Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear implant ameliyatı öncesi işlemler!?

Bllssplat

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Doktor impant adayı uygun oldugumu söyledi. Ameliyat önce işlemler vardır . MR , tomografi ,kan tahlili vs. En son bera testi randevu verdi. Refakatçi ve kişisel eşya getirmemi söyledi. Şimdi kafam karıştı ameliyat mi oluyorum yoksa bera testi için mi? Bera testi yapıldığı gün hemen mı ameliyatı oluyor.

Bera testi uyku testidir, yani ilaçsız yolla normal uyku odasında normal uyuyarak kulak arkasına bant ile cihaz yapıştırıyor ve ses dalgaları gönderiyorlar ona göre kayıp oranı ölçülüyor yani odyo testinin uykulu halidir, askerlik muafiyeti için yapmışlardı oradan biliyorum, işitme kayıp değerleriniz nedir ? kulak arkası işitme cihaz uygun değilmidir ? 95 e 100db kayıp oranlarımla banada dedilerdi bende inadına kulak arkası kullanıyorum,

bu yazıyı yazarken bile işitme cihazların üstüne kulaklık takmış son ses şarkı dinliyorum her ne kadar zararlı olsada :/ :)

yok oyle cabucak ameliyat olma korkusunu yenmek:eek:
bana bera testi yapilmadi bide onu diyeyim
size ameliyat olacaginiz gun soyleniz merak etmeyin
kimseyi hemencecik soylemeden ameliyata almazlar
16Caner16
aman ne olursun cok az bile olsa yuksek sesle muzik diye olan isitmeni ziyan etme
sagirlik cok zor

GRAHAM BELL

Vallaha hocam öyle sık sık yüksek değil arada bir eğlencesine yükses açıyorum ancak cihaz konusunda maalesef yeni model cihazlar ses süsme meselerinden dolayı 15 yıllık eski cihazları aratıyor, o şarkıdaki ritimdeki performansı asla vermiyor keşke piyasada bulabilsem ne pahalısına olsada 4 tane daha alabilsem :(

16Caner16
aynen bende eski cihazlarimi ariyorum yenileri bi begenemiyorum
ne guzel muzik filan
benim dogdum dogali ne muzikle nede telefonla isim oldu

16Caner16

Hocam anestezili yapılmıyor mu ee bana dendi anestezi yapacak bir gün sonra taburcu olacaksın dedi

Sağ kulağım 90 db sol kulağım 110 db

Bilmiyorum henüz konuşmadım ama devlet karsılıyormus ücretsiz

Benim zamanımda 10 günden fazla yattım ben, şimdi birkaç günde çıkıyor arkadaşlar. Ben 2007'de oldum, şimdi değişti, süreç azaldı.

OĞUZATAY

Yarın bera testi olacam bera testi sonucunda doktor değerlendirip olumlu sonuç verip hemen ameliyat mi ediyor Yoksa bir süre sonra randevu mu veriyo

Bllssplat

Merhaba, "Bera" testi olmadığım için, bu konuda vereceğim bilgi doğru olmaz; bu testi olduktan sonra, ameliyat olan bir arkadaşımızın cevap vermesi doğru olur. Beni ameliyata uygun görüp hazırladılar, yaklaşık 6-7 ay sonra ameliyat ettiler.

Üst Alt