Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastalığının kök hücre ile tedavisi Tayland'a gideceğim

KUZEY

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
Sondan başlayarak 80 tüp kg/2 milyon hücre toplamda 170 milyon karın bölgesinde yağdan alınacak, vücuda enjekte edilecek.

28 bin usd + 4-6 ay sonra tekrar toplamda 3 defa, hücre bankasında himaye edilecek, son iki kök hücre tedavisi 10 bin usd.

Kökten tedavi değil ölen hücrelerin yeni hücre ile yer değişmesi, eklemler daha esnek hale gelecek ağrı olayi bir nebze azalacak.

Ayağa kalkma beklentim yok. Daha dengeli olarak kontrölde konsantrasyon artacak, yatağa rahat geçersem yemek yerken yorgunluk aza inerse ne mutlu. Nerdeyse ik kat hücre.

Fizik tedavisi 1 yil boyunca hergün alacağim tedavi merkezi Thailand. Bütün bunlar 6 aylik oğlumla birlikte uzun yillar beraber olmak için. 2 ay sonra tedavi başlayacak 1 yil orada Ailemle birlikte kalacagiz.

Bekleme olayı yaş ölene kadar bekle deniyor, 25 yildir ha bugün ha yarın bekleyin kas hastaları bekleyin. Birçok ülkeyi araştirdim pahalida olsa Thailand tercihim.

KUZEY

Kök hücre birçok hastalık için umut vaad ediyor. Bu umut, henüz tedavi alma aşamasında değil. Bir tedavinin varolabilmesi için hücre çalışmaları, hayvan deneyleri I., II, III, ve IV. faz çalışmalarını tamamlamış, güvenilir hakemli dergilerde makaleleri yayımlanmış ve sağlık otoriterleri (örneğin ABD için FDA, AB için EMA) tarafından onaylanmış olması gerekir. Bunlar yoksa tedavi gerçek dışıdır, bilimsel temeli ve dayanağı yoktur.

İkinci olarak, kök hücre nakillerinin sonuçları konusunda ciddi bir muamma bulanmakta ve hatta hayati risk taşımaktadır. O yüzden kararınızı gözden geçirmenizi ancak önerebilirim. Zira geçtiğimiz dönemlerde çok insan bir umutla bu yönteme başvurdu. Sonuç ise yıkıcı bir travma. Bazıları ise yaşamını yitirdi.

Bu arada hastalığınızın türünü bilmiyorum ama bu durum tüm nöromüsküler hastalıklar ve hatta tüm nörodejeneratif hastalıklar için geçerlidir.

yastalıkları aynı, yaşadıkları sıkıntılar ise benzer... Bir proje kapsamında 10 kas hastası çocuk, dört ay boyunca kök hücre tedavisi gördü. Sonuçlar ise yüz güldürücü

Türkiye'nin dört bir yanından kontrole İstanbul'a gelen kas erimesi hastası çocukların tek dileği var: Kök hücre tedavilerinin devam etmesi... Liv Hospital Rejeneratif Tıp ve Kök Hücre Üretim Merkezi MedCell Sorumlusu Prof. Dr. Erdal Karaöz, kas erimesi hastalığı olan çocuklara yapılan kök hücre çalışmaları hakkında bilgi verdi...
Duchenn Muskuler Distrofi (kas erimesi) hastası 10 çocuğa kök hücre tedavisi uygulanması projesi, Sağlık Bakanlığı tarafında onaylanmış olan bir projedir.

http://m.sabah.com.tr/saglik/2017/02/21/kok-hucre-sayesinde-kas-erimeleri-yavasladi

Kardeşim 42 yaşındayım o aşamaları binlerce defa takip ettim iyi biliyorum.

Duchenn kas hastası bir çocuk çok yaşamaz biliyorsun becker hastası 45- Maksimum 55 yaşar ki o bir mucizedir.

bakın üstte var olan linke hastane ismi belli doktor adı gizli değil.

KUZEY

Gazete haberinin kıymeti harbiyesi olmamalı, öyle değil mi? Bu haberleri çok seyrettik (SABAH - 11/08/2005 - Tanay umuda uçtu)

Prof. Karaöz yaptıklarını Science'da yayınlasın, görelim. Ya kovalarlar ya da Nobel alır.

45 yaşında DMD gördüm. AB ülkelerinde bunları görmek mümkün. Hiçbiri de kök hücre almış değil.

Bir önceki iletimde yazdıklarım samimi bir paylaşımdı. Karar elbette sizin.

Güzel kardeşim uçmayı beklemiyoruz. Haberleri ister önemse istersen önemseme. Aileler var çocuklar var kanıtlar var, Amerikada bir çocuk uçmadı sol kolu iptal idi biraz kıpırdadı ayaklar iptal idi titretti oldumu.

