Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça protez ameliyatından sonra ameliyat olduğum tarafta topallıyorum. Öneriniz?

Kazım özmen

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese selamlar saygılar yaşım 25 sağ ayagımdan 57 gün önce kalça protez amaliatı oldum şuan walkır baston hepsi bıraktım 7 cm lık kıasalık vardı giderildi ayakların eşit olduğunu hissediyorum ama baston bıraktıgımda sağ amaliat oldum tarafa doğru topallama devam ediyor aynı durumu yaşayan oldumu acaba olduysa cevap verişe çok sevinirim kafam bozuluyor :)

Geç olsun iyi olur inşallah nerde ameliyat oldunuz bende de kış var 5 cm korkuyorum olamadım.kiraclenme var çok ağrı yapıyor bastonla yürüyorum.cevap bere sevinirin.ameliyattan sonra kaç gün de yuruyebildin

1 gün aya kalıtım 16 gün agrılarım yok dencek derece de giti 26 günde walkır bıraktım bastona geçtim ağrılarım şuan hiç yok amaliat olmanızı tavsiye ederim önce sonra dediğimde suanki halinden çok memnunum doktorun çok ilgilendi şuan 59 gün kontrol gittim herşeyin çok güzel oldugunu söyledi egzersize devam baston da bıraktım amaliat kararı almak zor ama unutmayın diğer kalça da bozuluyor zamanla

bu yüzden çift kalçadan amaliat olanlar var protez ömrğ oldukça çok artık sonrası allahtan 25 yaşımda topal gezip 20 sene sonra amaliat olmayı beklemedim doğru bi karar verdime inanıyorum İstanbul avrupa şafak ta oldum 0533 657 83 51 numaram büyük küçük herkese yardımcı olmak isterim sorusu olan direk araya bilir

Amaliat tarihin kasım 20 sağ kalça 7 cm doğuştan kalça çıkı ilk amaliatım bu arada

[FONT=sans-serif]Abi bemim 7 cm si 6 cm uzadı geri kalan kısım zaten fakr edilmez dedi 2 ay oldu olalı

[/FONT]
foruma arada bakma unutuyorum topallama süresi hakkında bilgisi olan yazara sevinirim özelden de olur

Kazım özmen Kazım Özmen'e yazıyorum. Fizik tedaviye gidin, belki psikolojik olarak o bacağı korumaya alıp basmaya çekiniyor olabilirsiniz, güçlendirin ve bacağınızı kullanıma açın hepsi de kas egzersizleri ve yürüme egzersizleriyle düzelecektir korkmayın. - aynı süreçleri yaşayan, ama çift kalça protez ameliyatı geçirmiş biriyim ben de -

Geçmiş olsun kazım özmen sait siz istanbul şafakta hangi doktorda amaliyat oldunuz özel.hastane olduğu için protez in ücretini nekadarini
Karşılıyor

Bende 5 nisanda ayni ameliyati oldum 6 buçuk cm idi 4 buçuk cm uzatildi. Aksama olurmu bilmiyorum

Ayağımı çok rahat kullanıyorum ama topallama devam ediyor sağ kalçadan oldum sol elime baston aldığımda topallama gidiyor ama normal yürürken topallama devam ediuo4 6 ay oldu çok canım sıkıldı

bende 25 nisan da ikinci kalçamdan oldum bemim sorunum dizimde ağrı ve bükülmüyor kasılıyor ve şişme oluyor ilk ameliyatımda böyle bi sorun yaşamadım bi anlam veremedim böyle bi sorunu olan varsa bilgi verebiliröi

merhaba, 7 cm nasıl uzatıldı, benim de ablam dkç amalıyatı oldu 6 cm kısalık vardı esitlendi ama aksıyor. lütfen aydınlatın

Fatma hanım yani uzatıldı doktorun başarılı amaliati sonrası ama topallama devam ediyor ablaniz durumu nasıl topallama için duzel3c3k diyorlar ama ben umudu kestim 9 ay oldu

Kazım özmen bende ayni ameliyati oldum 4 aydir wolkirla geziyorum kaslarim güçsüzmüş doktorum öyle dedi. Egzersiz verdi. Senin son durumun nedir aksama düzeldi mi

mrb oncelıkle herkeze gecmıs olsun ben 10 sene once kalcaprotezı olmsudum gecen sene enfeksıyon kapdı 10ay yürüyemedim ilaç koydular kalçamın ıcıne oyzuden bu tarz aksamaları cok dert etmeyın ZAMANLA DÜZELİYOR AKSAMALAR benım ayagım duzeldıyse herkezın duzelır şükürler olsun yürümek gibisi yok bu hayatda gerisi yalan....

Herkese çok geçmiş olsun bende de çift taraflı kalça çıkığı var. Ama ayağımın biri poliesekel ve 4 cm kısa diğeri normal doktor uzatma ameliyatı yapacağım dedi 2 ay önce bileği dondurdu poliesekel olan ayağa kalça çıkığı ameliyatı olursa uzatmayı oradan yapacak bakalım hayırlısı şimdi bileği dondurma ameliyat ı olduğum için kaynanasını bekliyorum 40 gün oldu

Kalça protezi ameliyatı olan arkadaşlar. Kaç gün sonra yürümeye başlıyoruz

Geçmiş olsun herkese bende 7 ay önce revizyon ameliyatı oldum. Bilen varmı yere düşen birşey almak için sopa varmış linkini bilen varsa paylaşabilir mi rica etsem🙏

merhaba bende kalça protezi olmaya karar verdim.ama ameliyat lokal yapılıyor değilmi şimdi bundan korkmaya başladım

merhaba geçmiş olsun herkese kalça protezi ameliyatı olan arakdaşlar ameliyattan sonra diz ağrısı yasadınızmı bu ağrılar tam anlamıyla ne zaman geçiyo ve protezin çevresindeki sertlik hissi ne zaman geçiyo tam anlamıyla ne zaman rahat yürüdünüz cevap verirseniz çok sevinirim

merhaba bana revizyon yapıldı protezim değişti 5 günde değneksiz yürüdüm ama doktorum 15 gün değnek kullan dedi

Son düzenleme:
Üst Alt