Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak arkası işitme cihazı önerileri alabilir miyim?

Pluvia

Emektar Üye
Konular
66
Reaksiyonlar
1
Phlıps kulak arkası cihaz denedim tv dizisindeki konuşmaları fazla anlıyamadım. kendi cihazım kanaliçi wideks mikrofonu bozuldu ondan bir farkını göremedim.farklı cihazlarda denicem öneri alabilirmiyim?Ankara olursa iyi olur odyo ve ayarı sağlam yapan

Phonak Kulak içi kullaniyorum bunun yaninda widex evoke kulak arkasi aldim
. Kulak arkası mikrofon güçlü ama bu anlamayi kolaylastirmiyor. Ben kulak ici ile kulak arkasi arasinda fark goremedim. Estetik konfor acisindan kulakici kullanmaya devam ediyorum. Philips degil de phonak- signia deneyin bir de. Bakalim fark gorecekmisiniz.

Tariksudan

Bende fark göremedim tvde aynıydı phonak çokmı pahalı aparatsız androidli varmı modeli

Kulak içinin hoporlörü özelikleri aynı değil ama kulakarkasınla kulak arkası daha iyi diyolar

Benim 10numara wideks dream hiç bi özelliği yok

Benim bildigim android ile calisan phonak var ama oticon ve signia da android icin calismar yapiyormus. Phonak paradise serisi p50 5500 TL demişlerdi bir ara şimdi nedir fiyatlar bilmiyorum. Paradise serisi kulakici yok kulakarkasi var benim kullandigim m90 kulakici. 9500TL . Hoparlör olarak kesinlikle kulak arkası güçlü.

cihaz aldınız mı bilmiyorum ama marka tavsiysinde bulunmayıda çok sevmem ama kullanmış olduğunuz bir cihazın alışılmışlığı var bu yüzden iyi bir cihaz alıp en az 1 hafta alışma kısmına bakmamız. hemen alışılmaz önce diğer cihazı aklınızdan çıkartıp yeni cihazın nerede az nerede fazla duydugunuzu nerede anlama da sıkıntı yaşadığınıza bakmanız tespit etmeniz gerekir.
Pluvia

tele1 tv şuan canlı olarak sizin isitme engelliler dernek başkanlari konusuyor.sorunlarinizi dile getiriyorlar

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çanak anten yayin yoksa cep telefonunuzdan internetten tele1 canli yayini ile izleyin

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Phonak on numara beş yıldız...
Yalnız fiyatı biraz tuzlu! :confused:

Son düzenleme:
İki ay kadar önce (kur krizinden önce yani) kulak arkası mini Phonak marka Audé Paradise modelinin P50-R (şarj edilebilir) olanından iki adet aldım.
pc ve mobil tlf'a bluetooth bağlanabiliyor. Oldukça ufak, serçe parmağının uzunluk ve genişlik olarak neredeyse yarısı kadar. 16 saate kadar şarjı gidiyor. Boşken 2 saatte doluyor. Çok şık saklama kutusu ve şarj kiti var. 16 kanal ve 16 bantlı. Sesler gayet doğal ve net...
Nakit ve 2 adet aldığımdan, %35 indirim yaptılar. Liste fiyatı tanesi 10 bin tl idi., İkisini (şarj kitide dahil tabi) 13 bine bıraktılar. Şimdiki fiyat da aynı olabilir belki, çünkü liste fiyatları yılbaşında güncelleniyor, yıl boyunca sabit demişlerdi. Ama böyle ekstrem döviz kuru hareketlerinde ne olur, bilmiyorum.

sametozyunsel

Aldık cihazı siparişte unitron bte dx serisi

Şarjlı cihaz

Unitron dx pr3

Denedim 1hafta pillisini

Blotut harika bişimiş

Her tele uyumlu

hunsal

7bin çifti

Kalabalık ortamda anlamama gene devam ayarla ilgili galiba

widex dünyada en popüler marka ama hiçbir işitme cihazı zaten normal konuşmaları insan sesi gibi aktarmaz ve anlamakta sorun yaşanabilir.

