. Kalp romatizması dedi iğne verdi doktor. Ağrım geçmemişti yine hastaneye gittiğimiz bi gün bi kadın fizik tedavi doktorunun kartını verdi ona gidin dedi. Gittik..doktor muayene etmek yerine muayenehanesine çağırdı randevu alıp gittik juvenil romatoidartrit dedi. Dişi iltihaplı çektiyse vücuda dağılmış olabilirmiş..neyse, Teşhisi doğru koydu ama tedavide çark etti.. kesinlikle hamama gitme sıcak mahveder dedi.. italyanın bilmem ne dağından bi çamur geliyomuş onunla tedavi olursam bir senede gecen hastalık 6ayda geçer dedi..sonra böyle dediğini inkar etti tabi.
Bir hafta muayenehanesine gittik o çamurdan el bileklerime ve dizlerime koydu..çok sıcaktı tenim yanıyodu.sıcak seni mahveder dedi ama kendi sıcak tedavi uyguladı. İlk gün yürüyerek gittiğim seanslara son gün amcam kucagında götürdü. iyice kötüleşmiştim.baktı durum kötü cerrahpaşaya sevketti. Ordada dayadılar kortizonu şişirdi uyuşturdu gönderdiler.zamanla kalça eklemlerindeki kıkırdaklar eridi her iki kalçada protez var. Tüm eklemlerim tutuk hareket kısıtlanması var.Kortizonun yan etkisi olarak kemik erimesi de ileri derecede. Şimdilerde el bileklerimde kireçleme var onun için randevu aldım bakalım oraya da mı protez olacak..
İlk hasta olduğum zaman ha geçti ha geçecek diye bekledim 22 yıl oldu. Şimdi enbrel kullanıyorum. Şükür, iyiyim. %72 raporluyum. Engelli kadrosundan işe başladım. Allah cc beterinden korusun.en azından kendi işimi yapabiliyorum oğluma bakabiliyorum. Bundan fazlasında gözüm yok.
Rabbim sabredenlerden etsin ve çektiklerimizin mükafatını ahirette versin inşallah.

Selam arkadaşlar,

Benim de rahatsızlığım JRA hastalığımla 28 yıldır, hayat sürdürüyorum. Çok şükür bir sıkıntım yok.
Şuan da kullandığım 1 tek Deltacortil var. Kontrole de fazla gitmek istemiyorum. tuhan2005 rumuzlu arkadaşımın kullanmış olduğu ilaçları bende kullandım inşallah rabbim şifasını nasip eder.

@tuhan2005 Allah şifa versin, bir çamurdan ne olur ki diyemeyiz üstelik sıcak niye kullanmış İtalya'nın dağından geliyormuş tabiki yalan

bende spor yapmak için bir spor salonuna gitmiştim tabi bendede ağrı vardı onlarda yosun uygulaması yapıyordu bende yaptırdım

o an gözün görmüyor ağrıdan kurtulmak istiyorsun bir seans ikinciye gerek duymadım hiç bir şeye yaramıyor bunlar boş şey ne zararını gördüm ne faydasını lakin bazı şeyler bazen zarar verebiliyor sadece verdiğimiz parayla kalsak o bir yana bir şeyleri bozabiliyor en güzeli zeytinyağı ve at kestanesi ağrılara iyi geliyor ve zeytinyağı ile başka şeyler atalarımızın kullandığı gibi

mesela zeyinyağı kantaron yaraları kapatabiliyor tabi kendi yaptığın taze topladığın vs.,

bileklerdeki kireçlenmeninde bu çamurlamı ilgisi var

bugrasafak
Bu aralar bende sadece kortizon kullanıyorum ama mecburiyetten. Tedaviye ara verince bi süre sonra atak geçirme riski var ondan korkuyorum. İmkanınız varsa tedaviyi bırakmayın.

trky
Sade çamur da değil alabalık bağlandı üç gün yaz sıcagında öyle durdum.kokusu ayrı kaşıntısı ayrı. Bioenerji dediler gittik cin muhabbeti çıktı.bitkilerle tedavi yapan biri var dediler ona da gittik. Dediğin gibi ağrılardan kurtulmak için bi ihtimal yapıyoruz.. ama sonuç yok. Bileklerdeki kireçlenmenin neyle ilgisi olduğunu bilmiyorum. Iki doktorda çok ilgilenmedi bende gitmedim artık. Şuan yazarken bile ağrıyor. Ha birde bileğe protez olmazmış...öyle dedi doktor.ama ağrı geçsin diye de bişey yapmadı.o da benim gibi Allaha havale etti sanırsam :)

Üst Alt