Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastasıyım, %70 raporum %34'e düşürüldü!? [Soru]

TAm olarak işini görür :)
Şimdi Erzurum'dan %40 ve üzerinde rapor aldın mı işlem tamamdır.

selam, ben de kas hastasıyım. 6 yıldır emekliyim. senin durumundaki birine %60 ın altında rapor vereceklerini sanmıyorum.

(eğer işler hala ters giderse) Konunun uzmanı bir profdan (nörolog ve de kas hastalığı konusunda uzman bir profesörden) rapor al. yani bir üniversite hastanesindeki konunun uzmanı bir hocadan hastalığın tanısı vede özür oranını gösterir rapor al. bu elinde olsun. bu rapora gideceğin hastanedeki nörologlar zor itiraz eder. çünkü üniversitedeki profesör o nöroloğun hocası konumunda oluyor. olmazsa bu yöntemi denersin.

%70 olan sağlık kurulu raporonuzu beraberinizde mutlaka hastahaneye götürün.İyi bir sonuçla hastahaneden çıkmanız dileğiyle :lol:

sayın oturanboğa başıma gelenleridaha sonra anlatacağım.çünki işi bilmezsen hastanedeki aynı hastaya bir profösör yüzde35 derken başka biri yüzde 60 verebiliyor işi ayarlamak için hastaneye en az 5 kere boş gittim boş geldim.nihayetinde erzurum üniversitesi araştırma hastanesinden yüzde 62 rapor aldım.hoca bana bu raporu düşüremezler dedi.şimdi bu rapor ankaraya gidecek ordaki sağlık kurulu üniversitenin verdiği rapor oranını düşürürmü.saygılar.

Eğer raporda teşhis bilgileri güzelce yazıldıysa, geri dönmez. Dönerse, Maliye'ye itiraz edersin. Gelecek cevaba göre de gerekirse hukuki süreç. başlatılır...

Engel raporları hastalığa göre değil o hastalığın ortaya çıkardığı fonksiyon kayıp derecesine göre cetvelden hesaplanıyor.Hastanın bütün şikayetlerini ifade etmesi gerekir.Bildirilen şekilde başvur başarılar.

hocam raporu ankara yüzde 60 olarak onayladı .Demekki kendimizi iyi ifade etmemiz gerekiyor ayrıca rapora yazılan bulguların acık ve net olması cok önemli.gittiğin hastanenin ve doktorunda cok önemi var. biri yüzde 30 derken diğeri yüzde 60 yazıyor ve ankarada onaylayabiliyor.Saygılar.

Üst Alt