Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kitap Sayfalarından yaşantınıza etki eden Sözler/Cümleler...

Cahillikten kurtulursan dünyan güzelleşir, ön yargılardan kurtulursan sen güzelleşirsin.

Ağlamak Geliyor İçimden - Bilal İşgören

Geçmişin çelişkilerini, açmazlarını, soğukluklarını, hayal kırıklığı, nefret ya da sevgisini sorgulamaya başlamakla gelişen süreçten arınarak çıkmak kolay değildir.

Harita Metod Defteri - Murathan MUNGAN

[FONT=Helvetica]"Anlamıyor musunuz siz? Kendim olmak istiyorum, kendi adımla anılmak istiyorum ve erkeklerden, evlilikten yalnızca dostluk bekliyorum. Dostluk da saygıda eşitlikle olur, anlamıyor musunuz? Eşitliğin olmadığı yerde ikisi de yok."

[/FONT]

[FONT=Helvetica]Duygu Asena - Kadının Adı Yok[/FONT]

Hoşçakal Ey Lotte ! Hoşçakal Semanın biricik meleği ! Goethe Genç Werther'in acıları.
-Elimde değil Olric!
-Ne efendimiz ?
-Elleri Olric... Elleri... Oğuz Atay Tutunamayanlar

Etek dolusu para verseler; hizmetçimi kimseye vermezdim. Çünkü Lotte'nin gözlerinin onun üzerinde bir izi kalmıştır diye ben ona çok değer biçiyorum. Goethe Genç Werther'in Acıları.

Seni seviyorum demedi ama şöyle bitirdi mektubunu:

"Kanadından öpüyorum kalbimin kuşu ",...........Milena'ya Mektuplar / Kafka

Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.

Camdaki Kız_ Gülseren Budaycıoğlu

Mükemmel dostlarımız asla iki ayaklı değildir"
Murat Menteş _Korkma Ben Varım

Kötü kader diye bir şey yoktur;
21. yüzyıl vardır.
Ve bu yüzyıl, yavrucuğum;
Bir kelebeği bile intihar ettirebilir.
Filin Yolculuğu / Jose Saramago

[FONT=-apple-system]Normal olan herkesin yaptığıdır, tek başına yaptıklarınız ise lüzumsuz görülür.Normal olmanın tek yolu da kendinize pek çok yandaş bulup normal olmayanı âdeta baştan sona normalmiş gibi yapmaktan geçer.

[/FONT]

[FONT=-apple-system]
Madenci, Natsume Soseki

[/FONT]

Gerçek yurtseverlik, insanı enternasyonalizme götürür

Jean Jaures

Zülfü Livaneli: Livaneli'nin Penceresinden' Kitabından

Öyle korkma, düşersen düş.
Düşerken aç ki gözlerini, ne için düştüğünü gör.
Nasıl dibe çektiğini bil, kimin ittiğini bil, acıyı bil, dengeyi bil
O anın bir mola olduğunu, bir sınav olduğunu bil
Bir an gelir ki kalkar insan yerinden

Özgür Bacaksız/Bazı Yollar Yalnız Yürünür

“Galata göz gibi, Süleymaniye gönül gibi bakıyor Baba! Öyle ya, yüreğimde kor bir ateş, kor yüreğimde kör ateş; kör yüreğim kor ateş, kor yüreğim kör ateş...“

Selman Kayabşı----> Teşkilat

[SIZE=3][FONT=comic sans ms]İnsanlık kötüye gitmez.
Her canlı organizma gibi kendini yaşatacak ortama doğru akar.
Herkes sürükleniyor.
Bir nehrin suları bizi önüne katmış götürüyor.
İnsanlar akıntıdan kurtulmak için kıyıdan sarkan dallara tutunmaya çalışıyor.
Kimi din dalına tutunuyor, kimi milliyetçilik, kimi ise nihilizme gömülüyor.
[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3]Livaneli
[/SIZE]
[SIZE=2]Bizi sürükleyen nehir
Hayat üzerine düşünceler
[/SIZE]

Şunu anlayın ki, asıl korkunç olan, artık köpek kalbi değil, insan kalbi taşıması. Yani doğada var olanlar arasında en rezilini.

Mikhail Bulgakov_Köpek Kalbi

"Kaderden medet ummaktan vazgeç. Sen gayret etmezsen o senin için bir şey yapmaz."
Demiş Kral Kaybeder kitabında..

Aynı saatte gelmen daha iyi olur,” dedi tilki. “Örneğin sen öğleden sonra dörtte geleceksen, ben saat üçte mutlu olmaya başlarım. Mutluluğum her dakika artar. Saat dörtte artık sevinçten ve meraktan deli gibi olurum. Ne kadar mutlu olduğumu görmüş olursun. Ama herhangi bir zamanda gelirsen yüreğim saat kaçta senin için çarpacağını bilemez.”/Küçük Prens

Bize samimiyet lazım.Samimi niyet
Dili süslü yüreği paslı insanlar değil
.......

