Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kapıyı açtım, geriye doğru koşmaya başladım... [O an]

usluboy kardeşim senin meselene bi yorum yapardım ama neyyse... ''edeb ya hu!'' diyeyim kendime bari...

dinmeyen abicim sizi de çok iyi anlıyorum. babam vinç kullanır benim görmüş kadar oldum olayı... bu ihmal mi desem başka bi şey mi desem iskele değil de direk üzerinde gencecik yaşta amcamı aldı elimizden... ben yaşlardaydı o zaman. sülalenin göz bebeğiymiş ama kader...

ikinize de çok geçmiş olsun. ama şunu söylemeden edemeyeceğim demek ki bi insanın hayatını karartmanın cezası 4 sene bi evden çıkmamak... sonra tetiği çeken kaldığı yerden devam... namlunun ucundaki ne olacak peki...

uslubaoy benim yorumum da kays-eri'ninkinden olsun,yoksa ağza alınacak cinsten olmayacak bu yorum.Kul hakkını Allah dahi affetmeyeceğini bildirirken onları affettiğini söyleyenlerin yaptıgı sadece haksız salıvermedir.İlahi adalet er geç tecelli edecektir.
Dinmeyen size de çok geçmiş olsun.

çok büyük geçmiş olsun şaştım kaldım vallahi
hani büyüklerimiz hep derler ya; İYİLİKTEN MARAZ DOĞAR işte tam yaşanmış bi örnegi ne insanlar var ya adi herifler...

İyiLikten maraz doğarmış.
ßende yardımseverLiqimin sonucu engeLLi oLdum.

İnsanlara iyi niyet gösteriyorsun, ve karşılığında ağır bir bedel ödüyorsun..
nasıl vicdan var bu insanlarda anlamıyorum..

umarım cezasını başka şekilde ve çok ağır öder..

çok geçmiş olsun usluboy...

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM.SANA YAPILAN PLANLI BİR KAHPELİK BENCE.SANA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.AKIL,VİCDAN VE MERHAMET YOKSUNU OLAN ONLARIDA ALLAH'A HAVALE EDİYORUM.SAĞLICAKLA KAL

oncelıkle gecmıs olsun alınyazısı dıyorlarya sızınkı kotu yazılmıs ..o ınsana gelınce :evil: vıcdan sayıbı olsaydı sıze bunu yapmazdı .hep temız kaplı olusumuzdan basımıza neler gelıyor bu dunyada cok etkılendım ..

insanların hayatlarıyla nasıl bu kadar kolay oynuyorlar acaba? sadece beden sağlığından değil insani duygulardanda ediyorlar insanı..hadi gelde iyilik yap..hadi gelde merhamet et..allah hidayete erdirsin böylelerini..para pul için..aç gözlü mahluklar ya.!!

geçmiş olsun kardeşim allah başka acı göstermesin...

usluboy geçmiş olsun bazen insan nediyecegini bilmiyor kelimeler kifayetsiz kalıyor sana sebep olanamı kızmak lazım yetiştirenemi kızmak lazım bilemiyorum bildigim tekbirşey var oda dua Allah kimseyi şeytana uymuş insanla karşılaştırmasın.para cebe girecegine kalbe giriyor neyazıkki Mevlam şifanı versin Usluboy.saygılar

çiğdemciğim çook geçmiş olsun.çok üzüldüm inan:(

bosver gecen gecıo ben uzulmuom artık ....ne yapsamda degıstıremedıgım hayatı zorla yasıom sadece...

he gibi hasarlar kaldı çığdem. video yu izledim.geçmiş olsun

Yaşamış olduğunuz oılay gerçekten üzücüdür. Tabi böyle bir olaydan dolayıda bütün insanalra kötüdür diye bakmakta çok doğru olmaz. Öncelikle tanımadığımız kişiler karşı biraz temkinli olmakta fayda vardır. İnsanları değerlendirirken sadece söylemlerine bakara değerlendirmek yanlış olur. Farklıl yönleriylede değerlendirerek karşımızda ki insnaın ne kadar güvenilir olduğu konusunda bir kanıya varmak gerekir.

Bazı olayları yaşamamız bizi bütün insanlardan uzaklaştırmamalıdır.

işte böyle olaylar yüzünden hem insanlara güvenimiz kalmadı hem de yolda yürürken korkar olduk...
arkadaşım çok geçmiş olsun.

çok geçmiş olsun, kesinlikle hayata karşı güvensizlik yaratcak bir durum,
böyle insanlar içimizde yaşıyorlar malesef ki çok üzüldüm...

Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun diyorum. Forum başlığı oldukça eski, dolayısıyla geçmiş olsun mesajı da oldukça gecikmeli, lakin daha yeni haberim oldu.
Ben de benzer 3 hatıramı kısaca sizle paylaşmak istiyorum.
1.Yıllar önce çalıştığım iş yerinin ortaklarından birisinin şoförü karlı bir kış günü geç saatte boğaz köprüsüne çok yakın bir yerde el işareti yapan bir çifti (bay+bayan) arabasına alıyor. Adam çok sıkıştığını bahane ederek otoban kenarında yoldaki bir tabelanın orada durmasını rica ediyor. Şoför adam işesin diye yol kenarında duruyor. Tabelanın arkasındaki çalılıktan 1 veya 2 kişi daha birden çıkıp şoförü zorla arabaya bindirip bilinmedik ıssız bir yere götürüyorlar. Şoför bir pundunu bulup bir ara arabadan çıkıp kaçmaya başlıyor ama arkadan ateş ediliyor ve adam yatalak oldu. İş veren özel yatak ve simitler getiriyordu ona.

