Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

KİPA, engelli park alanını bizzat kendisi işgal ediyordu.

Konular
46
Reaksiyonlar
0
Geçen gün gittim aracımı park edecek yer bulamadım ve epey bir uzağa çekmek zorunda kaldım, neyse aheste aheste yürüye yürüye gidiyorum markete bu arada fiziksel engelliyim bacaklardan...

Neyse zor bela dükkanın kapısına geldim - anam ne göreyim engelli park yeri yapılmış fakat onun üzerine satılacak olan yazlık eşyalar ( Sandalye, masa, hamak vs.. ) koyulmuş hani dükkana yakın ya satışı arttırmak için anlayacağınız genel şubeye yağcılık :)

kan beynime sıçradı! girdim içeri nerede dedim yetkili bunlar ne böyle ayıp değil mi arkadaşım falan diye biraz nazik biraz sert zerzenişte bulunuyorum. Kasiyerde benden çıktı;

- haklısın abi hemen çağırıyorum Müdürü dedi.
falan geldi müdür burası ne dedim önce suçu çalışanlarına attı işte haberim yoktu olsa affeder miyim hemen kaldırtırım yan çiziyor dedim fotoğrafını çektim KİPA'ya şikayet olarak fotoğrafla birlikte bi güzel yazıcam. Hemen kaldırttılar bende sildim fotoğrafı bi güzel engelliler adına özürümü de aldım çektim gittim :)

- Diyeceğim gördüğünüz haksızlığa susmayın. Oraya kim bilir kaçtane engelli geldi kim bilir kaç tane engelli yakını geldi ama aman ayıp olmasın ama ağzımızın tadı bozulmasın diye görmezden gelindi.
Devlet sağolsun bu konularda arkamızda oranın fotoğrafını BİMER'e göndersem KİPA'dan önce devlet biner üstlerine bunlar bize hak bunlara sahip çıkalım ufak şeyler ama bizi değerli kılan şeyler :)

bizim milletimizde ki bu bilinç oldkça asla saygı beklememek lazım haftasounu bi AVM de engelli otoparklarına bakın 10 tane yer vermişse bi tane kardeşimiz çıkar içinden park eden diğer 9 normal vatandaşın çelktiği araç

perseküsyon
- eyvallah sağolun teşekkür ederim :) gökhanc
- Saygı beklememek lazım zaten, ciddi anlamda sert olmak lazım, tamam belki dayak yeriz :D ama hakkımızı savunuruz dik dururuz dik :)

ne iyi yapmışsın helal olsun avm'lerde park alanı bulmak zor oluyo genel anlamda zaten.

Ne demiş efendimiz (S.A.V) haksızlık karşısında suusan dilsiz şeytandır.
dayak olayıda bıraz sıkar biraz yıkarımm o dükkanı başlarına :)

valla tebrik ederim sizi keşke ben dahil herkez sizin gibi haklarımızı savunsa .

Yazin her gün ozel bir hastaneye gidiyordum.ama engelli park yeri hep dolu.bakiyorum araçlar engelli aracı değil.hele bir de hastanenin çamaşır araci falan da oraya park ediyor.ben her gün 10dk civarda dolanarak park yeri arar oldum.

bir gün park ettim nasil olduysa.bir arac daha vardi.adam da engeliymiş benim karti görünce veryansın etti.her gün kac dakika park yeri arıyorum,her gün güvenliğe söylüyorum ama ilgilenmiyorlar dedi.bir de hastanenin araci da park ediyor yetmezmis gibi dedi.o gun işim bittiğinde geldim aracimin yanına.hastanenin araci benim aracin arkasına park etmis.yani o kadar arac var yanimda ve hicbiri engelli araci degil.gelmis benimkinin arkasina durmuş.mahsus yapar gibi.tam 15 dk bekledim adamin gelmesini.

birkaç gün sonra yine engelli park yerine gidiyorum.önümde hastane araci var ve engelli yerinde bir bosluk var.arac oraya cokmeye hazırlanırken sinirlendim.kestim aracin önünü.indim arabadan tartıştım.kafedekiler herkes ayağa kalkti bizi izliyor.adam bana dikleniyor.ben hastane personeliyim.ben de dedim engelliyim ve orasi benim.ne dese begenirsin"hanfendi sen çekilirsen ben çıkacam ama yolu kapattın çıkamıyorum senin yüzünden"
Millet bakiyor ya üste çıkacak.hem suçlu hem güçlü.Artislenme bak 10 gündür bu araç buraya park ediyo beni konuşturma vs.kızdım
Adama yol verdim çıktı.ve o gunden sonra bir on gün daha hastaneye gittim.o arac oraya bir daha park edemedi.rezil etmek gerekiyor bazen insanları

Gecen hafta çamlıca tepesine gittik.engelli park yeri var mi diye sorduk görevliye.yok dedi.şaşırdık bizde.sonra tepeye çıktık.içerde park yerleri varmis yine ve 3 tane engelli park yeri var.hepsi boş bekliyor.nasil sinirlendim.oradaki başka bir gorevliye söyledim durumu.fakat neyin kafasıydı bilmiyorum yaptığı

Gökhan bey,

Siz sorunu halledebilmişsiniz.Ne güzel!Sorunu halletmenizde bana göre hem cesaretiniz hem de erkek oluşunuz önemli bir faktör.Toplumda bayanların üzerine daha çok gelindiğini düşünüyorum.Tabii bayan biraz çekingen davranırsa.Siz konu Bimer'e taşınmadan halletmişsiniz.

Bense engellilerin haklarının tacize uğradığı her türlü özel veya kamu işyerlerinde olayın fotoğraflanarak ilgili merciilere şikayet edilmesi gerektiğini düşünüyorum.Bu konuda kişilerle muhatap olmanın kişiyi yıprattığını düşünüyorum.

Dik duruşunuz için sizi tebrik ediyorum.Bu bilincin ve duyarlılığın engelli/engelsiz bütün bireylerde var olmasını diliyorum.

Bunun cinsiyetle bir alakası yok bence, talepkar olmak ve konunun takipçisi olmak yeterli. Sessiz kalmayalım yeterli...

Üst Alt