Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear İmplant nedir, nasıl oluyor?

Konular
33
Reaksiyonlar
1
[FONT=sans-serif]koklear implant nasıl oluyor ya benimde işitme kaybım var cihaz takmaya sevmiyorum ama mecburi taktım tam anlayamıyorum ileri derece işitme kaybım var hem sag hem sol bu [/FONT][FONT=sans-serif]koklear implant nedir bi açıklama yapar mısınız bana bi zahmet[/FONT]

@muratak1988 kardeşim implant biyonik kulak demektir. Kulak yolunu kapatıyorlar. Ses direkt beyne gidiyor. Kafayı kesip içine mıknatıslı aparat koyuyorlar dışardan da mıknatıslı cihaz takıyorlar;eğitimini de aldıktan sonra harika oluyor anlama şükürler olsun :) yani işitme cihazı Ralf Schumacher se, İmplant Ayrton Senna hızıyla anlama sağlıyor :) 25 bin dolarım olsa gözümü kırpmadan tekrar Çağlar hocama bırakırım kendimi :)

muratak1988

Tek kulağı ssk ödüyor. O zamanın parası 3-4 bin tl de benden gitti sonuna kadar annesinden emdiği süt kadar helal olsun :) 10 yıl oldu benim. Şu anda da tek kulağı devlet ödüyor. İkinciyi yapmaya kalkarsan 25 bin dolar civarı. Tek kulakta senden ne kadar gider şu günün koşullarında bilmiyorum. Ama Prof.Dr Çağlar Batman ı tek geçerim.

Üst Alt