Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Konut kredisi alırken sigorta yaptırmıştım. Kalıcı sakatlık nedeniyle tazminat?

wiya

Üye
Konular
27
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar 2013 yilinda konut kredisi cekmistim, dün aklima geldi, ben groupama dan ev alikren ölum veya kalici salatlik nedeniyle police de yaptirmistim.(ölürsem yada sakatligim halinde ailem ödeyemezdi falan,ailem magdur olmasinlar diye poliçe yaptirmistim) dun aradim police firmasini policemin 10 yilliksuresi devam ediyormus,bende es yil once kaza sonrasi daimi sakaligim mevcut. .bende kalici sakatligim nedeniyle basvurmak istiyorum.

Merak ettigim Hastaneden alinan rapor oraninda mi (yuzde 10 yuzde 15 gibi bana ödeme yaparlar.daha önceden basina gelenler varsa yadimci olursa sevinirim.

Rapor oranin diyelim yuzde 10 hayat sigortasi 200 binlira diyelim sana 20 bin lira verirler

Bu konuda cesitli soylentiler var ya .ben kredi cekmistim ev alirken.buna iliskin banka 10yillik bir policeyi zorunlu tutmuştu .Kredi olarak cektigim 100.bintydi.simdi kaldi 12bin geri odeme.atiyorim orani %10 olsun .cektiğim kredi tutarindan(100binden) mi hesaplanacak yoksa kalan anaparadan(12binden) mi yada biraz daha karistirayim 100bin aldim 160bin olarak öduyordum.burda nasil olacak uygulama.

Peki hangi rapor baz alinacak malum onkadar rapor cesidivar ki.mesela maluliyet icin olan mi,ötv'siz araç için olan rapor mu, engellilik raporu mu? Hepside oranlar farkli benim:)

Son düzenleme:
Engelli raporun gecerli bide e devlete gir hayat sigortasi yaz ordan police limitine bak orda yazar ordaki limit ile engelli raporundaki orani bol

Beyfendi evet buldum.valla super bir bilgi olmus,siz bu isi biliyorsunuz. teminat tutari kisminda 13.271tl yaziyor:) benim aklima simdi geldi policemin oldugu, kaza tarihi 5 yil onceydi .simdi kaza tarihinden itibaren mi yoksa simdi basvuru tarihinden itibaren mi yararlanabilecegim.13270 tl desek yuzde yuzu olsa dahi bir sey cikmiyor:(:(

Birde e devlette vefat yaziyor police turunde.vefatim halinde mi yararlaacagim oysa elimdeki policede hem vefat hmde kaza sonucu tam ve daimi sakatlik demekte.

Engelli raporun 2015 yilina aitse o yilki orana gore para alirsin elindeki policede ne yaziyorsa o gecerli

E devlette engelii raporunun tahrigi ile kesisen sigorta tahrigine bak

Elindeki police galiba eski yeni degil

Evet kaza 2015 yilinda gerceklesmisti.
O tarihten itibaren ben krediyi odemeye devam ettim.police 10 yillikmis.ben her zaman kredi aldgimda kredi alirken duzenliyorlardi.sonraki senelerde yeniletmiyordum bu nedenle bu policeye bakmamstim bile.groupama firmasini cuma gunu aramisti evet policeniz ve devam ediyor dedi.

Arayin sorun 2015 yilindaki police neyi kapsiyor diye. Maluliyeti kapsiyorsa...alirsin paraciklari

Valla cok cok tesekkur ederim verdiginiz kiymetli bilgiler icin.

mandreyam

bende bu konuları çok bilmiyorum bende konu kresi çektim 3 yıl önce ama benim raporumda rahatsızlıkta 15 yıl önceydi bende herhangi inidirim uyada para alabiliyormuyum poliçeden

Siz anck 3 yil once konut kredi cektiginizi beyan etmissiniz ya bu krediyi cekerken police duzenlediniz mi (yillik miveya kredi suresince mi). Eger police duzenlettirdiyseniz Allah muhafaza ama b saatten sonra basiniza bir sey gelmesi halinde yararlanirsiniz. Ölum ve kalico sakatlik halinde.

Merhaba.poliçe yaptirdigim sigorta firmasini aradim.policemin kapsamini sordum maluliyeti icerip icermedigini sordum.sadece vefat yada kalici /daimi sakatlik halinde yararlanbilecegimi soylediler.
Kac gune belli olur.birde elimde ötv siz arac almak icin yararlandigim rapor var.onu gondersem olur mu .

mandreyam
Merhabalar arkadaslar.sizlere son bir sey soracagim.ben groupama sigorta ile iletisime gectim.istenen evraklari yolladim.yapilan incelemede tam ve daimi sakatlik icin bir madde koymuslar yuzde 61 engelli olmak diye.bu nedenle red vermisler.tum demokratik ve gelismis ulkelerde oldugu gibi bende mevcut riski minimize etmek icin zamaninda sigorta yaptirmişim,kendime sigorta ile guvence saglayip sonra sigorta firmasindan kazik yemek cok agrima gitti.ben acaba imzaladigim policenin genel ve ozel hukumlerini ogrenmek icin bankadan policeme ve policemin kapsamina dair tum eraklari istettim. Police olarak imza attigim sadece 1 sayfa kagit olup, tam ve daimi sakatlik kisminda hic bir oran yok.yani yuzde 61 raporu olmalidir seklinde hic bir ibare yok. Dereyi gecerken at degistirmek nasil Olmazsa police surem boyunca boyle bir sey de talep edemez diye dusunuyorum.hani policeyle ilgili özel hukumler de hiiiic birsey yok.simdi sadece tam ve daimi sakatliklardan dolayi %61 rapor olmaniz halinde zararinizi tazmin edecegim diyor. Simdi ne yapmaliyim en pratik sekilde bilen arkadaslardan haber bekliyorum.

Eger sigorta bahane buluyorsa sigorta tahkime basvurman gerekir..evraklar nedir elinde hangi bilgiler var bilmiyorum ...sigorta tahkime basvur

Evet sigorta reddetti.bahane olarak %61 engel oranini mazeret gösterdiler.policede boyle bir ibare asla yok.acaba para alabilir miyim siz bu islerden anliyorsunuz siz tahkim komisonunu buldum basvuru forumunu dolduruyorum

Nasil desem policeni bilmeden ne desem yalan olur...ama sigirta tahkim komisyonuna butun evraklari yollayin policenizi ..engelli raporunu ve sigortanin cevap kagidini mail grldiyse yazdir...hepsini yolla ...bi ucret var 100 tlm mi ne onu yatir makbuzunuda yolla kargo ile....hepsinin resmini cek sende kalsin...2 ay icinde belli olur

Kaza, ölüm ve işten çıkarılma maddeleri sigorta kapsamında olduğu zaman borç sigorta tarafından ödenir. Ölüm olduğu zaman yatirilan para geri alınır ve borç banka tarafından sigortadan alınır. Avukat tutup sigorta sirketine dava aç derim.

Üst Alt