Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Limooon] Şizofren şiiri :)

Limooon

Üye
Konular
36
Reaksiyonlar
0
Dünyaa dünyaa dünyaaaa
Neden bu kadar gizemlisin dünyaa
Seni ölümün sonsuz uykusunda bir rüyaa zannetmiştimm
Ama öyle değilsin artık biliyorum...
Dünya dünyaa dünyaaaa
Sana bakınca 2 farklı yüz görüyorum dünyaaa
Tam çöktüğüm andaa umut gelip ellerimden tutup kaldırıyor beni dünyaaa
Çiçekler görüyorummm mis kokulu
Güzel yüzler mutlu simalar görüyorum dünyaa
Su içip sarhoş olduğumuz dans ettiğimiz yerler görüyorum dünyaa

Sonraaaa karanlık vakti geliyor dünyaaa
Baskılar görüyorum zulümler görüyorum dünyaaa
Diktatörler görüyorumm acılar görüyorum dünyaaaa
Sebep arıyorum dünyaaa mantıklı bir sebep arıyorum bulamıyorum dünyaaa

Sen güzel bit dünyaaa
Sen güzel bitte herşeyin mükemmel olmasına gerek yok dünyaa
Biz bize yeteriz dimi dünyaaa
Yeriz içeriz sonra hesabı ödeyebiliriz dimi dünyaaa

Bir mucize oldu ve acı çekmeye başladık demeyelim dünyaaaa.

Artık evrene farklı gözle bakıyorum dünyaaaa
Bir zamanlar evrime inanır ve Tanrıyı reddederdim dünyaaa
Şimdi ise o kadar çok bakışım değişti kiii
Şöyle bi kafamı kaldırsammm uzayıı düşünsemmm
Mümkünatı yok dünyaaa sen bi güç olmadan dönemezsinnn
Nasıl olduğunu bilmiyorum dünyaaaa ama orda 1i var gibi
Nolur o 1 kişiye yalvarıyorumm
Başta ben olmak üzere :D bütün insanların cezalarını aklımızın alabilceği şekilde versin ...

Senin suyun niye uzaya dökülmüyor dünyaaaa mıktanıs mısın senn
Seni kim döndürüyor dünyaaa uzayda rüzgar mı var dünyaaaa
Hadi seni güneş döndürüyo peki güneşi kim döndürüyo dünyaaaa
Geçen gün güneşin önünde eğildim dünyaaa
Güneşe tapmıyorum dünyaaa. Bi tarafımıza kaçmadığı için onu yaratanın önünde eğiliyorum dünyaaaa.

Bir liman vardır. Limanda bir gemi , gemide bir konteynır

Konteynır gemiye yüklenir ve yuvalara oturması beklenir

Sonra serdümen oturdu diye seslenir

İşte benim beynimde böyle olmuş.

Hücrelerim gemiler gibi fikirleri taşırken kan göllerinde

O konteynırlar bazen oturmuyor kaptan.

Ama gemi yinede gidiyor.

Çoğu zaman Oturmasada konteynırlar

Benim aklımda tek soru.

Son Liman neresi acaba ?

Son sefer var mı ? Bir son var mı ?

Çiçekli bir bahar gününe mi götürür bizi liman ?

Yoksa fırtınalı bir limana yanaşırken batarmıyız kaptan ?

Hiçbişey düşünmeden bende uyumayı isterdim. Ama uyuyamadım ve kalktım pozitif düşüncenin tadını almıştım bikere. Arada bir bana uğrar beynimi temizlerdi. Ve ben onu beslemeye devam ediyorum.

Aslında kimsenin ne durumda olduğu önemli değil bu dünyada. Hemde okadar önemli değil ki. Hatta kötü durumda olmak bile bazen mükemmel bişeydir. Herkes sağlıklı olsaydı sağlığın bir önemi olur muydu. Herkes istediği mesleği seçip istediği insanla evlenseydi önemi kalır mıydı şuan mutlu olanların. İşte biz bu boşluğun altını dolduranlarız.

