Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kemiği kırıp 10 derecelik bir açı vereceklermiş..?

Demİşki?=))=

Rekursion,
MERHABA"LAR..TEKRARDAN..ŞÖYLE ANLATIYIM EVET BEN..ASKERİ..DOKTOR AMELİYATİ SONUCU..GAZİ..OLDUM..YOK YOK KURUNTUN OLDUĞUNU..ASLA ..ÖĞLE ÖN YARGİLİ..BİRİ DİYİLİM...SANIRIM..SİZİN..GİBİ..TERAPİ..YAPAN..BAYANLARA İHTİYAÇ..VAR..GİBİ..PAI"PAI"CIO..K.İ.B

SENİN ADINA ÇOK SEVİNDİM İNŞALLAH SENDE ESKİSİNDEN DAHA RAHAT EDERSİN. DİDİK DİDİK ETMEKLE ÇOK İYİ YAPMIŞSIN. DUALARIMIZ SENİNLE..

Muzaffer ne güzel anlatmışsın teşekkür ederim, aslında bu ve
bir çok tedavide anlaşılan şu ki, her hastada sonuç aynı olmuyor
yapılan tedavi/amelit aynı olsa dahi, yani ben bu ameliyatı olmadan sonucunu göremeyeceğim.

Bu sürecin sonunda kafamda ki bütün soruları bir kenara bıraktım,
çünkü anladım ki net yanıtları yok.
Görüyorum ki sadece bu açı ameliyatının bile bi kaç değişik yöntemi var.

Deneyeceğim ve göreceğim bende etkisi nasıl olacak.

Rekursion didik didik didiklenmem, şöyle ki önce bi doktorla görüştüm yürüyüşüme felan baktı,
sonra bi kaç rontgen istedi onları çektirdim
(baktı inceledi)
Sonra asistana götürüp durumu anlattı, o beni iyice bi muayene etti (hastalık sürecimi, ameliyatlarımı vs. en başından beri not aldı dosyaya)
Hmm sonra ertesi gün heyete girdim bir sürü doktor tarafından incelendim,
durumum anlatıldı.
Ve başka bi kaç tane rontgen istendi, onları çektirdim götürdüm.
Sonra bu dosyam olduğu gibi başka bir doktor tarafından incelendi ve en son bana soruldu.
Böyle böyle bir ameliyat var biz sana teklif ediyoruz sen ne diyorsun*
Ben de "olurrr" diyorum, dedim.

İlk görüştüğüm doktor söyledi bunu bana,
En başta şöyle bir konuşma yaptı:
"Sana ilk geldiğinde de söylemiştim, çocuk felcinde denge çok hassastır,
müdahele edildiği zaman dengenin sarsılma ihtimali var.
Bu ameliyattan sonra hiç bi şey de olmayabilir
(en kötüsü ihtimal şimdiki durumunda olursun yine)
Ya da beklenen ve olması gereken başarılı olur ve elini tutmadan rahat bir şekilde yürürsün."

Ben zaten kendimi hazırladım ameliyata ve bu ameliyatı olmazsam ileride hep kendime kızacağım.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar
İyi geceler diliyorum, iyi dilekleriniz, dualarınız için yine yeniden çok çok çok teşekkür ediyorum.

çiğdem dualarımız seninle..inşallah başarılı bi ameliyat geçirirsin...bence de hayatındaki önemli kararlardan birini almışsın...en kısa zamanda aramızda olman dileği ile iyi haberlerini bekliyoruz...

öncelikle geçmiş olsun çiğdemcim.evet ben bu ameliyatı oldum. ve sonucundanda çok memnun kaldım.bu ameliyatı olmadan önce desteksiz ayakta duramıyordum ve çift bastonla yürüyordum.fakat bu amliyatı olduktan sonra dizimi çok rahatlıkla kullanmaya başladım.kısa süreli bile olsa bastonsuz yürümeye başladım.en önemlisi tek bastonla her ihtiyacımı kendim görmeye başladım.ama bir gerçek varki bu çok sabır gerektiren bir tedavi.banada 3 ay denmişti fakat polyo sekeli olmamdan dolayı kemiğimin kaynaması yaklaşık bir sene sürdü.çok sıkıntı çektim.ama bu seni korkutmasın inanıyorumki sonucu çok güzel olacak....hadi bakalım umarım senin için hayırlısı olur...

