Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Protezi Revizyon Ameliyatı için öneri ve deneyimleriniz..?

Ankara.06

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben 10 sene önce kalça protezi ameliyatı oldum.Ne yazık ki başarısız bir ameliyat oldu. Eskisinden daha kötü duruma geldim.Desteksiz yürüyemediğim gibi çektiğim dayanılmaz agrılar da cabası.

Ameliyat sonrasında gittiğim doktorlar ameliyat sırasında birseylerin ters gittiğini, protezin dogru yerleştirilmediğini söylediler. Su an itibarı ile ameliyat olmam şart oldu.

Yine gittiğim doktorlar cok riskli bir operasyon olacagını, kemik kaybının çok oldugunu söylediler. böyle zorlu bir revizyon ameliyatı olan var mı. Varsa süreç nasıl işliyor.
Ayaga kalkma, ıyıleşme agrı kontrolü vb.

Bir de bu ameliyatı yapabilecek Doktor kim var. Fahri Erdoğan, Bülent Erdemli, Berk Güçlü gibi isimler var ama ilk geçirdiğim ve tamamen doktor hatasına bağlı ameliyatımdan sonra endişe içindeyim dr.seçimi konusunda. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Ankara.06

İyi akşamlar.Nasılsınız.Ne yaptınız.Ameliyat oldunuz mu? Adana da Emre Toğrul da var ona göründünüz mü? Ben de karar veremiyorum.Çok zor. Kolay gelsın.Cevap verirsenz sevinirim.

@Ankara.06 merhabalar çok gecmıs olsun benım kalça kirençlenmesinden dolayı 2006 kalca protezı amelıyatı oldum 11sene boyunca bı skntım olmadı takı OCAK2017 kadar oncekı gun işden geldım hıcbsyım yokdu uyandıgımda sıddetlı bı agrıyla uyandım hıc aklıma gelmemısdı megersem enfeksıyon kapmış protezım skntılı gunler baslamısdı neyse DEBRİDMAN (yanı temizleme yıkama)açık amelıyatı yapıcaz dedıler yıkamdan sonra SPACER ANTIBIYOTIKLI PARÇA KOYDULAR İÇİNE 7 8AY KALDI buarada her ay gıdıp kan tahlılı yapdırdım

2Cİ amelıyata kadar üstüne basmıcaksın dedıler 7 8ay basmadım yapılaa tahlıllerde enfeksıyon temızlenmısdı artık protezi yapabılırız dedıler Kemik kaybın varr belkı zor olcak ama yapdılar ve AGUSTOS 2017 PROTEZ amelıyatımı oldum sımdı cok sukur ıyıyım kotu ve çileli gunler gitdi....suan hafıf sekme kaldı buna da şükür 8ay bır fiil ayaga basmamak cok sey ogretti...

crissangel

Merhaba iyi akşamlar.Çokk geçmiş olsun.En çok korkulan durum gelmiş başınıza.Enfeksiyon nasıl geldı başınıza.dişten mı oldu.Bir yerde enfeksiyon odagı mı vardı da oraya geçti.Çok şükür atlatmışsınız ama zor bır dönem.Geçmiş olsun tekrar.Yeni protezi kım nerde yaptı. Ve kemik dokuya kemik tozu kondu.? Kendinize iyi bakın,sağlıcakla kalın.

magıc50 tşk ederım evet gelebılıcek enzor şey geldı ama cok sukru atlatdık enfeksıyon dısdan hıc bır belırdı yok tamamen içden olan bsy ve olacagı varsa zaten onune geçmek mumkun degılmış ben metalmış ılk protezım 10senede zamanla dokualra zarar vermış oda enfeksıyon yaratmış dediler evet kemıklerım zayf dedıler güçlendirmeye calıscaz dedıler olmuş heralde hafıfı aksamam var ama yapıcak bsy yok yürümek herşeye değer ist çapada oldum... (EN GÜZEL ZENGİNLİK YÜRÜYEBİLMEKMİŞ nokta...)

Öncelikle geçmiş olsun, ameliyatını oldunuz mu? Anneme de avasküler nekroz teşhisiyle kalça protezi takıldı. Ancak ameliyat başarısız oldu. Doktor hatası... Şimdi revizyon gerekiyor. Bu ameliyatın zor bir ameliyat olduğunu öğrendim. Siz sağlığınıza kavuştun uz mu, lütfen benzer durumları yaşayanlar benimle tecrübelerini paylaşabilirler mi. Çok acil

4 ay önce sağ kalçama total kalca protezi ameliyati yapıldı üçüncü gün hiç kıpırdamadan yattığım halde ne oldu hiç anlamadım protez çıkmış deyip tekrar ameliyat ettiler 4 gün çıktım hastaneden bir ay sırt üstü yattım sonra film çektiler problem yok dedi doktorum ama benim diz ve bacak agrım her gün arttı dayanılmaz oldu ayağım dışa doğru döndü 7cm uzunluk var iki gün önce film çektiler protez gevşemiş çıkmış dedi doktorum revizyon ameliyati yapılacak bayramdan sonra bu üçüncü ameliyatım olacak ve yine aynı acılar inşallah bu son olur düzelir ayağım çok pişmanım ameliyat olduğuma keşke olmasaydım ağrılarım var diye oldum bin beterini yaşıyorum özel hastanede özel ünlü bir prof yaptı ameliyati 15 tl ye sakat kaldım revizyon ameliyati düzeltir İNŞALLAH buda ekstra ücret ağrılarım yine yeniden lütfen çok iyi düşünün araştırın öyle ameliyat olun ben çok üzülüyorum ve pismanim

Kim yapti amaliyatinizi?bir de neden olmamis sebebini aciklamadilar mi?burda isim vererek yazarsaniz sevinirim..kalcanizda gelisimsel kalca cikikligi mi vardi (dkç)yoksa kirecleme tarzi bir durum mu?cok gecmis olsun...