İnsan biraz ibnedir. Güçlü olmak ister. Hatta çok şey ister. Bazen bunu belli eder. Bazen farkına varırsa gizleyebilir. Ama kötü değildir. Kimse... Bir köpekte kötü değildir mesela. Köpeğe sevmeyi öğretirsen ona kediyi öldürünce veya başka köpekleri kovalayınca kötü olduğunu hissettirmessen. Köpek kediyi kucaklar beraber yaşarlar beraber yer içerler.

Hayat devam ediyor. İnsanların %20si istediği hayatı yaşıyor. %50si mutlu. %15i idare ediyor. %10u zorda olsa çok şikayet etmiyor. %5i gerçekten zor durumda olan kişiler. Hayatı sevmemiz için bir neden daha.Sistem çok cömert. Ne tarafta olduğumuzun pek önemi yok. Çünkü bu hiyerarşinin birer parçasıyız. Zor olsada bazen... Zaten ömür dediğin nedir.

Bikaç saat skıntı yaşadım. Boş durmaktan bişey yapamamaktan. Hayal kuramamaktan. Ama uyumaya çalıştım uyuyamadım . Ve kalktım sistemi düşündüm mutlu oldum. Arada bir mutlu olmak herkesin hakkı. Sisteme aşığım yani... Seni seviyorum sistem...

Maalesef hayat sınav kağıtlarını herkese adil dağıtmaz, adalet ve eşitlik olsaydı, ya herkes mutlu olurdu-ya da mutsuz. sürekli mutlu olursak bundan da sıkılacağız. hayatta her şey zıttı ile vardır. derdine derman arayacak ve derdiyle yaşamayı öğrenen tek varlık insandır. sen mutsuz bir ağaç gördün mü? bir acıya üzülürken diğer taraftan da bizi güldürecek nedenler de var olur.
ve hayat acısıyla tatlısıyla devam eder. Güneş doğar, kış biter, bahçeler çimlenir. yani hayat yine devam eder.
İster İnsanoğlu arsız de, ister yüzsüz de alışmak ve yaşamak insana bahşedilmiş bir özellik işte...

Aslında anlatmak istediğim seninkinden farklı sana katılmakla beraber. Benim demek istediğim birileri sağlıksız olduğu zaman sağlığın önemi oluyor. Şuan sağlığına şükreden milyonlarca kişi var. Yani biz sağlık fakiriyiz . Yine anlatamıyorum tam olarak ama şöyle söyliyim. Bizim bir yönden düşük olmamız başka birilerini yükseltiyor. Böyle bi gizli görevimiz var.

ALLAH-Û EKBER
Limooon kardeşim o gizli görevin farkına varmış ve tadını almışsan ne mutlu sana rabbim sana rahmet yağmurunu yağdırsın 😉
Her bitki
Her ağaç
Her hayvan
Her yaratılmış varlık
Ve her insan gibi bizde görevimizin başındayız.

Allah sağlık fakirlerine mükafatını misli ile verecek evelallah 😊
Zira hadislerde;

[Hadis No : 4658]

Ebu Hureyre ve Ebu Said radıyallahu anhüma'nın anlattıklarına göre, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm şöyle buyurmuştur:

"Mü'min kişiye bir ağrı, bir yorgunluk, bir hastalık bir üzüntü hatta bir ufak tasa isabet edecek olsa, Allah onun sebebiyle mü'minin günahından bir kısmını mağfiret buyurur."

Buhari, Marda 1; Müslim, Birr 52, (2573); Tirmizi, Cenaiz 1, (966).

[Hadis No : 4663]

Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Kıyamet günü, afiyet ehli kimseler, bela ehline sevapları verilince, dünyada iken derilerinin makaslarla kazınmış olmasını temenni edecekler."

Tirmizi, Zühd 59, (2404).