ben hiç cihaz kullanmadım idare ettim böyle ama widex denemiştim test sırasında. bir abimiz earnet kullanıyordu yanılmıyorsam. googleye bakınca en iyisi şuan earnet nano 2 modeli yazıyor. eminim çok astronomiktir fiyatı

oticon,simens bunlarda güçlü markalar. çok bilinmeyende bir sürü var marka mobil uyumlu rayovac,maxetone gibi

aslında marka model önemsiz bunu 2-3 kkb doktoru ve odyolog söyledi. önemli olan ayarların doğru ve uygun bir şekilde yapılması.

Kulak içi philipsin varmış çok iyi diyor kullanan kişiler. Ama baya bi pahalı..

kulak içi olanlarda özellike yazın terlediğimizde direk etkileniyor ve ayarları bozuluyor. sonra beyni yandı deniliyor bu da bir kereye mahsus garanti kapsamında sonraki bzoulmalarda cepten veriyoruz.ve cihazın en pahalı kısmı da zaten bu beyin dedikleri kısım. kulak içi düşünenler bunu da hesap etmeli.

ayrıca piller için de rapor çıkartın hastaneye gitmişken ,işitme testi yapılırken sanırım onu da aradan çıakrtıp alabilirisniz devlet belli bir kısmını karşılıyor. şu an 60 lı paketler en ucuz 188-220 tl bandında.

Son düzenleme:
HakanEs26
fıatlar hakkında bılgınız varsa yazarmısınız
malum pandemıden sonra euro dolar cıldırdı bunlarda allah bılır kımbılır kaca gelır

[mentıon=130885]hakanes26[/mentıon]
fıatlar hakkında bılgınız varsa yazarmısınız
malum pandemıden sonra euro dolar cıldırdı bunlarda allah bılır kımbılır kaca gelır

valla dostum 5000 tl den başlıyor maalesef bu başlangıç fiyatı gerisini sen düşün..

bluetooth olanlar daha da pahalı , ben liste gördüm 8 den başlayıp 40 küsürlere gidiyor.herkesin bütçesi farklı

GRAHAM BELL

Ben 7bin aldım çiftini düşünürsen 8.500 veryo

Unitron şarjlı benimki bte kulak arkası unitron dx stringe p3

Phonakla aynı

PC ye bluetooth ile bağlantı cihazı için öneriniz var mıdır?kullanan ve yeni fiyatlar?

@GRAHAM BELL

Ben 7bin aldım çiftini düşünürsen 8.500 veryo

Unitron şarjlı benimki bte kulak arkası unitron dx stringe p3
cok uygun almıssın bu pahalılıga gore pluvacım ınsallah memnunsun
ne kadar memnun olsakta duyanlar gıbı duymayacagız kesemızı bosaltan fıatlara ragmen:(

gecen bende panık oldum bozulma bozulma dıye okuyup ufledıgım:)chılı paat dıye patlayıp sesler gıdıyor
kac pıl degıstırdım gene aynı patlama aksı gıbıde korona ankarada tavan
hep koronadan kacarak bır yenısını almak ıstesemde ıslemlere baslıyamadım
en sonunda sıldım her tarafını yenı karton pılden taktım pılı
sukurkı kortopal calısıyor 8 yıllık performansı dusmus cıhaz
hele bakalım baharda maskeyı atabılır yenı cıhaz almak ıcın hastane yoluna dusebılırım

GRAHAM BELL

Memnunum cnm bende mecbur aldım biliyon otekinin teki bozuldu oda masraf yapılsa gene bozulcak ömrü bitmiş 6yıl oldu takalı darısı sana güçlü cihazlar var sana göre 😁

Benimki 85db kadar

Blotutlu telden arıyan olnca almıyom kulağa

Uzaktanbağlantılı ayar istersen atıyı

Siyah seçtim rengi koyarım resmini

nbi4afc

Üst Alt