Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp rahatsızlığım var. Askerlikten muaf olur muyum?

Abi asker oldugum için kaçıyorum gözüyle bakıyorlar eps sonucunda birsey çıkmazsa boşuna uğraşmış olucam her çektiğim EKG kalp 120 üzeri çıkıyor holterde 185 çıktı ne yapcam hiç bilmiyorum Balıkesire gitmem bile 1.5 saat birliğimden
OğuzHan112

Gördüm ancak diğer insanların da faydalanması adına forumdan sorun dedim size.
Tekrar buradan yazarmısın
Merttcann

Abi sana bi şey soracaktım?
Bana askerde uyum bozuklugu teşhisi ile 1 aylık hava değişimi verdiler 7 yıldır anksiyete bozukluğu yaşıyorum ve ilaç kullanıyorum
İyileştim atlattım sandım ama askere gidince çok kötü daraldım nefes alamadım bilincimi kaybedecek derecede bunaldım uyuyamadım hicbisey yiyemedim şimdi de iyi sayilmam bu bir ayın sonunda ben yeniden gitmek zorundamiyim gitmek istemiyorum hiç iyi değilim burda üniversite hastanesine gittiğim doktora gidicem özel muayene hafta içi
İşi hiç memleketten ayrılmadan askerlik şubesinden sevkle halledebilirmiyim? Yemin ederim benim orda 1 gun değil 1 saat değil 1 dk duracak mecalim yok suda boğuluyor gibi oluyorum sanki göğsümün üzerine tonlarca yük biniyor çok ağrıyor daralıyor, kollarim ve bacaklarımdaki uyuşma da çabası Benim korkum giderim amirler salmaz amirler salsa doktor salmaz zaten bu 1 aylık izini zor aldım doktordan hiç ilgilenmedi ilk başta 1 hafta vericem dedi sonra kita anket formu ve 1 belge daha getirdim 1 ay

Merttcann - Bugün 20:48 - (Bu Mesajın Linki)İkili Yazışmalar Düzenle Rapor Et
Yaziyo kagittaoradaki erler gel seni daha salmazlar keşke hiç almasaydın hava değişimini diyorlar onlarda rutbelilerden duymus 2. Hava değişimini ve muafiyeti zor alırsın dediler bana, sen ne diyorsun bir akıl ver bana Allah aşkına? Cevap verirsen çok müteşekkir kalırım bu hastalık yüzünden üniyi bıraktım ben onlisansi 7 senede zor bitirdim o da online sinavlar sayesinde

Sivilden hava değişimi yada muafiyet almak çok zor. Birliğinden devam etmen senin için faydalı olacaktır. Sen söylentilere kulak asma.

Amirlerin kıta işlevsellik formuna askerlik yapamaz diye yazarlarsa muaf olman kolaylaşır..
Merttcann

1 kere yazdılar ikincide de yazmaları gerekiyorlar mı?

Memleketteki askerlik şubesinden sevk alabilirmiyim universite hastanesine muayene için?

Merttcann
Şube nereye sevk ederse oraya gidersin.

Memurlara rica edersin belki istediğin hastaneye sevk ederler.

Abi üniversite hastanesine sevk düşünüyorum üniversite hastanesi bana muaf verse geçerliliği var mı? Üniversite Togü

Rapor vermeye yetkili üniversite hastanelerinin raporları geçerlidir.

Rapor vermeye yetkili ünv ve devlet hastanelerini Internetten bakabilirsin.
Merttcann

Askerlik şubesinin verdiği sevkte Abi kıta anket formu vb gerekiyormu?

Bende de kalp rahatsızlığı var. Kalp kapak hastasıyım, 2016 yılında engelli raporu aldığımda nasılsa askerlikten muaf tutulurum diyerek üzerinde durmadım. Sonradan merak edip kontrol ettiğimde asker kaçağı olarak gözüktüğümü gördüm. :D Durumu farkettikten sonra hemen ilçe askerlik şubesine gittim. Sağlık durumumu anlattım, beni sağlık kuruluna gönderdiler. Hastane kayıtlarında ve e nabızda hasta olduğum görülüyordu ama buna rağmen ekoda muayene edildim. Sonra heyete girdim ve bana zarf verdiler. Zarfı şubeye teslim etmemi ve kesinlikle açmamamı söylediler.(Zarf açıldığında geçersiz oluyormuş sanırım) Zarfı teslim ettim ve görevliye sonucun ne olduğunu sordum. Sonucun askerliğe elverişli değildir olduğunu söyledi. İçim rahatlamıştı, askerliğe gitmeyeceğimden emindim, ancak kaçak olunduğunda para cezası çıkıyormuş. Ondan endişe duymuştum :) Cezada çıkmıştı ayrıca ama muaf tutulunca ceza kaldırıldı.

Üst Alt