Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaza sonrası %13 ile ne kadar tazminat alabilirim?

Ibo.erbk

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar... İsmim İbrahim 2015 aralık ayında bir trafik kazası yaptım %100 ben haklıyım köprücük kemiğim kırıldı ve %11 rapor aldım o rapora 71 bin TL verdiler sonraki süreç için şuan %13 rapor aldım sizce bu tazminat ne kadar olur kaza zamanı öğrenciydim üniversite öğrencisi şuan çalışıyorum asgari ücret ile bilgi verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Bir üniversite mezunu veya öğrencisi asgari ücrete hala ''askeri'' ücret diyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir.Konu dışı biliyorum ancak bu hatalarda ısrar can sıkmaya başladı artık.

Tek sorun bu mu hocam buyrun düzelttim rahatladınız mı ? madem çok dikkat ediyorsunuz o zaman şöyle diyelim "demektir.Konu dışı" şu yazdığınız kelime nokta'dan sonra boşluk bırakılır. Bilginiz olsun...

Ibo.erbk

İbrahim kardeşim yapıcı eleştiriler bunlar.Hatanı düzeltip kabul etmen büyük bir erdemdir.Teşekkür ediyorum.

Konuya gelecek olursak,almış olduğunuz %13 maluliyet raporu yeni bir olgu olarak değerlendirirsek aradaki farkı talep etmen mümkündür.Öncelikle %11 rapora ilişkin tazminatının hesaplamasını yaptırıp eksik ödemenin olup olmadığını öğrenmekte fayda var.Ardından %13 rapora ilişkin taleplerinizi güncelleyebilirsiniz.Rapora itiraz edilebilir.Bu durumda başka bir hastaneden rapor alınmasını isteyebilirler.
Avukatınızla durumu daha detaylı değerlendirebilirsiniz.Kolaylıklar diliyorum.

Merhabalar 2016 yılındabir trafik kazası geçirdim bu zamana kadar ise de ilk tazminat 71 bin çıktı ve raporum 11 di ikinci kez muayene oldum raporun 13 oldu ve 37 bin tl aldim size bu doğru mudur doğru değil ise gerçek parayı nasıl öğrenebilirim?

Ibo.erbk

asgari ücret ve rapor oranın düşük olduğu için düşük tazminat çıkar.

Helsinki hocam sorum o değil tazminatı aldım ben zaten ama avukatlardan aldım sigortadan ne kadar para çıkışı yapılmış net olarak onu öğrenmek istedim.

Ibo.erbk

e devlet üzerinden uyap vatandaşlık portalını gir açılan icralara bak burada göremezsen kapalı icra davalarına bak kesin görürsün detayları

Ibo.erbk

Doğum tarihim 1996 2013 yılında kaza geçirdim karşı taraf %75 suçlu %5.1 maluliyet aldim asgari ücret alıyordum ne kadar tazminat çıkar ?

Helsinki bende ilave birsey sormak istiyorum halen devam eden duruşmam var,mahkemeye avukatım var ama telefonlarımıza pek bakmıyor,hep yoğun,dava içeriği ile ilgili nasıl bılgı sahıbı olabılırım,şuan 12 dava görüldübenı bu hale getıren karşı tarafla bıraraya gelmek moralımı cok bozuyor,görmek dahı ıstemıyorum.atıyorum 12 durusmada ne karar alındı ıtıraz mı edıldıne oldu bıttı gıbı.umarım anlatabılmısımdır.şimdiden tesekkurler.

wiya

vay Çanakkale` nin güzel insanı e-devlet şifren ile sisteme giriş yap sonra uyap vatandaşlık sistemine gir hakkında açılan davalara bak iş kazası mı? trafik kazası mı? hepsini görürsün avukat çok önemli İstanbul`da olsaydın sana kendi avukatıma yönlendirirdim. Avukatların geneli teli açmaz bilgi vermez kaprislerinden geçilmez benim avukatım arkadaşım gibi dertleşiyor bile benimle:eek:

HelsinkiTesekkur ederim.valla ne yalan diyeyim ben gerekli odemenin tamamini yapmama ragmen hakli nedeblerle azledecegim,ihtiyac duyulan hukuki bilgiyi maalesef vermiyor,kesinlikle geri bildirim yapmiyor.bir yerde sorun var ama bilemiyorum.peki sen avukatin numarasini ozelden atabilir misin?konuyla ilgili mutalla almak istiyorum danismanlik bedeli vs isterse veririm.

