Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kordon kanı kök hücre ve Friedreich Ataksisi?

womanizer

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
belki bu konu açıldı.bilmıom gırmıom ne zamandır.bu yöntem hakkındaki düşünceleriniz ne?sağlıklı günler.

walla arkadasım bu fsys csre olsa olsa kordon kanından elde edılen kok hucreyle olur ama kordon kanı (embırıyonık) bır kac ulke harıc (cın,rusya) butun dunyada yasak. ama ımkanının varsa kordon kanından kok hucre elde eden merkez cınde var

süleyman aga gelişmeleri takip etmiyon galiba abd başkanı obama gelmesiyle emriyonik kök hücreye onay vermişti ve TC sağlık bakanlığıda bunla uğraşıyo tekrar yasaklandıysa bilmiyorum ama ben rast gelmedim şu webdenpara olayını az bırakta bak neler oluyo;)

Nörodejeneratif hastalıklarda genlerdeki mutasyon engellenmedikçe kök hücre tedavisinin faydalı olacağını sanmıyorum, çünkü hücreler yenilense bile dejenerasyon devam ettiği sürece hücreler yine bozulacak, eksilecek, ya da iş yapamayacak. FA de nörodejeneratif bir hastalık, genlerle ilgili çalışmalar sonuçlandığında yani mutasyon engellendiğinde kök hücre tedavisi ile eksilen hücreler yenilenebilir ve bir daha da bozulmaz kanaatindeyim.
Gerek kök hücre tedavisi, gerekse gen tedavisinden yana umutluyum. Naçizane fikrim bu.
Selam ve sevgiler herkese.

ivanfer;

yaaaaaaaa bırader serbet bırakılan kok hucre bızzzım ısıımıze yaramaz serbest bırakılan kok hucre embrıyo deul somatık samatıkde bıze yaramaz bunu bıl eger somatık yaeasaydı xcell bızı cagırırdı sıteye bı sor kımı cagırmıs
ben kımseden duymadım embrıyonık kok hucre naklı dıyen
turkıyedekı calısmalar senın olsun
bıldıgım embrrıyonık kok hucre yasak somatık serbest ama bı sorayım kok hucreyle ılgılenen merkezlere
sorscam not aldım su webden para işini halledemde

sdy;
Arkadaşım çok doğru diyosun ben ve bir çok kişide seninle aynı görüşte ama atladığın bişey var oda ; bu f.a bizim sapasağlam hücrelerimizi kaç yıla dejenere ederek bizi bu hale getirdi? Hemen söylüyüm yaklaşık 20 yıl. Peki kök hücre tedavisi uygulandığı zaman o dejenere olan hücreler yenilenecek ve yenilenen hücrelerinde tekrar dejenere olması bir 20 yıl daha süremeyecekmi. Buda bizi 20 yıl geriye atmayacakmı? Ha bide f.a lıların genlerindeki 9. kromozom bozukluğu tekrar mutasyona uğratılarak 20 yıla kadar bence çoktan düzeltilir. Yani sonuç olarak bu kök hücre bizi en az 15 - 20 yıl geriye atacak ve f.a nın tedavisi bulunana kadar bize zaman kazandıracak. Ha şunuda söylüyüm merak etme 20 yıla kadar bırak f.a yı ölümün bile çaresini bulurlar bence. :)

yaaaaaaaa bırader serbet bırakılan kok hucre bızzzım ısıımıze yaramaz serbest bırakılan kok hucre embrıyo deul somatık samatıkde bıze yaramaz bunu bıl eger somatık yaeasaydı xcell bızı cagırırdı sıteye bı sor kımı cagırmıs
Xcell beni tugay55 i, hüllü ablayı çağırdı. Başka kimleri çağırdı hatırlamıyorum ama başka çağıdığı f.a lı arkadaşlarda vardı burda...

embriyonik kök hücreye izin verildimi verilmedimi bilmiyom bu izin konusunda çok bilgim yok ama antalyada özel medical park hastanesinden dr yener koç ile görüştüm biz kordon kanından kök hücre ted.omurilik felçlilerine başladık aslında deney yaptık olumlu sonuçlar olduğu için yakında tedavi olarak kullanıcaz dedi,izin verilmese başlamazlardı heralde
fa gibi genetik hastalıklarda ne zaman uygulanır bilemeyiz dedi,fa gibi hastalıkların görülme sıklığı az olduğu için tedavi için araştırmalar yeni başlandı dedi,hacettepeden bi hematoloji uzmanını cebini verdi,dr tatile çıkmış daha görüşemedim,
ayrıca bu kök hücre olayını nörologlara değil hematoloji uzmanlarına sorun dedi..

arkadaşlar falı bı arkadaş bunun bana 50 kat daha yararlı olacanı söledi.temmuzu bekle demişdi.bu yuzden x-cell i şuan rafa kaldırdım kafam karısık yani :( .bu arada saadet(SDY) sen ALS sin ne işin var burda kız :)

hülya yazını görmemişim.ordaki bi doktor cine5 de sağlıkla ılgılı bır programa çıkdı.senın yazdıklarını kendi ağzından duydum.valla eğer doğruysa ben bu kordon kanını tercıh ederim.