[FONT=-apple-system]Kimseyi ölecek kadar[/FONT]
[FONT=-apple-system]Sevme derttaş,[/FONT]
[FONT=-apple-system]'Sevgilin kim' değil[/FONT]
[FONT=-apple-system]'Rabbin kim' diye soracaklar....!"
.............
[/FONT]
[FONT=-apple-system]Neden ben dedi...[/FONT]
[FONT=-apple-system]"neden sevdin beni..?"[/FONT]
[FONT=-apple-system]Gülümsedim ve dedim ki..[/FONT]
[FONT=-apple-system]"Allah emretti, kalp itaat etti."
.......
[/FONT]
[FONT=-apple-system]"Ve bağırdı annem,[/FONT]
[FONT=-apple-system]Tam kapıdan çıkarken;[/FONT]
[FONT=-apple-system]"Yüreğini ört..![/FONT]
[FONT=-apple-system]-insanlar soğuk,üşürsün...."
.............
Neden mi? Çünkü biz elmayı sever gibi seviyoruz bir adamı. Karnımız doyunca bırakıyoruz . Çünkü bir bilgisayar oynar gibi seviyoruz kadını ve bir yerden sonra sıkılıyoruz. Biz maddeyi sever gibi seviyoruz.
.........
[/FONT]
[FONT=-apple-system]... Bak şu gençler kol kola geziyorlar sorsan hepsi aşık, peki kaçı dert geldiğinde bırakıp kaçmaz?[/FONT]
[FONT=-apple-system]Kaçı Yunus Emre gibi sesini çıkarmadan kırk sene odun taşır sevdiği uğruna.. ''[/FONT]
[FONT=-apple-system].............
[/FONT]
[FONT=-apple-system]Çok sevmek de, özlemek de hep olsun...[/FONT]
[FONT=-apple-system]Ama en çok sevmek Allah için olsun..."

[/FONT]
[FONT=-apple-system]Eyvallah 1\Hikmet Anıl Öztekin[/FONT]

Küçük mucizeler dükkanı serisinden biriydi. Unuttum adını. Yıllardır bu sayfa telefonumda durur.
Debbie Macomber

İnsan tahammül edemeyeceğini zannettiği şeylere pek çabuk alışıyor ve katlanıyor.

Kürk Mantolu Madonna kitabından.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anladığım tek bir şey vardı: insan büyüdükçe acılar da artıyordu...Haruki MURAKAMİ -Zemberek Kuşunun Güncesi

Hayatları benimkinden çok farklı olan insanlarla bir takımda olmak bazen bir takımın parçası olmadığımda hissedeceğimden çok daha yalnız hissetmeme neden oluyor.

-COLLEN HOOVER -HER KALP KIRILIR.

İnsanı insan yapan şeyin bir dostun acısında buluşmak, onunla beraber olmak, zehirle pişmiş aşı onunla paylaşmak olduğunu bilebilsek. Ağız tadını bozan ölümü sıkça hatırlasak. Hayatın ötekini duyma ve öteki tarafından duyulma çabası olduğunu kalp bilgisiyle anlasak.

Kemal Sayar-Merhamet

1 İnsan üretmeden tüketen tek yaratıktır. Süt vermez, yumurta yumurtlamaz, sabanı çekecek gücü yoktur, tavşan yakalayacak kadar hızlı koşamaz. Gene de tüm hayvanların efendisidir.

2 İnsan ile hayvanların ortak çıkarı vardır, birinin dirliği öbürlerinin de dirliğidir, diyen çıkabilir. Onlara sakın kulak asmayın. Hepsi yalan. İnsanoğlu, kendinden başka hiçbir yaratığın çıkarını gözetmez.

3 Yoldaşlar, sakın önderliğin yan gelip keyif çatmak olduğunu sanmayın. Tam tersine, önderlik, çok ağır bir sorumluluk yükler.

4 Tek gerçek düşmanımız İnsan'dır.

5 Özgürlüklerini savunamayanların ödedikleri bedel ağırdır.

6 Önder'e göre gerçek mutluluk, çok çalışmak ve yalın yaşamakta yatıyordu.

7 Sizler aşağı kesimden hayvanlarınızla uğraşmak zorundaysanız, bizler de bizim aşağı sınıflardan insanlarımızla uğraşmak zorundayız.

8 Bütün hayvanlar eşittir ama bazı hayvanlar daha eşittir.

9 Tek bir sözcükte özetlenebilir: İnsan. Tek gerçek düşmanımız İnsan'dır. İnsan'ı ortadan kaldırın, açlığın ve köle gibi çalışmanın temelindeki neden de sonsuza dek silinecektir yeryüzünden.

10 İnsanların tek farkı tüm şeytanlıkları yaptığı alet olan “el”idir…

George Orwell, Hayvan Çiftliği

'İnsanın azınlıkta olması, tek kişilik bir azınlık olması bile, deli olduğu anlamına gelmiyordu. Bir doğru vardı, bir de doğru olmayan; doğruya sarıldığın zaman, tüm dünyayı karşına bile alsan, deli olmuyordun.'

İhtiyaç duyulduğunda kırıntısı bile gösterilmeyen sevginin, ihtiyaç duyulmayan bir zamanda defalarca hem de fazla fazla gösterilmesi bir anlam ifade eder miydi?

Siyah Pantolon /Alişan Kapaklıkaya

Üst Alt