Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaza sonrası ne kadar süre sonra dava sonuçlanır ve tazminat alırım?

alptuğra

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba.
2016 ekim ayında yolcu durumda otobüs ile kaza geçirdim. 3 ameliyat geçirdim. Avukat tuttuk durum ile ilgili 1. Yıl dolunca başvuru yapıp 45. Günde tazminatı alacağını söylüyor avukatım. Forumda bakıyorum 2010 yılında başvurmuş halen tazmınat alamamış kişiler var. Bu konuda ne alırım ve ne kadar sürede alırım? Kaza anı yaşım 29 çalışmıyordum oran %20 kalıcı. Teşekkürler

Geçmiş olsun kardeşim. 1 yıl muhabbeti sağlık raporu için. Madem sağlık raporu erken alındı niye başvuruyu yapmıyor. İşini bilen biri ile anlamışsındır umarım. Gelişmeleri bildirirsen sevinirim

Pacasi_camurlu

Teşekkürler. 1 yıl evet var ama sonraki süreçte davam yıllarımı bulur yoksa denildiği gibi 45. Günde para alınır mı? Koltuk sigortası araç sigortası uzamaz deniyor ?

Sigorta Ödeme Yapmıyor?

Merhaba 2016 yılında yolcu olduğum midibüste kaza yapmıştım. Bel omuz kırıldı vida takıldı. 1 yıl sonra heyetten %10 aldım avukatım başvuruyu yapmış böyle mail almış banada iletti;

Merhaba ,

Tarafımıza ilgili talep için 27.02.2017 tarihine başvuruda bulunulmuş olup,taşımacılık poliçesi kapsamında şehirler arası yolculuk yapılmamış olması sebebiyle dosya olumsuz değerlendirilmiş ve red edilmiştir.Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımla

Bu mail ne anlama geliyor? Avukatım dava açıcaz 14 ay sonra alıcaz diyor! Sadece bana koltuk sigortasından 17.500 alınacak mış.

Bir yanlış var mı?

Ek olarak ameliyat masraflarımı halen sgkdan alamadık avukatım incelemede diyor , Yanlış varmı ? lütfen cevap verirseniz sevinirim

Yaşım kaza anı 29 du çalışmıyordum kaza istanbuldan yalovaya giderken oldu

A.4. Sorumluluğu Kaldıran veya Azaltan Haller

Sigortalı, kendisinin veya eylemlerinden sorumlu tutulduğu kişilerin kusuru bulunmaksızın ve poliçede kayıtlı taşıttaki bir bozukluk kazayı etkilemiş olmaksızın, kazanın bir mücbir sebepten veya zarar görenin veya bir üçüncü kişinin ağır kusurundan ileri geldiğini ispat ederse sorumluluktan kurtulur.

Sigortalı, yolcuların sağlıklı, rahat ve güvenli yolculuk yapmasını sağlayacak tedbirleri almakla yükümlüdür. Yolcular, taşımacı tarafından taşıma hizmetlerini tanzim için konulmuş usul ve esaslara uymak zorundadır.

Kazanın oluşumunda zarar görenin kusuru var ise, bu kusur oranında ödenecek tazminattan indirim yapılabilir.

Kaza tutanağında ne yazıyordu acaba, yukarıda ki sebepler varsa ondan kapsam dışı denmiş olabilir

%41 rapora tazminat

2016 yılında kaza geçirdim yolcu otobüsüydü. Kaza yılında yaşım 29 asgari ücretti.. Hastane %10 verdi adli tıppa mahkeme gönderdi oda 1 yıl sonrasında geçen ay %41 verdi bu orana göre ne alırım ? Teşekkürler

Trafik kazasi

Trafik kAzasi geçirdim. İki defa ilki zaman aşımına uğradı tekrar avukat zaman aşımına uğradı için tazminat alamasn dedi .iki ci kazada kulağımin zari yırtıldı basımda dikiş izi var burun kemiği kaymış bi gözüm kökten görmüyor öbürü ile de az goruyom şuanda avukat davayı verdi mahkemeye nezamn sonuçlanır nasıl olur bilgi verirmisniz .bide benim. Yuzde 48 raporun ver kusur oranı yüzde 80

İcradan Para Tahsili

Merhaba https://vatandas.uyap.gov.tr/ sitesinden icraya yatan dosya hesabında parayı görmekteyim. Muhtemelen ne zaman tahsil ederim?

Trafik kazası sonrası yargıtaydaydı mart ayından beri şimdide 1 aydır hesapta para görünüyor.

alptuğra

Sigorta şirketi teminat mektubu verip yargıtay sürecine gittiyse parayi cekemezsin. Yargıtay kararı çıkmadan zor arkadaşım. Icra dosyanda para varsa yargıtay süreci bitmiş sigorta ödemeyi yapmıştır.

Aynen bahsettiğiniz gibi teminat mektubu verildi 1 yıldır yargıtayda temyizde daha kaç yıl sürer bilmiyorum

Ogz48

Tazminatı alamadan covid-19 dan ölenler var. Yazık bu ülkede adalet bitmistir. Maalesef yargıtay süreçleri uzun sürüyor. Yargıtay bozma yapmayıp onama yaparsa tazminatı alırsın. Bozma olursa yerel mahkeme devam eder ve süreç uzar.

Ogz48
Yargıtay kararı bozma yaptiysa davalı taraf yatırdığı teminat mektubunu geri çekebiliyor.

Üst Alt