Ve ayette;

Andolsun ki sizleri biraz korku, biraz açlık, mallardan, canlardan ve meyvelerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabredenleri müjdele!
(Bakara süresi 155. Ayet.)

Demekki görevimiz mühim
RABBİM rahmeti ile muamele eylesin ve bizleri razı olduğu kullardan eylesin
Selam ve dua ile 😉😇

Limooon kardeşim...

Konuyla hiç alakası yok ama adını görünce meşhur Hint Şarkısı aklıma geldi... O da Limooon.. :)

Aslında anlatmak istediğim seninkinden farklı sana katılmakla beraber. Benim demek istediğim birileri sağlıksız olduğu zaman sağlığın önemi oluyor. Şuan sağlığına şükreden milyonlarca kişi var. Yani biz sağlık fakiriyiz . Yine anlatamıyorum tam olarak ama şöyle söyliyim. Bizim bir yönden düşük olmamız başka birilerini yükseltiyor. Böyle bi gizli görevimiz var.

Sağlıksız olacağını kimse bilemez, sende bilemezdin. böyle düşünmekte etik olmaz. empati kurarsak sağlıksız olmak, sağlıklı insanı yükseltmez. Sağlığına tabi ki şükür etmeli insan, toplumda benimsenmiş bir söz vardır. ''Beterin, beteri var.'' bazı tabuları yıkamayız orada hem fikir olabiliriz.

Sağlıksız olacağını kimse bilemez, sende bilemezdin. böyle düşünmekte etik olmaz. empati kurarsak sağlıksız olmak, sağlıklı insanı yükseltmez. Sağlığına tabi ki şükür etmeli insan, toplumda benimsenmiş bir söz vardır. ''Beterin, beteri var.'' bazı tabuları yıkamayız orada hem fikir olabiliriz.

Bence bazı durumlarda sağlıksız olmak diğerlerini yükseltir. Ama yinede haklısın herzaman etkilemez çevreyi. Ama ben eminim etkileyen durumlar var. En basit örnek ben. Bi düzenim yok ve olmıycakta. bi işim olursa enazından çalışrm bitek bu olur. Şimdi bana bakıp ibret almamış mıdır komşuların benim yaşıt çocukları ? bence almışlardır. Bazılarından daha iyi durumdayken şimdi en kötü durumda ben oldum. Ama şükür mevzusu ayrı tabi. Yazdıklarım kesinlkle isyan olarak algılanmasın. sonsuz olmayan herşey katlanılabilirdir bu hayatta ne olursa olsun.

MeTePe ohaa şarkıyı geç açtım kbkma. malum bizim durumlar heryerden bi işaret çıkarabiliyoz öyle herşeye bakmıyoz :D ama şarkıya bayıldım hint şarkıları bukadar güzelmiydi çok iyi.

ama şarkıya bayıldım hint şarkıları bukadar güzelmiydi çok iyi.

Hintlilerde müzik ve dans bir çeşit dini ritüel. Kültürlerinde çok önemli bir yer tutuyor. Bizdeki bazı şarkılar bile hint müziklerinden derleme..

Merela Sertap Erener'in Rengarenk şarkısı Slumdog Millionere filminin müziği.

Bu şarkının orijinal hali ise çok daha eski bir hint filminin müziği... :) Benim favorim bu.

Umut benim kardeşimdir, hiç yanımdan ayrılmaz

Korkut abi tehlikeli bir abimizdir saygıda kusur olmaz

Hayal benim dostumdur işimiz düştümü gelir işte

Sevinç benim çocuğumdur arada oda gelir ama en güzel o gelir

Hayat agamdır kankamdır karışıktır hayat

Zaman kankam çok severim umutla yakın arkadaşlar

İşaret dayılarım fenadır başa beladır

Uyku abiler beni pek sevmezler ama yinede geldiler mi bişey demezler

Vesvese babalar bu alemin harbi babalarıdır ne kadar uzak okadar iyi

Birde oyun var kiii. İşte saf mutluluk . Oyun benim can dostumdur.