Sağ kolum iptal bir bardak tutamıyorum nefesim daralıyor sizin gibi güzel kardeşler nefes açıyorsunuz sağol. Kimse maraton koşmayı beklemiyor. Kök hücre tedavisi tırnak içerisinde superman yaratmaz.

45 yaşında yaşayan becker hastalari var. 11 yaşında nefes alamayan 2 yil sonra ölecek olanda var yaşatır yaşatmaz denenemeye değer.

İlaç tedavisini bekleyin mutlaka olacak ama şimdi yok 42 senedir bekledim torunlarımın torunu mutlaka görür.

KUZEY

Amacım nefesinizi daraltmak değil. En azından solunum cihazı kullanan biri olarak nefes almanın-alamamanın ne demek olduğunu iyi bilirim. Fakat olmayan tedavilere ne madden ne de manen ayıracak enerjimiz olmamalı.

İnsan nasıl yönetilmek isterse öyle yönetilir (ironi) nasıl yaşamak
istiyorsanız öyle yaşayın. Kök hücre teknolojik olarak yenilendi

Özelde eklemler konusunda çığır açtı, ms hastaları'nın onlarca
yüzlerce videosu var. Örneğin Hindistan'da yıllardır deneyler
yapılıyor insan vücudun'da alınıyor benden alınan bana veriliyor,
Kökten tedavi diye kimse iddia edemez. Eklemlere iyi geldiği kesin

Filipinlerde birçok yaş almış olan aktörler kök hücre tedavisi
oluyor, müzmin sakat tores futbolcu bugün futbola geri döndü.

Şimdinin ve geleceğin tedavisi bundan sonrası gen tedavisi olur.

Bu son defa yazışım herkese güzellikler diliyorum, daha sonra
sonuçları yazarım.

Merhaba ben mitononik distrofi hastasıyım bi tedavi daha yok denildi bi tür kas hastalığı sizin rahatsızlığınız ile aynımı acaba bi tedavi yöntemi vermıdır .

Merhaba Celim akyüz

Kas hastalıklarının çok azı tedavi edilebilmektedir. Ne yazık ki bunların içinde Miyotonik Distrofi yer almamaktadır. Mümkün olduğunda fizik tedavi ve koruyucu tedavilere mutlaka devam edin. Selamlar...

Herkese geçmiş olsun ben kendim için değil bir yakınım için sorucam çocuğun kasları eriyor yürüyen çocuk yürüyemez hale geliyor bunun için yurtdışında kök hücre tedavisi varmış.Bilen varsa yazsın lütfen mesajıma cevap yazın biraz acil bir durum çünkü teşekkür ederim.

Merhaba kuzey tayland bangkok da omurilik içine elektrik ile uyarı veren cihaz fiyatı ne kadar omurilikde baya iyileşme oluyormuş ben dusunuyorum

Ukrayna'da Kök Hücre tedavisiyle ilgilenirseniz araci kullanmadan direk bizimle baglanti kurabilirsiniz. Sormak istediklerinizi sora bilir ve Ukraynaya gelib doktorlarimizla gorusebilirsiniz.

Her kim ki nöromüsküler bir hastalığı kök hücre ile bugün için tedavi ediyorum diyorsa "şarlatandır"

Bende müsküler distrofil kas hastasıyım, hozgul 'in dediklerine aynen katılıyorum. Lütfen bu uyarıları dikkate alın.

Boyle ciddi hastaliklarda zaten tamamen iyilestirme soz konusu degildir. Bir sefer kök hücre uygulandi diye tamamen iyileşmez Hasta. Mesela, diabet 2 tip hastalarda Büyük basari sagliyor, Kök Hücre uygulandiktan sonra unsilin kullanimi azaliyor ve hatta Bazi hastalar bir iki yil boyunca hic kullanmaz. Kök Hücre tedavisi Erken teşhislerde tamamen iyileşme saglamakta, CP hastalarinda 6 yasa kadar olan cocuklarda iyileşme sagliyor. 6-7 yillik bir yatalak hastasini Tabii ki ayaga kaldirmaz. O yuzden kök hücre tedavisi ile ilgili bilgiyi, uygulama serbestliyi olan ulkelerdeki doktorlardan almaniz.

Medical

Verdiğiniz bilgiler muamma! Bize bilimsel dergilerde yayımlanmış, EMA ya da FDA onaylı tedavi yöntemi/şekli önermelisiniz? Kök hücre bilim dışıdır diye düşünmüyorum. Örneğin kan hastalıklarında kullanılan bir yöntemdir. Ama nörolojik hastalıklarda kanıtlanmış bir tedavi yöntemi değildir.

Üst Alt