Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kardeşlerimde Friedreich Ataksisi var. Bende de ortaya çıkabilir mi?

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
331
bilgi@engelliler.biz adresime gelen bir soru:

[size=4]Selam arkadaşlar, 27 yaşındayım. iki kardeşimde FA var. Şu an ben de bir sorun yok, ilerleyen zamanlarda bende de ortaya çıkabilir mi? Bilgisi olan varsa lütfen yazsın
Tüm FA ve kronik sorunları olan kardeşlerime acil şifalar diliyorum. [/size]

FA'dan kasıt Friedreich Ataksisi olsa gerek.

Bu başlığı yeni gördüm. :oops:

Bu konuda kesin bilgim olmamakla beraber; 15-25 yaş sınırında görüldüğünü söyleyebilirim. Yani arkadaş 2 yılla atlatmış. ;)

Bendeki gibi çok öncelerden görülme olasılığı var ama sınırı geçtikten sonra: hayır! Eğer içi rahat etmezse, Ankara, İstanbul gibi büyük kentlerin üniversite hastanelerinden birinde test yaptırsın.

ailenin ilk çocuğunda genelde fa olmuyormuş.en son 24 yaşına kadar fa ortaya çıkarmış.tıppa göre olmaz.İnşallah olmaz,içi rahat olsun.

kürşat ben o teorini bozuyim ben ailenin son çocuguyum tek bende var bu hastalık.. saglık olsun..

metin benim teorim değil edindiğim bilgilere göre dedim ve daha dikkatli okursan yazdıklarımı göreceksin ki yazdığıma karşılık aynı şeyi yazmışsın bir nevi yani aynısı olamasa da yaklaşık

Üst Alt