Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kamuda memurum. Yıpranma payı ve askerlik borçlanması yaparak malulen emeklilik..?

sevginehri3

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Bülent Bey kardeşim

ben 2001 yılında polis meslek yüksek okuluna girdim. 2003 yılında polis olarak göreve başladım. 2008 yılı baharında bir bunalım geçirdim ve hiç kimseye söylemeyerek çekip gittim.
1 hafta üniversite hastanesinde yatıp verilen izni suistimal ederek yine kaçtım. Daha sonra tekrar evime döndüğümde beni annem tekrar hastaneye yatırdı. Devlet Hastanesinde 3 hafta yattım. Daha sonra 30 gün heyet raporu verildi, hastalığımın tanısı da atipik psikoz idi.
Daha sonra bürokratik işlemler vs. vs. Kurumum benden Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden rapor aldırttı. O raporumda da ''Remisyonda Atipik Psikoz'' diyordu. Silahım elimden alındı.
Daha sonra SGK dan bana bir yazı geldi adi malül sayıldığım ancak 10 fiili hizmet yılımı doldurmadığım için emekli maaşı bağlanamayacağı ancak toplu tazminat verilebileceği, Genel İdare Hizmetler memuru olarak çalışmaya devam edebileceğim ayrıca polis olarak görev yapamayacağım belirtiliyordu.
Ben de Gih memuru olarak çalışmaya devam kararı aldım tedavilerim halen devam etmekteyim

üniversite hastanesinin bana vermiş olduğu ilaç raporunda ''organik olmayan psikotik bozukluk, tanımlanmamış ayrıca bipolar duygulanım bozukluğu denmektedir...
Benim merak ettiğim ileriki zamanlarda rahatsızlığım devam ederse aynı (benzer) raporlarım olursa malülen emekli olabilir miyim

Teşekkür ederim

SGK "malül sayılacak düzeyde işgücü kaybınız var ama 10 yıl fiili hizmet süresi doldurmadığınız için malulen emekli olamıyorsunuz" dediğine göre, maluliyetin tespiti konusunda bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
10 yıl hizmet süresi dolduğunda aynı raporları alırsanız, malulen emekli olmak konusunda hiç bir sorun yaşamazsınız. Aksini düşündürecek hiç bir şey yok...

teşekkür ederim bülent bey sağlıklı ve iyi günler dilerim

İyi günler arkadaşlar, ben şu anda hastanede ''bipolar affektif bozukluk'' tanısıyla tedavi görmekteyim.Bir kamu kuruluşunda da gih memuru olarak çalışmaktayım.Ben 2003 temmuz girişliyim yani 8 yıl oldu memuriyete başlayalı.Ben eski bir polisim 1 yıl 6 aylık yıpranmam var askerliğimide saydırırsam 10 yılı doldurmuşum olur muyum.Ayrıca devlet memmurları için % 70 iş göremez raporu almak şart mı yoksa yüzdelik oranın önemi yok mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Evet, o şekilde toplam 10 yıl hizmet süresini tamamlayabilir ve alacağınız %60 ve üzeri raporla da malulen emekli olursunuz.

Üst Alt