Abilere selam mücadeleye devam.

Birgün biyerde bi söz görmüştüm . Bir güler bir ağlar hayat böyle biter. Şizoyuz ya kendimize alıyoruz istemeden.
Ve ben şimdi bir gülüp bir ağlıyorum.
Binalar devriliyor sanki üstüme. Paramparçayım ama pes edemem. Bu savaşı güçlü kalarak kazanmak zorundayım.
Zafer iyiliğe merhamete inananların olsun. Zafer adalete inananların olsun.
Birde gülüşlerim var benim. Hiçbişey yokmuş gibi. Sanki beynimde çözülmeyi bekleyen sorunlar yokmuş gibi.
Olsun bee. Adalet yoksa benim ayıbım mı der gibi.
Bir çocuk gülüşünde saklı gülüşlerim. Yeni evlenen bir çiftin gözlerinde saklı benim gülüşlerim. Hayallerine yaklaşan kişilerin sevinçlerinde saklı benim gülüşlerim. Şakalaşan arkadaşların ortamında , bazen bir rakı masasında. Mutlu insanları görmek İnsanı mutlu edebilir mi . Ediyor işte. Hani birisi çok komik bişey görmüştürde konuşamadan güler de yanındakide noldu diye gülmeye başlar ya istemeden.
Bende öyleyim. Gülüşümüzü kaybetmeyelim.

Fakirlik karizmatik bir duruştur , gülmesini becerebilene, cimri gibi takılıp 50 kuruşun hesabını yapabiliyosan, içtiğin çaydan tat almayı becerebiliyosan en zengin sensin.

Çirkinlik havalı birşeydir , türkiyenin en çirkinlerinden olabilirsin ama bakış açın eğer , mesele güzel olmakta değil, mesele olduğun bedeni en yüksek performansta kullanabilmekte.

Zeka önemli bişey değildir , sadece kendisini yönetmeyi becerebilene , hele ki birde zamanında güzel ve yerinde öğütler aldıysa o kişiden zekisi yoktur, boşver toplama sen kahvede puanları , sen zekasız halinle gülmeyi becerebildin mi ondan bahset.

Sağlık , belkide en çok zorlayan , beterin beteri var derler ya aynen öyle , bir babanın oğlunu acı çekmesin diye öldürdüğü bi haber vardı üstü var mı bilmiyorum. Acı gerçekten sabretmeyi en çok zorlayan şeydir nereden bakarsak bak acı acıdır. Ama olsun biz diş ağrısına da saatlerce dayanırdık dimi.
Birde o acıyı ibret olmak için çekebilcek yürekler var , zor ama vardır elbet.

Engeller gerçekten beyindedir. Bazılarının bunu başardığını görüyorum internet ortamında çokçok zor durumda ama bir gülüşü var sadece tebrik etmek geliyor içimden.

Hayatta kim olduğumuz değil , hayat bize hangi malzemeleri verdi ve biz o malzemelerle neler yaptığımızla alakalıdır. Peki çok mu önemli neler yaptığımız . Çokta önemli değil galiba.
Ama yeni insanlar doğuyor büyüyor bazılarının inançları var veya yok farketmez kim olursa olsun. Ve herkes elinden geleni yapıp bi parça sevgi ekmek zorunda bulunduğu dünyaya. Sadece bir parça sevgi saygı. Sadece bir ömürlük görev.

YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE NE DEMEKTİR ???

Bu cümleyi eskidende duyardım ama ne olduğunu hiç anlamazdım. Ve şimdi anladığım kadarıyla bilmeyen kişiler için anlatmak istiyorum böyle bişey olmalı . Hiçbiyerde okumadım.