YAAA AKLIMA ŞEY TAKILDI FİLİMÇEKTİRDİM DEMİŞSİNDE BEN AMALİYAT OLURKAEN BOY FİLİMİ ÇEKTİRMİŞTİM. SENDENDE BU FİLİMİ İSTEDİLER DİMİ???

Buket' Alıntı:
[size=4]ama bir gerçek varki bu çok sabır gerektiren bir tedavi.banada 3 ay denmişti fakat polyo sekeli olmamdan dolayı kemiğimin kaynaması yaklaşık bir sene sürdü....[/size]

Canım biz bu konuyu seninle konustuk (bugün) ve anlasildi ki sen her iki ameliyatı bir arada olduğun için (kemik uzatma ve açı ameliyatı) tedavi süresi bu kadar uzamış.
Ben kemik uzatma ameliyatını daha önce olduğum için
(o 1 yıllık süreci ben de yaşadım) o kadar uzun olmayacak bu sefer. Sadece açı ameliyatı olacağım.
Buraya da yazayım ki diğer arkadaşların kafasına takılmasın dedim : )

Barto evet canım çektirdiğim filmler arasında boy filmi de var iki tane (bacak boyu)

[Soru] Polio Sekeli ve bacağa destek vererek yürümek..?

ben küçük yaşta geçerdiğim çocuk felci ile engelli oldum şimdi sol bacağıma destek vererek yürüyorum. bu destek vermenin bir tevedavi şekli varmı destek vermeden yürüyebilirmilyim :(

MERHABA

MERHABA bende çoçuk felçliyim benim 7 cm kısalığım var benim sağ bacağım.ben uzun bacak yürüme cihazı kullanıyorum bi ortopedi doktoruna git veya medikal cihazcıya onlar sana söyler.neye ihtiyacın oldugunu bek omurunun egilmemesine dikkat et sağlıklı günler

Re: MERHABA

afafcan40' Alıntı:
[size=4]ben küçük yaşta geçerdiğim çocuk felci ile engelli oldum şimdi sol bacağıma destek vererek yürüyorum. bu destek vermenin bir tevedavi şekli varmı destek vermeden yürüyebilirmilyim :([/size]
İşte burada bahsettiğim ameliyat destek vermeden yürüyebilmek için.

guzgulu' Alıntı:
[size=4]MERHABA bende çoçuk felçliyim benim 7 cm kısalığım var benim sağ bacağım.ben uzun bacak yürüme cihazı kullanıyorum bi ortopedi doktoruna git veya medikal cihazcıya onlar sana söyler.neye ihtiyacın oldugunu bek omurunun egilmemesine dikkat et sağlıklı günler[/size]

Benim de 7.5 cm kısalık vardı kemik uzatma ameliyatı oldum (ortezim de var) Bu ameliyat orteze gerek kalmadan desteksiz yürüyebilmem için.

Ya baktım da tarihe 7 ay 11 gündür bekliyor muşum (ya sabır ya sabır :) )
Bir gün o ameliyatı olursam sonuçlarını da paylaşacağım inşallah.

01,06,2007'de bu başlıkta sözünü ettiğim ameliyatı oldum,
bacağım şimdi alçıda (üzerine basmıyorum) yaklaşık 2 ay sonra alçı çıkacak ve ben o zaman (kemiğin durumuna göre belki bir süre daha basmamam gerekecek) sizlerle sonucu paylaşacağım

Not: Aneztezi polikliniğindeki araştırmalar sonucunda demir eksikliği çıktığı için bir süre onun tedavisini gördüm (ilaca devam ediyorum). Son zamanlarda artarak devam eden halsizlik, bıkkınlık (bu benim tabirim) vs ki bunları hep bacağıma yani yürürken zorlanmama bağlıyordum meğer demir eksikliğinden miş. Hatta bi ara acaba ben de post polio sendromu mu başladı diye düşünmeye başlamıştım (Doktor tahlil sonuçlarına bakıp bu halde nasıl ayakta kalabildin dedi) . Bir kan tahlili yaptırsam daha önce haberim olacaktı ama her zaman yaptığım gibi kendimi ihmal ettim, sizler benim gibi yapmayın arkadaşlar.

