Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Karşılaşılan engeller hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Gülo34

Aktif Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Engelliye Engel Olma [emoji34][emoji34]

Hayvan Olma [emoji240] İnsan Ol [emoji848]
ef80641837fde0b8538610c1fd6d1224.jpg

SM-G355HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
İşte fulyacım burası Türkiye 2 ayaklı hayvan çok

Geçenlerde haberde gördüm kaldırımlarda ki engellerin resmini çekip ilgili belediyeye gönderince sorun çözülüyordu öyle bir kampanya başladı flora19

Adıyaman da kaldırım bile yok arkadaşımızın birisi araçların arasında ilerlemeye çalışıyordu Akülü sandalyesi ile.

Adıyaman belediyesinde iş yok o zaman TahaAY insanlar da o kadar bilinçsiz ki hiç yardımcı olmuyorlar engellilere halbuki onlar da bir engelli adayı

Ben belediyeye üç defa dilekçe yazdım. Bir tanesi şehir içi ulaşım kartı mesela. Belediye konuyla alakası olmadığı için YamanKart mı ne öyle bir şeydi oraya yönlendirdi. Onlarda size kart yapmıyoruz dedi. Aile Sosyal Politikalar il Müd. şikayette bulundum. Onlarda Bizimle ilgisi yok orası ile halledeceksin dedi.

Sonra bu kart yerine gittim siz özelmisiniz dedim. Belediyeye bağlı olduklarını söyledi. Gittim belediyeye bu dilekçem arşive girecek dedim. Girdiremedim. Sonra Valiliğe gittim Vali yardımcısı ile görüştüm. Benim yanıma birisi geldi ve dediki; Aile Sosyal Politikalar il müd. Almış olduğunuz kart zaten geçerlidir. Onu okuttuğunuzda Ücretsiz diyor o kartla binebilirsiniz. bu Cevap gelene kadar 3 ay geçtiği için o zamana kadar aracımda geldi zaten. Bende 3 ay her binmemde 2 TL para ödedim.

Yalan olmasın gelip bir şey anlatmaya çalışıyorlar bana bazen hiç bir şey anlamıyorum ama orası resmi bir kurum sonuçta bununla alakası olmaması lazım diyorum. Çünkü dilekçeden hiç bir şey anlamadım. Atalarımız bazen güzel cümleler kuruyor ama her doğruda heryerde söylenmiyor.

Bu belediyeyi nereye şikayet edilmeli

Maalesef TahaAY bende bu siteye üye olana kadar birçok hakkımdan haberdar değildim bide üstüne üstlük hakkım olan şey için uğraştırıyorlarda uğraştırıyorlar o yüzden bütün engellilerin hakkını sonuna kadar savunabilmesi için korkmadan seslerini duyurmak zorunda diye düşünüyorum ve ben her zaman hakkımı sonuna kadar savunuyorum

He-man hale bakar mısın görme engelli yolunda o direğin ne işi var [emoji34] orası hangi belediye ise oraya belirt durumu erdal birde Twitter kullanıyorsan oradada paylaş başlık olarakta engellilere engel olma yaz

Belirttim ya erdal[emoji57] He-man

Hakkında yasa var ama yasayı da takan yok.
Otobüslere binmeden önce Telefonu çıkarıyorum kamerayı açıyorum çekime başlıyorum ondan sonra biniyorum zaten. Kartı bastığımda söylenenler oluyor birisiyle sözlü tartışmamız oldu bir defa belediyeye şikayet ettim ilgileneceklerini söylediler ama 1 hafta arayla adamı 2 defa işinin başında gördük. Dilekçeyle sorayım tekrar ne olduğunu dedim ama şimdi para cezası kestik derler dedim. Kesti kesmedi oda meçhul.

tekerlekli sandelye kullanan engellilere trafik cezası kesme yetkisi verilsin bu tür durumlarda cezayı hemen kessin hatta buradan oluşturulan gelirde yine engelliler için harcansın bu işler hemen düzelir

TahaAY boşuna dememişler her yerde bi dayın olacak diye yoksa işin yaş

Aynen öyle kunta [emoji106]

kunta Biraz nette araştırırsanız sağlam bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Emniyet bu gibi olayları önleme amacıyla bir projeye imza atmıştı. Resim çekiyorsunuz ve çektiğiniz o resimleri plaka gözükecek şekilde emniyetin web sitesine yükleyebiliyorsunuz.
Gülo34 Dayımız var her yerde ama sayısı az olduğundan takan yok.

onlar hikaye taha her ilde yok ve işlem yapmıyorlar ben 155 arıyorum bazı durumlarda yogunluktan ekip gönderemiyoruz bu tur durumlarda diyor TahaAY

O zaman senin dayın da iş yok TahaAY

Gülo34 Çok iş var herkes ona tapıyor hatta ama sayısı az dediğim gibi.

Yaw insanlar tapıyo diyorsun tövbe haşa TahaAY o zaman sayının azlığı önemli değil diye düşünüyorum

58a7e93367b0a91adc7e371c.jpg

dayım bu bak üzerinde resmi bile var. Çokluğu önemli. Ne kadar çok olursa o kadar kapı açar.

Benim jeton biraz köşeliymiş emmoğlu geç düştü [emoji23][emoji23][emoji23] TahaAY onun sözü her yerde geçiyor da dası var işte [emoji57]

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe'de yaşayan iki engelli vatandaşa akülü sandalyelerini teslim etti.
Kartepe Belediyesi, ilçede hasta ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için akülü sandalye vermeye davet ederken Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de evinde ziyaret ettiği İzzet Uzun ve İrfan Çağlayan Bilgin'e sağlıklı günler ve acil şifalar dileyerek akülü sandalyelerini teslim etti.
Manevi ve sosyal yoksunluklarının giderilmesi için sorumluluk duyduklarını ifade eden Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Sosyal belediyecilik konusunda örnek bir belediye olarak hizmetlerimizi her geçen gün geliştiriyoruz. Bu konuda, ilçedeki yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi her türlü yardım sağlanması, manevi ve sosyal yoksunluklarının giderilmesi için sorumluluk duyuyoruz. Sosyal Yardım, İşleri Müdürlüğümüz ile hizmet sağanağını aralıksız devam ettiriyoruz. Yeni Türkiye yolunda bizler de Kartepe'de Kartepeliler'in yüzünü güldürmeye devam edeceğiz" dedi. - KOCAELİ
Haber Yayın Tarihi : 2018-01-31 10:43:00
Keşke her belediye aynı olsa 😔

Aynen ya [emoji17] helal olsun başkana[emoji122][emoji122]

Olacağı buydu zaten diycem de bu kadar da olmaz arkadaş hem şiddet uygula sonrada mağduru oyna yazık diyorum sadece yazık

Ben engelli kartını alıp binünce çok merak ediyorum senin neren engelli dicek şöför...ozamn ne yapmalı kavga çıkacak:D

Empati yapma yeteneğini kaybetmiş bir toplumdan fazla bir şey beklememek gerekir..

Hiç birşey diyemez fulya engelli diyince insanların aklına ilk gelen görme engelli yada ortopedik engelli oluyor bi bilseler neler neler var sadece yorum yapıyorlar işte

Üst Alt