Yüzü suyu hürmetine demek ; insanlar arasında oluşan bir olaydır. Nasıl oluşur peki ?
Hamilelik sonrası dönemde müthiş tavan yapar. Hepimizin bir dünya ve iyilik günah sevap algısı vardır. Ve hamilelik sonrası dönemde vay minicik çocuklarımız oldu. Bunlara kıyıp kötülük yapar mı acaba Allah diye düşünürsün ve. Olayların yüzü suyu hürmetine bunun çok ayıp ve yanlış bişey olduğunu. Bu olasılığın Allah tarafından yapılması bile çok çirkin bişey olduğunu anlarsın ve beynin onaylar.

Veya ne bileyim bir aile ortamı olur aile akrabalar vs. Vay be herşeye rağmen oturdum şurda çayımı içiyorum diyebilirsin. Sonra etafı kesersin ve. Hangi yaratıcı bize neden kötülük yapsın ki diye düşünürsün. Ortamın yüzü suyu hürmetini görürsün.

Veya bir köpeğin bir çukurda mahsur kaldığını görürsün , ordan kurtarılınca nekadar mutlu olur. Bunlar hep olayların yüzü suyu hürmetidir.

Birde şahıslar için kullanılan yüzü suyu hürmetinden diye bi söz vardır. Tahmin edebiliriz ki o kişide büyük ihtimal iyiliğin gücünü görmüş ve ondan destek alarak hayatını idame ettiren ve ona göre yaşayan birisidir.
Hiç araştırmadım ama böyle bişey olsa gerek.

Dünya diye biyere geldim
Herşey karmakarışık neyin ne olduğu belli değil
Çok yalvardım sesimi duyun diye
Burdayım burdayım burdayım !
Kimseler sesimi duymadı...
Dünya diye biyere geldim
Herşey imkansız herşey mantıksız
Dünya diye biyere geldim
Korku gördüm acı gördüm
Daha büyük acılardan korkuyu gördüm
Dünya diye biyere geldim
Kimse hoşgeldin demedi
Ben dünya diye biyere geldim ve
Geldiğim yeri bilmiyorum
Kimse bilmiyor
Vay arkadaş ne diyim

Yeni bi çift evlenmiş eve geçmişler. Aradan bikaçgün geçmiş adam pc de oyun oynarken kadın izlemeye yanına gitmiş. Hani senin şu meşhur oyunların neymiş bakalım demiş. Adamda otur izle demiş. Kadın izlemeye başlamış ama adam sürekli kaybediyor sürekli ölüyormuş. Aradan yarım saat geçmiş. Yaa herif demiş sen yarım saattir oynuyon 3 kere vurdun onlar 20 kere vurdu hep kaybediyon demiş.
Adam da demiş ki kim kaybediyor ? ben kaybederek kazanıyorum. Ben kaybederek keyif almayı öğrendim. Onlar para verip daha çok yükselmeye çalışıyolar bende parasız sürekli ezilerek keyif alıyorum...

( Şuan online oyunlara onbinler yüzbinlerce tl yatırıp karakter dizenler var. Bu insanlar sırf oyunda daha güçlü olmak için para veriyolar. Halbuki oyunu ezilmeye oynabilcek kafaya bir insan yetişebilir. Hiç para vermeden milleti eğlendirirsin hemde :) iyilik yaparsın başkasına bırak sevinsinler :) herkes yenmeye oynuyor bu oyunları çok garip :)

Bir film vardı ya , yıllar sonra kızla adam birbirini görüyodu

Kız biraz gülümsüyodu adam ise biraz pişmandı

Bir toka küfür etti bana diyodu adam

Banada küfür etsin istiyorum, bir takvim yaprağı

Bir gırgır küçük bir oda büyük bir televizyon

Şişme koltuklar, hiç kullanılmayan misafir eşyaları

Banada küfür etsin ama ayrıldığımız için değil

Zamana yenik düştüğümüz için...

Hep karşımıza çıkar ya yaşlı bir çift bir bankta oturmuşlar gülüyolar

Bana böyle küfür etsin...

Kimbilir her son belkide bir başlangıçtır.