Geleceğimizi çöpe atıyoruz - FORUMiLK

Ajans 7/24 | 7 Gün 24 Saat Haber

sdy senin bu yazdığının benzerini bana bir doktor yazdı ve anlatmaya çalıştı atamam olabilir ama ama şunu demeden geçemeyeceğim yazıp yazmamak arasında çok kaldım ferripox ilacıyla iyileşen(3 senede) hatta dans etmeye başlayan bi italyan çocuk anlatılmıştı peki kök hücrenin bile genlere etki etmeyeceğini düşünürsek o çocuk ilaçla nasıl iyileşti acaba genlere etki etmeyen kök hücre varken o ilaç mı genlere etki etti bunu açıklayacak yokmu?
o zaman o iyileşen fa lı çocuğun annesi ya yalancı yada hayal ürünü bi durum o ya bu durumu ima etmeye çalışan doktor yalancı ortada böyle bir durum var neye güveneceğiz?kaldık ortada

womanizer çok doğru söylüyosun kardeşim. bence o italyan anne ve çocuk o ilacın reklamını yapmak için tutulmuş olabilirler...

konu kok hucre baska seyden konusuyosunuz

reklam mi neyin reklam hangi firmanin reklami ilac ismi ????
embriyonnik kok hucre uzerinde arastirmalari obama onay verdi zaten yapiirdi ama simdi devlet para verecek
insanlarda sadece somatik kok hucreye onay var ama her yerde yok zaten hepsi experimental cinde bile
embryonnik kok hucre daha interessan ve her cesit hucreye donusebiliyor
somatik kok hucre suan hic bir genetik hastalikta bi fayda gostermedi
bye byye

acıklama ıcın tesekkurler lazzullıcım doru soze dıyecek lafım yok sen gene ferıprox da son duyduklarını bışdıklerını ogrendıklerını anlat ama deferıprone&ferıprox bolumune anlat gorusuruz byyyyyyyyyyyyy

lan fa ne biçim hastalıkmışsın, kansere bile çare olan kök hücre sana faydalı olmayacak sanki.
ilk başta şunu yazayım ferripoxu ben kendim yazdım buraya ama görüyormki gelen kendi psikolojik durumuna göre suçlamayı iyi biliyor lazuli iyi oku yazdıklarımı ne demek istemişim süleyman benden kaç yaş büyüksün hemen beni yanlış birşey söylemiş gibi topa tutmaya çalışmışsınız her sefermi belli edecez ya uzun uzun napıyoruz arkadaşlar şurda bilgi paylaşımı yapalım diyoz maksat o neyse aman ya sanki kötü dedik perripoxa yeğleyenlerden biri benim zati

(onurdan alıntı yapmıştım olmadı)
[Arkadaşım çok doğru diyosun ben ve bir çok kişide seninle aynı görüşte ama atladığın bişey var oda ; bu f.a bizim sapasağlam hücrelerimizi kaç yıla dejenere ederek bizi bu hale getirdi? Hemen söylüyüm yaklaşık 20 yıl. Peki kök hücre tedavisi uygulandığı zaman o dejenere olan hücreler yenilenecek ve yenilenen hücrelerinde tekrar dejenere olması bir 20 yıl daha süremeyecekmi. Buda bizi 20 yıl geriye atmayacakmı? Ha bide f.a lıların genlerindeki 9. kromozom bozukluğu tekrar mutasyona uğratılarak 20 yıla kadar bence çoktan düzeltilir. Yani sonuç olarak bu kök hücre bizi en az 15 - 20 yıl geriye atacak ve f.a nın tedavisi bulunana kadar bize zaman kazandıracak.]

onur kardeşim sana helal olsun bugün akşama kadar bu sözlerini düşündüm seni ayrıca kutluyor ve tebrik ediyorum.kök hücre nakli olmam yönündeki bu sözlerin ne kadar etkili oldu.varsın para pul boşuna gitsin.hadi en kral doktor bu sözleri açıklasın?

ivanfer sana bisey demedim burasi deferiprone konusma yeri degil sadde
kok hucreye gelince butun sinir sistemmm hucreleri degismesi gerek ki haska olmiyalim ama sunu unutma sadece sinir hucresi yok
suan nakleedilen hucreler olen huclerin yerini aliyor ama yasayan ve sorunlu hucreleri degistirmior ve bunlar da olcek
yani hem daha olmeyen hucreleri korumak gerek hem kok hucre nakletmek bu mumkun mu?

arkadaşlar para pul boşuna gitmesin x-cell e gidecekler devlete karşılatabilir.prosüdürü tam bilmıom ama devlete karşılattırma imkanımız var.
ayrıca bu başlığı bilerek açmışdım kök hücrenin suyunu çıkardılar die.ama ne mutlu ki bize burdada birbirimize girmeyi başarıoz.

