Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

KPSS tercihi yapan var mı?

Bende tercihimi yaptım çok zor yaptım ama sayfada problem vardı...

82.311 benim !! Gelmez ama genede yaptık =)

ben de tercihimi yaptım.kpss lisans puanım 74.ama yine de ümitliyim.

Benim 70 kusur bende yaptim, agri daginin tepesini bile yazdim ama gelmez o puanla :)

arkadaşlar özürlüler bu kpss de tercih yapabiliyor mu ki eğer yapabiliyorsak bende yapacağım

Bu tercihlerde özürlüler diye bir ayrım yok ki herkes tercih hakkını kullanıyor...

özürlüler diye bir ayrım yok ama mesela benim sol bacağım protez. tercih yapıp atandığımı düşünelim. benden sağlık raporu istediklerinde rapor alamam ki. yanlış hatırlamıyorsam özürlüler bu kpssde özürlü kontenjanları hariç tercih yapamıyorlar

olur mu öyle şey..yanlıs bilgi verme ??? o zaman kpss nin bi anlamı olmaz bizim için.. devlet memurluğu yasasında. yalnızca akıldan noksan olanlar olamaz memur diyor. geri kalan herkes olabilir..

Arkadaşlar OSYM Özürlü adaylar için tercih klavuzunda açıklama yapmıştır.

ÖZÜRLÜ ADAYLARIN DİKKATİNE:
Özürlü statüsündeki adayların, (“Devlet memuru olabilir” ibareli sağlık raporu almaları kaydıyla) KPSS’ye
girmelerini müteakip kamu kurum ve kuruluşların KPSS Tercih Kılavuzlarında yer alan kadro veya
pozisyonlarını tercih etmeleri halinde, puanları ve tercihleri çerçevesinde yerleştirilmeleri mümkün
bulunmakla birlikte, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve bu Kanun’un 53 üncü maddesinin birinci fıkrası
hükmü gereği hazırlanan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları
Hakkında Yönetmelikte özürlü memur istihdamı ayrıca düzenlenmiş olup, buna göre kamu kurum ve
kuruluşları toplam dolu kadro sayılarının (taşra teşkilatı dâhil) %3’ü oranında özürlü çalıştırmak zorunda
olduklarından, bu suretle istihdam edilecek özürlüler için özürlü açığı bulunduğu sürece her yılın Nisan-
Mayıs, Temmuz-Ağustos, Ekim-Kasım dönemlerinden bir veya bir kaçında kurumsal bazda ayrı bir sınav
uygulaması yapılmaktadır.
Memur olmak isteyen özürlü vatandaşların; özürlü kontenjanı çerçevesinde Özürlülerin Devlet
Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelikte belirtilen prosedür
çerçevesinde ilan edilecek kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolara atanabilmeleri için bu kurum ve
kuruluşlara başvurmaları ve ilgili kurum veya kuruluşlarca yapılacak sınavlarda başarılı olmaları halinde
memur olarak istihdam edilmeleri de mümkün olabilecektir.​

Arkadaşım ben öyle bir şey demedim. Fakat OSYM nin tercih klavuzunda bu açıklama vardır. Özürlü olduğu halde tercih yaparak yerleşen arkadaşlar vardır. Yerleştiğiniz kurum özürlü kontenjanını farklı bir sınava tabi tutarak yapmakta olduğundan yerleşseniz bile işe başlamama gibi sorun olabilir. Lakin kurumun isteği dahailinde işe başlamakta mümkün olabilir.

Burada şunu belirteyim. Bu yazıyı buraya taşımakta ki amacım arkadaşlarımızın bilgisinin olmasını istedim. Tercihini herkes yapsın tabi...

Üst Alt