Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça ameliyatın üstüne revizyon ameliyatı olan var mı?

nm6767

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Revizyon ameliyatı olmam gerektiğini bu hafta öğrendim,hayatta koptum çünkü riskliymiş 5 yasknda oğlum var onu ihmal ediyorum,kalça protezi değişen varsa lütfen paylaşskn buna cok ihtiyacım var 35 yaslındayım ve 11 yıl oldu protez takılalı nejat guney bulent dilaveroğlu yavuz kocabey bunlarla görştüm hepsi de zor bir durum ama yaparız diyor ,haftaya ıstanbul da nejat guneye ve acıbademdeç bulent beksaç a gideceğim doktorlarla bilgisi ve ameliyatla ilgili tecrübesi olanlar bilginize cok ihtiyscım var,,,sağlıklı gunler...

Ben Aralık ayında protez ameliyatı oldum. Fakat 5 ay boyunca ağrı ysşadım
Sonra bi şekilde protez uyum sağlamadığı için revizyon ameliyatı oldum 2 ay önce. Elbette ki biraz zor. Ama ben ilk ameliyatıma oranla daha çabuk toparlandım. Lütfen korkmayın ilk ameliyatınız gibi olucak. Eğer protezinizde enfeksiyon gibi bir durum yoksa revizyon ameliystınızı bir an önce olun derim ben size. Ki ben daha hiç iyileşemeden oldum kaslarım toparlanmadan. Siz 11 yıl olmuş ilk ameliyatınızı olalı daha çabuk iyileşirsiniz. Sdece doktor seçimini iyi yapın. Geçmiş olsun. Allah şifa versin..

Cok tesekkur ederim ben ilkinden daha cok takıyorum nedense bır de cocuk oluncs şimdi,,,burdaki prof cok korkuttu cok riskli dedi olsan da olmssan da riski vsr dedi siz nerede ve hangi dr a oldunuz

Her ameliyatın riski vardır. Ben daha iyi olacağını düşünüyorum sonuç olarak teknoloji gelişti artık her şey daha güzel sonuçlar veriyor. Benim doktorum izmir dokuzeylül üniversitesinde prof. Dr. Vasfi karatosun. Ben çok memnunum alanında gerçekten çok başarılı bir doktor. Eğer imkanınız varsa tavsiye ederim.

bsakizli

Yakın zamanda revizyon ameliyatı olan biri olarak bu konudaki deneyimlerinizi bu başlığa yazarsanız çok yararlı olur.

@OturanBoğa

Tabikide yazarım zor günlerdi sadece. Diş tedavisi sonucunda iş hekimi bilgisizliği için oldum. Kızarıklık oldu sadece kalçamda ağrı yokdu son zamanlarda çekmeye başladı iyicei CRP ölçümlerinde şüphelendiler emar vb.. çekimler sonucunda enfeksiyon dediler doktorlar çok uğraşdı protezi sökmemek için. debridman yapılmadı diğer anlamı yıkama yıkama sonarsında proteze zarar vermeden yıkadılar ancak olmadı enfeksyon temizlenmedi son olarak temmuz ayında 9 saatlik bir protez sökme ameliyatı oldum 5 yıllık protezimi aldılar benden yerine kendi elleriyle yaptıklar yapay antibiyotikli spacer koydular. 3 ay kladı bu sürede hiç basmadım üstüne ağrılar vb. gecelerim çoktu huzursuzdum sonbra gel tekrar protez takcaz dediler 5 saatlik ameliyat sürdü yeni protez takıldı. Diğerinden daha uzun ve büyük bir protez şuan yürüyorum az bir şey olsa sekerekde yürüyorum buna şükür eski günlerime döndüm bu arada 8 ay hastanede yattım bu revizyon sonunucu beni kurtaran 2 tane doktor oldu. Baltalimanın Hastanesinde herkese yardımcı olabilirim kalça protezi için aklına takılan her soru için yazın görmüş birisi olarak baya bilgim var artık bu hastalıkta.

@nm6767 Hiç korkma eskiye dönüyor sadece uzun bir tedavisi süreci uzun bir yol sonunda iyi oluyor ama moral iyi birşey neden revizyon olman gerektiğini söylediler tam ?

Protezim kayma yapmis revizyon olacak sag tarafima da yeni protez takilacak,nejat guney hoca ikisini de ayni anda yapalim dlyor..bir kere cekersin diyor ama :(

Eylül ayında her iki kalçadan da ameliyat olacagim, biri revizyon biri yeni. Nejat Güney hoca güven verdi ama yine de çok korkuyorum,protez kayarak kemiği yemiş çünkü :( revizyon sonucu ölen var mı onlara bakıyorum netten iyice kötü oldum,çok mu takıyorum acaba,Alllah sabır gösterenler eylesin,dua istiyorum ..

nm6767

Korkma revizyon sonucu ölen sadece biraz meşekatli bir yol o kadar ben çektim ondan biliyorum şuan iyim açık konuşmak gerekirse biraz çekiyorsun o kadar.

revizyon ameliyatı olan var mı ? Riskli mi ?

Merhaba;
Eylül ayında Nejat Güney Hocaya İstanbul Cerrahi Hastanesinde revizyon ameliyatı olacağım iki kalçadan biri revizyon diğeri yeni takılacak,hoca tek seferde yapalım dedi güven de verdi ama yine de korkuyorum Nejat hocaya revizyon ya da yeni protez ameliyatı olan var mı tecrübelerini paylaşabilirler mi ? Daha çok revizyon korkutuyor beni Allah hepimize şifa versin ...Sağlıklı günler...

bsakizli

Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler ..bende mevcut protez kemiğe zarar verdiği için sıkıntılıymış korkum ondan yoksa çekeceğimi biliyorum tabii de :(

nm6767

Hocam tabi her defasında yapılan protez ameliyatları bölgeye hasar veriyor bu ameliyatları az yapmak gerekiyor. Yani oldukta kendimize dikkat etmemiz gerek bölgeye verilen hasar çok tabiki ama kemik yapısı sağlam ise fazla hasar vermeden işlem devam ediyor.

Gayet başarılı bir operasyon oldu şuan bir sorunum yok. Kısalık kaldı sadece o kada.

bsakizli

İyi günler ikinci ameliyat öncesi takılan antibiyotikli spacer (geçici protez) ile tuvalet oturma vb. Hareketleri yapabildiniz mi. Sürekli yattınız mı

Üst Alt