Arkadaşlar neden böyle mantık yürüterek bi yerlere varmaya çalışmaktan başka çaremiz yok çünkü bu engelliler bizin 19000 üyesi var 19 bin engelli dile kolay. Varmı bu sitede umut ışığı olan hastalara yol gösterecek bir devlet görevlisi veyada sağlık bakanlığının burdaki 19 bin engelli için bu konularda bize yardımcı olmak için bilgi vermek için görevlendirdiği bi görevlisi? Malesef yok varsada ben görmedim. Hep körler sağırlar birbirimizi ağırlıyoruz. Kendileri Türkiyede yapılabilen bir anju için taa amerikalara gidip tedavi olup geliyorlar (maliye bakanı kemal unakıtan) ama biz kimsenin umrunda değiliz. Ne yapalım bizde burda kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz. Bizim köyde bir söz vardır: EMRAH ÖLMÜŞTE TURNALARIN UMRUNDAMI SANKİ. (emrah eski dönemlerde yaşamış turnaları çok seven turnalara türküler yakan bir halk ozanıymış). Şimdi bizimkide o hesap. Anlayan anladı ;)
Görevliler inşallah bu yazımı silmezler çünkü siyasi konuşmadım sadece gerçekleri söyledim. ;)

valla ben mişli muşlu konuşdum ama adam devlete karşılattırmak için uğrasıodu.eğer x-cell tercihim olsaydı bende oyolu takip eder size ayrıntıları sölerdim ama bilmıom prosodürü.çok paran varsa takır takır ödeyecen.yoksada turnalardan bi haber beklicen.burası türkiye turnasıda bitmez öküzüde.(bu sana değildi onur,siyasetçilereydi)

şimdi lazuli babacan sakin kafayla defalarca okudum yazdığını söylediğin mantıklı ama kaç senede ölecek ölen hücreler 10 senemi 20 senemi varsın ölsün 10 seneye nolacak bakalım ya kesin kök hücreyle tedavisi çıkacak yaçıkacak ilaçlar kesin tedaavi sağlayacak,yada hiç bişi olmadımı 10 sene sonra tekrar eski halimize gelsek bi nakil daha süre 10 sene daha uzayacak böyle gideriz dimi haksızmıyım kardeş?yoksa bekle bekle daha ne kadar süleyman demiştiki bana ben 35 yaşındayım daha ne kadar bekliycez yoksa hareket bile kalmayacak haklı değilmi slymn bence vakit bile kaybetmememiz lazım beni terkeden sevgilinin karşısında ayakta durup gözlerinin içine bakmayı o kadar istiyorumki.

Als hastası sedat balkanlıyı kaybettik

Fenerbahçeli eski ünlü futbolcu olan ve severek takip ettiğim yaklaşık 12 yıldır als hastası olan Sedat Balkanlı Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.Allah rahmet eylesin.Konuyu biz falılar için açma gereği hissettim.Geçen günler bizden alıp götürüyor,sonuçta ölüm var ama en azından onurun dediğini unutmayalım diyorum kök hücre nakline bakalım biz falılar olarak.Bende diyorumki vee kök hücreye şuan karşı olan falı arkadaşlara Sedat Balkanlı kök hücre nakli olsaydı varsın iyileşmesin ne kaybetcekti???

kok hucreyi emin ve olan bisey gibi konusuyorsun ama mukunse eger boyle bisey yapilirsa bi kac yil geriye dusmus olabiliriz
boyle bi tedavi suan olmadigini dusunuyorum sadece bu ama var ise ben ucarim
sedat ve benim durumum cok farkli bomba gibiyim experimental deney denemem

Merhabalar Sevgili arkadaşlar,

Daha öncede vurguladığım gibi kök hücre dejeneratif norolojik hastalıklar için ciddi bir zaman kazanma aracıdır. Daha önce paylaşımda göremediğim güncel bir makaleyi sizlerle paylaşıyorum, genel olarak spinal cord(sinir kordonu) üzerinden, bu konuda hücresel tedavinin uygulamasıyla, yapılan çalışmalarla derlenmiş eşsiz bir makale. Bu makaleyi okuyunca kök hücre (Norolojik hastalıklarda uygulabilirliği) ile ilgili kafanızda soru işareti kalmayacağına eminim.

http://www.journalagent.com/z4/download_fulltext.asp?pdir=sscd&plng=eng&un=SSCD-46855

Üst Alt