Ayva

avukatınla sözleşme yapmadıysan notere gidip bir kuruş ödemeden kurtulursun. Noter masrafı çıkar sadece
Benim ilk avukatım ağır ceza hakimiydi burnundan kıl aldırmıyordu girdik birbirimize sözleşme yapmadığım için notere azilname vererek kurtuldum. sözleşmen yoksa benim avukatımla çalış sözleşme yaptıysan avukatınla çalışmaya devam et.

[FONT=Verdana]vekaletnamedeki vekilin ve yetki belgesindeki temsilcinin yetkisinin sona erdirilmesi yani azledilmesi işlemi.
Azil işlemi noterden yapılabiliyor.
[/FONT]
[FONT=Verdana]Avukat azil nedenleri..[/FONT]

[FONT=Verdana]* Avukatın özen yükümlülüğünü yerine getirmemesi,[/FONT]

[FONT=Verdana]* Sürelere uyulmaması, sürelerin kaçırılması, [/FONT]

[FONT=Verdana]* Avukatın kusurlu davranışları nedeniyle güven ilişkisinin sarsılması,[/FONT]

[FONT=Verdana]* Mazeretsiz duruşmalara girilmemesi,[/FONT]

[FONT=Verdana]* Yatırılması gereken masrafları en kısa sürede bildirme yükümlülüğüne aykırı davranış[/FONT]

[FONT=Verdana]* Disiplin ve cezai soruşturma gerektiren fiiller,[/FONT]

[FONT=Verdana]* Kurum müvekkillerin yasalara uygun yönergelerine uymama,[/FONT]

[FONT=Verdana]* Müvekkilin bilgi alma ve hesap isteme hakkının kısıtlanması, yerine getirilmemesi

şuan çalıştığım avukat İstanbul Bakırköy de ve bu platformda tanıdığım 6 kardeşimin daha avukatlığını yapıyor. hepsi memnun :eek:
[/FONT]

Sozlesme derken neyi kastettiniz?bana matbu bir evrak verdi ve ben imzaladim.kendisini avukat olarak atadigima, dava acma hakkina sahip oldugina vs vs baya uzunca maddeleri var.galiba noter araciligi ile bu islemi yapmistim.bunun disinda aramizda bir sozlesme yok.

Ayva

iyi öğren eğer sözleşme yaptıysan ve başka avukatla çalışırsan dava kazandıktan sonra senin alacağın tazminattan yüzdesini alır

bu platformda çok sevdiğim biri avukatı yüzünden 1 trilyon kaybetti. nasıl mı? kaza geçirdiği gün askeri ücretin üç katı maaşı vardı 12 yıllık dava süresi yani 12 yıllık faiz ile 1trilyon 400 milyar alması gerekiyordu. 2014 yılında vergi indiriminden yararlanarak emekli olmadan önce avukatına soruyor ben emekli olmak istiyorum davamı etkiler mi avukatı hayır etkilemez emekli ol diyor sonuç 2019 yılında erken emekli olduğu için aktif dönem hesaplaması pasife dönüyor ve bilirkişi kaza tarihi ile emekli olmadan önceki 6 yılı asgari ücretin üç katından sonraki yılları asgari ücretten hesaplıyor ve 1 trilyon zarar ediyor şimdi suç kimde avukat bu adama yanlış bilgi veriyor emekli oluyor size tavsiyem asgari ücretin üzerinde maaş alıyorsanız sakın emekli olmayın asgari ücret alıyorsanız emekli olmanız tazminatınızı çok etkilemiyor.

Valla ck saglam bir bilgi.bu bilgiyi tazminat hukukcusu ahmet celik hoca ve bir kac ustad bilebilirdi.maalesef hukuksal destel talebinde bulunuyoruz ve bazi avukatlar sadece yanimizda fizeken var,gram kadar konuyla ilgili kitap dahi kurcalamiyor,cok uzuluyorum bu tarz durumlara.
Sozlesme yapmadik kesinlikle belki sozlu olabilir su oranlardan anlasilabilir diye sifayen gorusulmus olabilir ama asla kagit uzerinde olmadi.

Ayva

memnun değilsen özelden yazayım avukatımı çalışmak istersen yapacağın şey basit noterden şuan ki avukatına azilname çek ve benim avukatla yürü

2017 trafik kazasi gecirdim yuzde yuz hakliyim heyet raporum %4 cikti nekadar ucret alabilirim ozamanki maasim bankaya yatiyordu 2800

Üst Alt