2.Yine yıllar önce Kartal/Samandra gişesinden otoyola giriş yapacağım. İki kişi gişede yanıma yaklaştı ve Kurtköy tarafına gitmek istediklerini ancak paralarının olmadığını bu nedenle bilet alamadıklarını söyleyerek arabaya almamı istedi. Almadım tabii. Kapılar da kilitli idi, binemediler. Keşke insanlara güven olsaydı da yardımcı olabilseydim.

3.Yıllar önce Topkapı’da (eski mezbelelik olduğu zamanlar) gecenin çok geç bir saatinde kırmızı ışıkta durmak zorunda kaldım. Kapılarımı her zaman kilitli tutarım gece de olsa gündüz de. Birden bire iki genç kapılara asılıverdiler ama kilitli olduğu için açamadılar tabii ki. Camı 1-2 parmak indirip “hayırdır” dedim kendilerine. Polis okulu öğrencisi olduklarını Aksaray karakoluna gideceklerini ve benim de onları Aksaray’a bırakmamı isteyerek, gecenin o karanlığında okunmasını bir kenara bırakın seçilmesi bile mümkün olmayan, güya resimli bir polis okulu öğrencisi olduklarına dair kimlik bana gösterdiler. Dediğim gibi o karanlıkta ne resimleri seçiliyordu ne de kimlik dedikleri kağıdın ne olduğu anlaşılıyordu. Kılık kıyafetleri zaten faul idi ayrıca yaşları da bir talebe için oldukça yaşlı idi, yani ne bilim en azından 20’nin üstünde gösteriyorlardı. Bu arada kapı koluna ısrarla abanıyorlar açmak için. Almadım tabi ve yeşilin yanmasını beklemeden adamın eli kapı kolundayken hızla gaza basarak her zaman mutlaka bir ekip arabasının bulunduğu Fındıkzade kavşağına gittim çabucak ve polis minibüsünü gördüm cadde üzerinde. Polise durumu izah ederek aradan belki en fazla 5 dk geçmiş olduğunu, adamların polis okulu talebesine benzemediklerini, belki hala orada Topkapı’da bulunduklarını söyledim. Polisin sırıtarak bana dedikleri hala aklımda zira ben hayatımda böyle mantık dışı bir cevap duymadım: “Keşke alsaydın arabana, gözün tutmadıysa burada indirir bizi haberdar ederdin, biz de tutar ve bakardık talebe olup olmadıklarına.” Hiç cevap vermedim ve evime döndüm. Böyle mantıksız konuşan polise “oooooooooooldu başüstüne” desem kesin bir mantıksız davranışta bulunur, ondan sonra alırdım başıma belayı.

O gün bugündür kimseyi almam arabama ve tüm kapıları da kilitli tutarım. İnsanlara iyilik yapmak çok güzel bir duygu, ben şahsen çok mutlu oluyorum birisine zerre kadar faydam dokunduğunda lakin devir değişti. Arabası olanlara da naçizane tavsiyem süslü ve seksi de olsa, mazbut kılıklı bir bayan da olsa hiç kimseyi almayın arabanıza ve kapılarınızı da her zaman kilitli tutun.

Usluboy,okuyunca inan üzüldüm bu nasıl adalet anlamadım.böyle olmamamlı bence

Bu hayatta sütü bozuk şerefsiz dolu ama kim ne yaparsa yapsın ALLAHÜ TEALA izin vermedikçe yaşamamısı kimse elimizden alamaz...
YAŞAMAK HERŞEYDEN GÜZELDİR
ALLAH HEPİZİN YARDIMCISI OLSUN
acil şifalar dilerim

yiyecek ekmeğin varmış bu dünyada; ben tam bir talıhsizlık diyeceğim inşallah bu dünyada yaşayacağın en kötü talıhsızlık bu olur bundan sonraki yaşantında sana güzel günler dilerim.tabiki bazende seçici olmak lazım pat diye düşmemeliyız zor bir olay,Allah yardımcımız olsun.

Allah dostun arkadaşında hayırlısın versin en diyelim ve geçmiş olsun..

gecmiş olsun gecenlerde arkadaşla uludadğa gitmiştik ,giden varsa bilir yolu ,baya bir uzun , dönüşte gelirken yolda bir adam yanlız başına yürüyordu , dedimki arkadaşa alalım şunu o kadar yol cekilmez, gerci adam el bile etmemişti ,ama ben yinede alalım dedim arkadaşım olmaz dedi peki neden dedim olurmu hiç tanımadığım bir insanı neden alayım dedi anlam verememiştim şimdi sizin yazınızı okuduktan sonra arkadaşın neden almadığını şimdi cok daha iyi anlıyorum .

Üst Alt