Geçmiş olsun canım , iyi haberlerini bekliyoruz.

Demir eksikliği sorununu ben de postpolio sanmıştım. Ne çok korkuyormuşuz demek :)
O kadar bıkmışız ki şu hastane doktor işlerinden , bayılmaya başlayınca ancak gidip tahlil yaptırdım.

geçmiş olsun canım:) sonunda oldun ameliyatı çok şükür. iyi haberlerini bekliyoruz. inş. alçılar da çıkar rahat rahat gezersin:) senin türkiye turlarını kıskanıyordum:)

Sevgili Çiğdem, çok geçmiş olsun. İşallah ameliyatın başarılı geçmiştir.
Bir an önce iyileşmen için dualarımız seninle. İyi haberlerini bekliyoruz.
Selamlar MUZO

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
Sevgiler saygılar

selam arkdaslar yazılarınızı baştan sona kadar okudum ve bende böle bir hastalığım var ilizarov kısal*ık var dizimi dondurdular.şimdide uzatma olcam ve ankara hacettepede cemalettin aksoylu bu doktorla ilgileneceğim sizin söleyeceğiniz bir doktor varmıı hacettepeden...

Bastonları bırakalı 4 ay falan oldu sanırım net tarihi şu an veremiyorum, elimi dizime destek olmadan yürüyebiliyorum yani ameliyatım başarılı geçti :)

Dizimin açısını 90 derece civarına çıkardım fizige devam ediyorum (kendi kendime)

Çok ağrılarım oldu ama gun geçtikçe hafifleyerek azaldı, şimdi tabi sürekli dizimi bükmeye çalıştıgım için o bölgede agrım oluyor.

Ama sonuçtan memnunum ameliyat başarılı bir şekilde amacına ulaştı : )
Gayet iyiyim çok şükür.

Sorularınız olursa buraya yazabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar.

Sevgiler

slm

ben de senin ameliyat konusunda ne yaptığını merak ediyordum iyi olmana çok sevindim. inşallah daha da iyi olursun bakalım ben neye karar vereceğim.

Öncelikle ameliyat olan arkadaşlara geçmiş olsun. Bende de çocuk felcinden dolayı sağ ayağımda incelik ve yaklaşık 3 santim kısalık var. Ameliyat olmayı düşünüyorum ama bu konuda en iyi hastane veya doktor kimdir? Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden tşk ederim.

ameliat sonucundan memnun kalmana sevindim, ciidem :)..

bi de shu agrilarin olmasa :-|, umarim bi an önce öle agri magri da kalmas... agricak kadar bükmeye calishma istersen (90 derecelik aciyi azaltmak icin sürekli bükmekten bahsediosun yanlish anlamadiysam di mi?) daha yumushak ve nazik davran dizine ;)... agriyncaya kadar uurashmak, bishileri hizlandirmaktan cok, istenmeyen durumlara yol acabilir die düshünüom... sabir :)...

sevgiler :)...

Teşekkür ederim arkadaşlar,

Rekursion ameliyattan sonra (ameliyatın etkisiyle) dizim hiç bükülmüyordu hatta eksideydi (ekstansiyon mu öyle bir şey diyorlar sanırım) nasıl anlatayım diz ve bacak arasında kalan kısım aksi yonde yukarı dogruydu, alçı ilk çıktıgı zamanlarda düz bile durması agrı yapıyordu hemen fizige başladık ve şu an 90 derece civarında bükülüyor otururken bükülecek düzeye geldi, dilerim anlatabilmişimdir :)
Ağrılarım oluyor olsun önemli degil %50 şans verilen bir ameliyatı başarıyla atlattım çok şükür.

