Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kokler implant ameliyatından korkuyorum. Ne önerirsiniz?

Dafne

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 3 sene önce ani işitme kaybıyla sol kulağım gitti tedavi işe yaramadı.Bu senede diğer kulağım ani işitme kaybıyla ileri işitme kaybına uğradı serum ve kulaktan iğneyle biraz düzeldi.Videx uniq cros cihaz kullanıyorum ama çok zorlanıyorum.Kokler implant olmak zorundayım korkularım var,saolsun kullanıcı bir arkadaş.çok yardımcı oluyor daha rahat düşünüyorum.Bu foruma yeni.üye oldum 3 yıldır dışardan izliyorum .Bazı yorumlar korkutuyor bazı arkadaşlar memnun .kullanıcı arkadaşlar bilgilerinizi yazarsanız sevinirim.

bende 9 yıldır Medel marka implant kullanıcısıyım. cok memnunum.

Doktor öderdi ise mutlaka olun. Bir kulağınız total durumda zaten, diğer kulakda gidiyor. son çare Koklear implanttır.

Piyasa 4 marka koklear implant cihazları var, estetik olarak 2 model kablosuz kafaya yapışan cihazlar var ki insana özgüven veriyor.
saçınız uzun ise saç altında kalıyor kimse görmeden duymanın ve anlamanın keyfini sürüyorsunuz.

Cochlear Kanso ve Medel Rondo 2, bu cihazları araştırın. Ben 18 sene hiç duymayan kulağıma koklear implant ameliyatı oldum çok şükür anlamam ve duymam düzeldi.

günümüzde koklear implant ameliyatları o kadar basitleştiki, artık 1 saat sürüyor cerrahın tecrübesine göre, ertesi gün evine dönüyorsun.
sormak istediklerini sorabilirsin kafandaki sorulara cevap buluruz hep beraber.

Muzır asadas05 Arkadaşlar ne iyisiniz çok teşekkürler moral verdiniz kokmuyorum artık böyle duymadan hayatı zehir etmenin anlamı yok tek korkum ameliyattı gersi kolay diye düşünüyorum.Kanso model karışık değil onu kullanmak istiyorum .İzmirdeyim Levent Olgun bu ameliyatı yapan iyi bir doktor diyorlar siz nerede kime oldunuz.

Son düzenleme:
Dafne

İzmirde olup doğru tercihi yaptığınızdan emin olabilirsiniz.
Ben istanbul da Yıldırım Beyazıt hocaya ameliyat oldum.

Çok teşekkür ederim içim rahatladı mesajınıza.

@Dafne merhaba. Ben nisan ayinda ameliyat oldum. Senin gibi korkularim vardi bazi arkadashlarin burada yazdigi yorumlara gore. Ama hich korkulacak tarafi yokmush. Ameliyyatdan bir gun sonra eve dóndum. Bir az bash dónmesi ve implant yerleshtirilen yerde biraz agri oluyordu o tarafa bashimi koyub yatinca. Ama bir kach gune gechib gidiyor.

Implant cihazina gelince ben medel rondo 1 cihazini kullaniyorum. Bir kach ay gechtigine ragmen kushlarin yagmurun sesini duya biliyorum. En yakin olan akrabalarimla kolayca konushabiliyorum. Annem diger odada benimle konushunca anlayabiliyorum ne dedigini.Ilk bashta sesler biraz tedirgin ediyor insani chok mekanik geliyor. Ama zamanla alishiyorsun dogallashiyor. Hich dushunmeden ve korkmadan yaptir insanin psikolojisi duzeliyor sesleri duyunca

aygün 86 merhaba çok teşekkür ederim ne güzel anlatmışsınız.burada olumsuz yazanlar korkutmuştu beni.çok saolun pırıl pırıl seslerle dolsun dünyanız.

Buyurun. Inshallah siz de sagliniza kavushur yeniden duyarsiniz en yakin zamanda

doktor levent olgun turkiye capında bir numaradır, hattta yurtdışında eğitimlere seminerlere katılıyor devamlı. kaldı ki benım doktorum o değil. benım doktorum levent sennaroğlu idi. o da aynı sekilde iyidir. hacettepe de oldum ben.

Perşembe ve Cuma günü arkadaşlarım İzmir'de levent hocaya ameliyat olacak tabi ikinci implantı takacaklar.Korkulacak bir durum yok.Ben de 1 senedir kanso kullanıcısıyım. Bu kadar beklemiyordum ben.Çok şükür diyorum duymak çok güzel...Siz de sesleri önceden tanıdığınız için ameliyat sonrası seslere çok çabuk adapte olacaksınız.

twilight çok saolun.kansonun ter ve neme dayanıklılığı varmı birde mıknatıs yara yapıyor falan diye okudum bunu önleyici tedbir varmı acaba.

@Dafne bende ilk bir yıl tahriş oldu. ama hiç yara yapmadı. onun ayarı var. mıknatıs çekim gücünü ayarlayınca yara tahriş vs. olmuyor.
yani herhalukarda korkulacak bişey değil.

tere ve neme dayanıklı olup olmadığı da bilmiyorum. ben kolay terlemıyorum sıkıntı olmuyor. cok terledigim zamanlarda nem kurutucu kutuları oluyor. ona koyuyorum. nemini alıyor. böylece bozulmuyor cihaz.

muzir merhaba. Sizde hangi marka implant cihazi? Bana audioloqum kurutma makinesinde hergun kurutmami soyledi. Bende medel rondo.

bende medel opus 2 kullanıyorum. 9 yıl önce takılan cihazımı yenilemedim hiç. halen aynı. Aygun 86

ilk zamanlarda her gün koyuyordum. şimdiyse hiç bir zaman koymuyorum. kolay kolay terlemiyorum diye. kısacası üşeniyorum. ;) Aygun 86

Üst Alt