Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear implant ameliyatında marka seçebiliyor muyuz?

çamlıca

Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
0
Koklear implant ameliyatında marka seçebiliyor muyuz? Koklear implant olanlar nasıl bir süreç yaşadılar bu konuda?

Ben Meders Rondo 2 seçmiştim ve ameliyatı tam 4 hafta önce oldum. Henüz cihazı aktifleştirmediler. Önceden işitme cihazı kullanıyordum ama duymam giderek azalıyordu. Daha sonra işitme cihazımı bakıma falan götürdüğüm yer (İzmir Maxtone Alsancak) koklear implant işinden bahsetmişti. Onlar da meders markası altında çalışıyorlardı zaten. Sonnet veya Rondo seçmemi istediler. Sonnet kabloluydu ve ben sakarlık yapıp kabloyu sürekli koparırım diye düşündüğümden Rondo 2 tercih ettim.

Benim zamanımda doktor kendisi karar vermişti, şu anki süreci bilemiyorum ama zannediyorum ki seçilebilir. Kablolu olanları kullanmak zor oluyor, ben de "Kanso" kullanıyorum; oldukça rahat ve kullanışlı.

Üst Alt