Merhaba,
2011 yılında benimde sağ kalçama protez takıldı. 2 ay oncesine kadar sorunum yoktu ama şuan zaman zaman batma ve sızı şeklinde ağrı hissediyorum. Sol kalçama da protez takılması gerekiyor önümüzde ki salı günü ameliyat için gün almaya gideceğim. Fakat şuan çok endişeliyim protez takılı bacağımda gevşeme yerinden çıkma v.b durum mu var diye. Revizyon gerektiren durumlar neler siz nasıl anladınız enfeksiyon durumunu?

jandark ameliyatını zi hangi ünlü cerrah yaptı bilgi verebilir misiniz tskler

revizyon

Esra Özkan geçmiş olsun annenizin durumu nasıl revizyon ameliyatınızı yaptırmısınız dır bu sure nasıldı nasıl gectı nerede yaptırdınız ameliyatınızı doktorunuz kımdı suankı durumu nedır bılgı verebılır mısınız

25 yıldır total kalca protezi kullanıyorum. revizyon ameliyati olmam gerekiyor baltalimaninda revizýon ameliyati olan varmı

Evet beklenen gün geldi ve bitti çok şükür iyi geçti 25 yıllık kalça protezi sadece bas kısmı değişti geri kalan impilatlar sağlam çok şükür iyi geçti 4 saat ameliyat sürdü ama agrım çok 4 gün oldu daha yavaş yavaş yürüteç ile yürüyorum

15 yıldır sağ ve sol kalca protezim mevcut ama şu ara sol kalcamdakinin değişmesi gerektiğini öğrendim revizyon ameliyatı olanların yorumlarını bekliyorum riskleri neler Hatay da yaşıyorum bu ameliyatı hakkıyla yapabilecek doktor bilginiz varmi?

Adana Ortopedia Hastanesinden, Emre TOĞRUL'u tavsiye edebilirim.

Merhaba bende 12 sene önce çift taraflı protez ameliyatı geçirdim fakat bir tanesinde sorun çıktı bu yıla kadar dayandım yaşım 44 2 ay önce revizyon oldum protezim komple değişti şimdi çok iyi durumdayı kendime yıllarca boşuna eziyet etmişim 5 günde değneksiz yürüdüm durumumda çok iyi yürümeyi ne çok özlemişim

Bu ameliyat için neka

Arkadaşlar 2 kalçamdada avesküler nekroz var 1 yıldırda acı içindeyim tedavi sürecinde kemik içi iltahap temizlenip kök hücre eklendi tam iğleşme sürecinde kemik baş kısımlarında ciddi çökmeler oldu doktorum önceden protez önermezken her iki kalçamada protez yapalım rahatla dedi protez takılınca gerçekten acılar son buluyormu ve en önemlisi fiyat ne bilgisi olan paylaşa bilirmi lütfen

Ameliyat biter bitmez ne ağrı ne acı kalıyor tabiki iyi doktor ve kaliteli protez
Fiyata gelince 40 bin liradan aşağı yapmıyolar özel hastanelerde

Çok teşekkürler verdiğşniz bilgi için içime su sertiniz

crissangel

İyi günler çok geçmiş olsun. Annemde de enfeksiyona bağlı kalça protez revizyonu yapılacak. Size geçici olarak takılan antibiyotikli spacer hazır mıydı. Ameliyat esnasında yapılan çimentolu protez mi. Bu protez ile normal ihtiyaçlarınızı (tuvalet, temizlik) yapabildiniz mi. Yani hareket edebiliyormuydunuz. Yoksa sürekli yattınız mı. Üzerine basmadan ayakta durmanızda sakınca varmıydı. Yürüteç ile yürünür mü. Cevap verirseniz çok sevinirim.

Kaptan_22 SELAM cokcok gecmısolsun spacer antıbıyotıklı cımento yanı hazır öncelıkle enfeksıyonlu protezi cıkarıyorlar sonra kalcaya bı parca koyuyorlar 4 5 ay orda duruyor benım kı 6ay durdu 1 2ay antıbıyotık kullandım enfesıyonun gecmesı ıcın bu surecde ayagınıza basmak yasak ben surklı yattım ılk ay cok zor sonra sonra dokular olusdugu ıcın agrı sızı kalmıyor tek ayakta tum ıhtıyaclarımı gıderdım baston yardımıyla hebırde bu surecde hasta olmamaya bakın grıp vs enfeksıyon temızlene kadar 2cı yanı revızyon amelıyatımı olamadım ne zmnkı enfesıyon gttı 7ay snra revızyon amelıtaımı oldum daha sonra +1 2ay daha basmadım dokular ve kemıkkaybımda vardı cunku protez ıyıce olussun dıye sonra yavas yvas basdım aceleeye grk yokk 2017 agustoda oldum 6sene olmus cok sukur bı skıntım yok arada agrım oluyor buda normal dır çileli günelrimi anmıs oldum annenıze ve sıze gecmolsun dılıyorum hersey gecıyor moralınızı yuksek tutun kalın saglıcakla

Merhaba,

Annem de total diz protezi ameliyatı sonrası maalesef enfeksiyon durumuyla karşılaştı. Şuan bacağında antibiyotikli hazır çimento var ve maalesef gece gündüz 3 aydır bizi ağlatacak seviyede ağrılı. Hala enfeksiyon kurumadı. Siz nasıl bir yol izlediniz, hangi doktorla devam ettiniz, çimento ağrılı bir süreç mi yaşattı? Bilgi verirseniz çok sevinirim

Üst Alt