Ben Çapa tıp fakultesin de ameliyat oldum doktorum,
Prof.Dr.Önder Yazıcıoğlu, uzman doktorum Ata Can Atalar'dı.

Merhaba arkadaslar,

bende yedi aylikken cocuk felci gecirdim, ve sol bacagim felcli.
Cigdem yazdiklarini dikkatle okudum, ama anlamadigim noktalar var. Telefonlasma gecme gibi bir imkanimiz varmi?

Son 4 sene önce yazmissin. Simdi genel sagligin nasil. Hala ameliyattan memnunmusun?

Yürürken aksiyormusun?

Sevgiler

Dilan

sevgili barto ameliyatını kim nerede yapı yazabilir misin

merhaba çiğdemy bu ameliyat başarılı geçtimi aynı sorun bendede var sol diz tutarak yürüyrum mecburi cihaz kullanıyorum bilgi verirmisin briaz

6 yıldır ameliyat ile ilgili kimseden ses çıkmamış. Yok mu bu ameliyatı olan. Hiç olmazsa bu ameliyatın adını yazsaydınız. Yazıldı da ben mi kaçırdım acaba

MERHABA, EVET 6 YILDIR SES ÇIKMAMIŞ.

BEN DE BAHSEDİLEN AMELİYATLARI OLDUM. DİZE AÇI VERİLDİ.
BİLGİ İSTERSENİZ. okanatalay@msn.com adresine detaylı mail atın...

ameliyat

Ben suan uzun bacak yürüme cihazı ve kanedyen değnek kullanıyorum bu ameliyat i olursam desteksiz yürütebilir miyim Çiğdem arkadaş ta ki durumla aynıydı hemen hemen durumum önerebilicegin iz ortopedi ve nöroloji doktorları var mı

Arkadaşlar ameliyatımın üzerinden yıllar geçti ve ben bir gün bile bu ameliyatı olduğum için pişmanlık duymadım,
Çok yüklendiğim, yorulduğum zaman ağrım oluyor ama ameliyat öncesi de oluyordu, dizimi 90 dereceye kadar bükebildim ameliyat sonrası zorlasam daha da bükülür müydü olurdu sanırım ama bana yeterli geldi, benzer durumda olabiliriz ama her hastanın tedaviye vereceği cevap farklı olacaktır, bunu en iyi dr.a gidip muayene olarak öğrenebilirsiniz, benim yarı yarıya şansım vardı şanslıymışım ki sonuç başarılı oldu

Bu arada aksıyor musun diyenler olmuş bu ameliyat kemik uzatma ameliyatı değil, eli dize destek vermeden yürümeye yardımcı bir yöntem, kemik uzatma ameliyatımı çok daha önce olmuştum uzadı ama 1-2 cm kısalık kaldı o yüzden akmasa var

Ameliyatın tam adını bilmiyorum ama üniversite, araştırma hastanelerine gidip anlatırsanız sizi bilgilendireceklerdir
Varsa merak ettiğiniz sorular elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Sevgiler...

Merhaba arkadaşım bende 50 yaşındayım 92 kiloyum ve diyetisyenlere gitmeme rahğmen biraz kilo veriyorum tekrardan alıyorum. sol bacağımdan polio sekeli 2,5 cm kısalık ve zayıflık var. 40 lı yaşıma kadar sorunum yoktu tabiiki o zamanlarda 84-86 kiloydum ama şimdi yürümede zorluk çekiyorum birinin koluna girerek rahat yürüyorum ama yalnız elimle destek vererek yürüyorum. ne yapmam lazım hangi polikliniğe gitmeliyim önerileriniz nedir? LÜTFEN CEVAP YAZIN YARDIMCI OLUN BANA LÜTFENNNN

Kilo vermen gerekli ameliyat zor görünüyor kısalık vazla degil ortez kullanmayı dene daha rahat edersin

Üst Alt