Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastalığı ehliyet almama mani sayılır mı?

hocam rica etsem bakar mısın burada alacağım hastanede böyle çıkıyor sürücü rapora filan demiyor @ergunnn

@zakzom,

Sorun değil, hastahanede ne için geldiğinizi soracaklar. Ona göre rapor çıkacak.

Merhaba, bende bu konuyu merak ediyorum. Geçen sene %52 ortopedik engelli raporu aldım. Miyotoni konjenita hastalığım var. Ancak ötv için başvurmamıştım. Araç kullanmamı tavsiye etmedi nörolog. Yeniden ötvsiz araç için kurula mı giriyorum. Ehliyetim iptal olursa puanımı etkiler mi, yani yükseltme şansları olur mu, en azından eşim işe götürüp getirebilir. Aksi halde otobüs vb in bin yapamıyorum ben.

@ergunnn,
bende miyotoni konjenita hastasıyım, sürekli ortopedik olarak raporum %52 ama ötv istememiştim. Şimdi süreçte ihtiyaç duydum. önce ehliyete mi başvurmalıyım yoksa aile sağlık ocağına gidip tertibat yazdırmak için kurula mı girmeliyim... Siz tertibaatlı araç kodunu istediğinizi ehliyet alırken mi söylediniz, bir de mevcut Raporum iptal mi oluyor yenileyince...
Kusura bakmayın eğer daha önce yanıtladıysanız... Görememiş olabilirim.

merhaba, bende ötvsiz araca başvurmak istiyorum. İlk raporum süresiz ortopedik %52 ydi ve ötvye başvurmamıştım. Bu perşembe kurula gireceğim. Tüm işlemleri yeniden mi yapacağım acaba bana süreci aktarabilir misiniz rica etsem, ehlityetim şu an normal. Araç kullanımı için kuruldan sonra mı ehliyete başvurmam gerekecek, ikisi farklı şeyler sanırım...

Merhaba, ben ehliyeti değiştirmedim ama önceki raporum mevcut bu hafta yeniden kuruldan randevu almıştım... bu şekilde öuafiyet alamazsınız demişsiniz... Ehliyet için sağlık raporuna yine aynı kurula mı giriliyor ki, o kısmı tam anlayamadım

Merhaba, öncelik olarak ehliyet muhakkak değişmeli. Değiştirmeden giderseniz ötv muafiyet alamazsınız normal engelli raporu alırsınız. Benim gibi iki kez işlem yapmayın bence. Kolay gelsin

Merhaba ayın 23 ne randevu aldım babam için malulen emekli 65 yaşında malulen emekli oldu 2019 da kontrollü ÖTV muafiyeti ile araba almak için başvuru yapacağım süreci bilmiyorum. Sağlık kurulundan randevuyu “engelli sağlık kurulu :sadece 18 yaş üstü engelli raporlarını kapsar “ modülünden aldım doğrudur inşallah.Sonradında neler yapmam gerekiyor rica etsem yardımcı olur musunuz

@Cevheri,

Merhaba ehliyet için sıralama sağlık ocağı-> hastahane sağlık kurulu -> il sağlık müdürlüğü şeklinde. Ehliyetinizi aldıktan sonra araç almak için tekrar ötv siz araç alımı için hastahaneden sağlık kuruluna girmeniz ve yeni rapor çıkarmanız gerekiyor. Eski raporunuz geçersiz olacaktır bu durumda.

@yorgun_64,

Sağlık kuruluna gittiğinizde ötv siz araç almak için olduğunu belirtin. Bir harç yatırmanız gerekiyor. Doğru randevu almışsınız.
Babanızın engeli %90 üzeri ise ve 65 yaş üzeri olduğu için mahkeme vasilik işleri falan olabilir. Onları da sağlık kuruluna sorunuz .

Üst Alt