Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kifoz ve skolyoz ameliyatı sonrası süreç nasıl ilerler?

inprc

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
73 derece kifoz 10 derece skolyoz var. Ameliyat önerdiler. 34 yaşındayım. Öğretmenim. Ameliyat sonrası işime dönebilir miyim özellikle 2 aylık yaz tatilinde. Ameliyat sonrası genel yaşamda kısıtlanma oluyor mu. Teşekkür ederim

Ben de doktora gidiyorum yaklaşık 1 senedir ama hala ameliyat olmadım. Çok yavaş ilerliyor nedense. Bir de salgın çıktı ameliyat yattı. Ameliyat olmanı tavsiye ederim. Ben de olmaya çalışıyorum hayatı çok kısıtlıyor benim.

Tam 1 sene önce mayıs 22 de 70 derece kifoz, 45 derece skolyozla ameliyat oldum.Ağır bir ameliyat olduğu için 1 gün yoğun bakımda yattım. 4 gün sonra taburcu oldum. 1 ay evde yürüyüş yaptım ve bir ay sonrasında sokak aralarında bahçemde yürüyüş yaptım. 2 ay sonra çok daha iyi hissettiğimi biliyordum ve çarşıya çıkıyordum. ama hala baston yutmuş gibiydim. 3 ay eğilmek yasak demişti doktorum . 3 ay sonra kontrole gittim.Eğilmem başlamıştı artık ve mutlaka bir spor yapmamı önermişti. bende son olaylar çıkana kadar haftada 3 gün yüzüyordum. Şuan Allahıma çok şükür bir sıkıntım yok . Ameliyat kadar ameliyat sonrasıda çok önemli ani ve ters hareketlerden ömrüm boyunca kaçınmak zorundayım.

Doktorla konuştum eğer anestezi doktoru onay verirse birkaç hafta içinde ameliyat olacağım. Hem skolyoz hem de kifoz var. Koronadan dolayı sorun yatabilirmiş anestezi.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdiden geçmiş olsun. 8 sene önce aynı sizin gibi hem kifoz hemde skolyoz hastası olarak operasyon geçirdim. bir bucuk iki aydan sonra dikkat etmek koşuluyla işe dönebilirsin. koşmak rahat hareket etmek 2 yıllık süreç gerektirecek. 2 yıl sonra tamamen özgürsün fakat eğilmelerin tam olmayacak hiçbir zaman, platinlerden dolayı fakat bu bir sorun olmadı hiç benim için. ve son olarak kafana ne takılıyorsa özelden yazabilirsin hatta facebook adresimi bırakıyorum endişelerin varsa ordan daha hızlı cevap yazarım. fb.com/wanderlusturko

ali şehirlioğlu özelde sanırım . ben devlet hastanesi öncelık olarak bakıyorum ama...amelıyat ücretı ne kadar tahmını özelde

İstanbul haydarpaşa numunede Şevki erdem var. onu araştırın isterseniz. ücretsiz ameliyat yapıyor.

aynen sevkı erdemı de arastırdım bayagı ıyı sanırım .suan ıstanbulda ...pekı amelıyat olmasam ılerde ne gıbı sıkıntılarla karsılasırım ..suan ıcın hayatımda kısıtlama yapmıyor skolyoz. ..agrımda cok yok.

akif albayrak a randevu aldım ... doktor hakkında bılgısı olan var mıdır

Yaşına bağlı bir durum. Doktora gidip bir görünmeni ve doktorun tavsiyesine göre hareket etmeni öneririm.

Üst Alt