Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kapı kapı dolaşıp evde engelli var mı diye soruyorlarmış..?

Baykee
Harika bayıldım
peki değiştircemm resmi sen yeterki iste

benim bildiğim kadarıylan engellilerin envanterinin çıkarılması yönünde bi çalışma vardı.

Arkadaşlar bu çalışma yeni Değil 3 yıldır böyle bir uygulama yapılması için çalışılıyor. İlk olarak Engellileri evinde tedavi edelim diye bir çalışma başlattılar 2 yıl önce. Engelli sayısını ve hangi evde kim var bilemedikleri için araştırmalara son zamanlarda hız verdiler.

Bu konudan Şöyle Bahsedeyim.
Tuzla Belediyesindeki engelli bir arkadaşımın öncülüğünde, Tuzla daki engelli arkaşların belirlenmesi için bir çalışma başlatıldı 3 yıl önce, sonra görüldüki Belediyenin kayıtlarındaki rakam ile gerçek rakam arasında devasa farklılıklar var. Bir çok engelli arkadaşımızın evinden bile çıkamadığı anlaşıldı. Muhtarlıklar yardımıylada Engelli arkadaşlar kayıt altına alındı.
Şimdi Belirli günlerde Belediye Eğlence Organizasyonları, Kaynaştırma yemekli toplantılar yapıyor. İhtiyacı olanlara ihtiyaçları karşılanıyor,
Arkadaşlarımızı Belediye araçları evlerinden alıp gene evlerine bırakıyor.

Geçen seneki Engelliler için Düzenlenen Yemekte,
Belediye Başkanı, ve yardımcısı
Kaymakam
Millieğitim müdürü
Emniyet Müdürü
Daha tanımadığım bir çok üst düzey kişiler yemekteydi.
Yani tam kadro hazır bulunuyorlar.

Sanırım 2-3 gün önceydi bizede geldiler yanlarında Muhtarda vardı ne için oldugunu söylemediler
Çok merak ediyorum nolucak bizim Muhtarı bulsak sorucazda onuda ele geçiremedik hala

nufus sayımlarınında ne kadar dogru sekılde yapıldıgı ortada arkadaslar.annemın 9 aylıkken ölen kardesı nufusta hala yasıyor gorunuyor yanı bugun 62 yasında olması gereken bırı eger yasasaydı.öldüğü zaman eve doktor gelmıs ve gereklı butun işlemler yapılmıs ve gömülmüş.ama hala nufusta yasıyor gozukuyor.

ayrıca son sayımda benım kapımı calan olmadı.kımse gelmedı.nufus sayımı ne kadar dogru yapılıyorkı evde engellı varmı dıye yapılan dogru yapılsın.ayrıca baksanıza omurilik felci tercıhler arasında yokmus.
aslında benım merak ettıgım sayıpta ne yapacaklar yanı ne degısecek?ondan haber versınler.
bunlar evlerde arıyor engellılerı nıye engellıler dısarı cıkamaz dıye kanunmu var?calısamaz hayatını yasayamaz eve mahkum olmalı dıye bı kanunmu var?
varda benımmı haberım yok? :lol:

Üst Alt