Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Kitap] Uçurtma Avcısı / Halit Hüseyni (Khaled Hosseini)

nursan

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
[FONT=Verdana]Büyük bir zevkle okuduğum, okurken hüzünlenip gözlerimin dolu dolu olduğu anlar oldu. Kitabı Bitirir bitirmez hemen filminide izledim ve sizlerinde okumasını tavsiye ederim. [/FONT]
[FONT=Verdana]Umarım benim kadar sizlerde seversiniz... [/FONT]

[FONT=Verdana]Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur. [/FONT]

[FONT=Verdana]Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen [/FONT]

[FONT=Verdana]arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz. [/FONT]

[FONT=Verdana]Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... [/FONT]

[FONT=Verdana]Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor. [/FONT]

[FONT=Verdana]Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü... [/FONT]

Özellikle Emir'in içsel konuşmaları beni kitaba bağladı.İnsan ancak bu kadar acımasızca ve cesurca yaklaşabilir kendine ...

alınacaklar ve okunacaklar arasına ekledim tşk tavsiye için

Emir kadar Hasanın duyguları ve sadakatıde çekti beni, aynı duyguları hissederek okuduk sanırım mezopotamyalı'cım,

Güzgülü'cüm bunu okuyunca yazarın başka kitabı varmı diye merak edeceksin eminim :) Bin Muhteşem Güneş isimli kitabınıda tavsiye ederim :)

Emir,Afganlı peştunlardan saygın bir ailenin tek oğlu annesini hiç tanıma şansı olmamış babasına hayran ama onun sevgisinide pek kazanamadığını düşünen,yazmak-okumak en büyük zevki olan biraz içine kapanık bir çocuk.Emirin en iyi arkadaşı ise hasan,Emirlerin hizmetkarı bir hazaralı bir çocuk.Hazaralılar,Peştunlarca hakir görülen bir sınıf) ama ikisi kardeş gibiler babada hasana karşı hep özel bir sevgisi var.Emirin anlatımıyla Emir ve hasanın hikayesini dinliyoruz.Afganistandan A.B.D ye uzanan daha sonra tekrar hemde Afganistana hiçde gidilmemesi gereken bir zamanda sırf yılların vicdan azabını hafifletmek,kendini bulmak,ruhunu dinginleştirmek adına Emirle Afganistana doğru onurlu ve zorlu bir yolculuğa çıkıyoruz.Son derece sürükleyici,duygusal betimlemeleri ile sizide sarsan mükemmel bir roman.

offf ne kitapmış filminide izledim ve ağladım bin muhteşem güneş alındı ve okunuyor

Kitabını okumadım filmini izledim çok güzeldi.Kitabın filimden dahada güzel olduğunu düşünüyorum.Zülfi livalenelinin mutluluk romanını çok beğenmiştim filminide izledim ama bir çok yerde kitaba bağlı kalınmamıştı.Birde kitabı okurken herşeyi hayalinde kendin canlandırıyorsun bu çok daha güzel.Klipsiz müzik dinlemek gibi filminden ziyade uçurtma avcısının kitabını okumanızı tavsiye ederim.

okurken çook etkilendiğim kitaplardan biri.
gerçekten son zamanların en mükeemmel kitaplarından biri bence.yazarın dili de olaylar gibi çok akıcı bende herkese tavsiye ederim.yanlız ben filmini beğenmedim bir çok özel sahne yok filmde.

Emir,Afganlı peştunlardan saygın bir ailenin tek oğlu annesini hiç tanıma şansı olmamış babasına hayran ama onun sevgisinide pek kazanamadığını düşünen,yazmak-okumak en büyük zevki olan biraz içine kapanık bir çocuk.Emirin en iyi arkadaşı ise hasan,Emirlerin hizmetkarı bir hazaralı bir çocuk.Hazaralılar,Peştunlarca hakir görülen bir sınıf) ama ikisi kardeş gibiler babada hasana karşı hep özel bir sevgisi var.Emirin anlatımıyla Emir ve hasanın hikayesini dinliyoruz.Afganistandan A.B.D ye uzanan daha sonra tekrar hemde Afganistana hiçde gidilmemesi gereken bir zamanda sırf yılların vicdan azabını hafifletmek,kendini bulmak,ruhunu dinginleştirmek adına Emirle Afganistana doğru onurlu ve zorlu bir yolculuğa çıkıyoruz.Son derece sürükleyici,duygusal betimlemeleri ile sizide sarsan mükemmel bir roman.

pek bilmişsin sen...:p

sürükleyici ve bir o kadar da etkileyici bir eser...

Önce filmi izlemiş olsaydım düşüncelerim nasıl olurdu bilmiyorum ama, kitabı okudum ve bi kaç yorum daha hatırlıyorum önce kitabı okuyanlar filmi izlerken aynı tadı alamıyorlar ve filmi yarım bırakanlar olduğunu bile okumuştum.. Ben hızlı geçerekte olsa bitirdim:) karakterler arasındaki, zihnimizde canlandırdığımızdan mıdır bilemiyorum bir kopukluk hissediliyor filmini izlerken.. Ama kitap, özellikle çocukluk dönemleri bir solukta geçilip tamamı bir solukta bitirilebilecek bir kitap, aksini iddia edenin olacağını sanmıyorum.. :)

Uçurtma avcısını okuyanlara tavsiyem Bin Muhteşem Güneş..
yazarın kitapları gerçekten güzel drama ve akıcı

Çok muhteşem bi kitaptı bence, kitabın kahramanlarıyla birlikte yaşıyosunuz sanki sevinirken seviniyo , ağlıyorrkeen siz de ağlıyosunuz.. diğer kitabı da okumayı düşünüyorum kesinlikle..

ilk önce "bin muhteşem güneş" kitabiyla yazari tanidim dili öyle akici surukleyici geldiki
"Ucurtma avcisi" birazdaha durgundu önce kitabini sonra filmini seyretmek guzeldi
favori yazarlarımdan tavsiye ederim:)

okudugum kitaplar içinde etkilendiğim nadir kitaplar arasındadır çok beğenmiştim okurken gozyaşlarımı tutamadığım anlar da oldu…Müthiş bir hikaye, hayatın bir bumerangtan ibaret olduğunu hatırlattı… Afgan halkına önyargımı altüst edip, bakış açımı değiştirdi. Savaş öncesi hayatlarını okudukça, internetten araştırıp öğrenmemi sağladı…. Kesinlikle okunması gerek bu yazarın kitapları...

Üst Alt