Dua ederim sabrederim...

Bir rüyaya daldım , rüya işte bakındım durdum.
Bir ağaç gördüm altında dinlendim. Bir kız gördüm ordan geçerken ona tutuldum.
Ve benim gitmem gerekti ilk şiirimi otobüste yazdım.
Şiirler şiirler şiirler. Artık milyon tane mesajdan sonra sormam gerekti anladın dimi sevdiğimi ?
Rüyama daldım ve beynim bir sonraki adımı düşünemez oldu.
Herşey yolunda gibiydi çok viraj geçtik ama dönmedik.
Hiç saklanmadık hiç plan yapamadık.
Kötü ihtimaller perisi varmış hiç tanımadık.
Bizim için o ihtimal ayrı kalmamızdı. Nerden bilebilirdik...
Rüyam devam etti ama bir anda oklar bize dönmüştü.
Biz kimiz nerdeyiz nabıyoruz ne yapmamız lazım.
İnsanın görevi olduğunu çok geç öğrenmiştik.
Rüyam bu sefer kabusa dönmüştü. Ve uyanmaya başladım.

Uyandım artık bitsin bu rüya. Herşey gerçek miydi yani. Ama tıpkı bir rüya gibiydi...

Rüyamdan uyanırsam ilk önce çay içicem. Yanında bisküvi olsunnn çok özledimm. Birsürü bisküviii. Hem kakaolu hem vanilyalı hem çilekli. Bide ellerim terlemesin oyun oynıyım az bişey.

Kafam gidip geliyor şuan cinlerin etkisi altındayım evveeeet :)

MeTePe Mete diye brini tanıyodum iyi bi arkımdı ve bi gözü şaşıydı yani şaşılık psikozda iyi değil. P 20.harf. Ve 20 (Bidahaki , birsonraki anlamında) E olumsuz demek. Profil resmi sarı kedi ve bu kedi çok güçlü olmaya çalışmış. Uzun lafın kısası sarı kedi çok kötü değil siyah veya siyah beyaz daha kötü. Sarı kedi çok sıkıntı yapma demek. Yani bu bi olgu sadece benim için geçerli olan değil bütün insanları anlatıyordu. Yoksa bana kalsa herkes cennete gitsin ben kurtulayım yeter kmsenin mutluluğunda gözüm yok ama bi anlamıda var işte bunun cinler varken...

Doğa evrim : Doğa evrim hanım sürekli profil değiştirdiği için bana bazen profil resimleri olumlu bazende olumsuz gelmişti. Yani buda demek oluyodu ki doğada evrimle gelmemizin iyi yönüde var kötü yönüde var demekti.

Sleeping beauty : Uyuyan güzel demek olduğu için herşey gerçek çıksaydı ve oyun olsaydı yani daha iyi şartlarda tekrar dünyaya gelseydim evlendiğim gün dünyaya gelicektim. Geçmiş sadece beynime hatıra olarak yüklenicekti. Uyuyan güzel ise geçmişte aşık olduğum bir kızı temsil ediyor zannediyordum.Sakın yanlış anlamayın lütfeen . sadece nickten dolayı böyle düşünüyodum... Hatta profil fotoğrafınıda bir arkadaşımın akrabasına benzetiyodum yani karışmasın yanlış anlaşılmasın şizofreni ...

Born2Die : yaşamak için öl demekti ve şuanki sıkıntılı hallerimi temsil ediyodu.

AydünyaVazo : Duvardaki bir resmi

Sokrates : Olaylara felsefik yaklaşmayı ve düşünce deneylerini

Sungate : Sun-gate güneş ve başlangıç diye ayırınca evrendeki paradokslardan veya insanların kaderleriyle alakalı şeylerden.

Oğuzhan112 : İntihar ettiğimde gelen ambulansı

Nurtan : N - ur - t - an veya N- ur -tan olarak ayırıyodum. N (ençok) ur( ateş) tan > şeytanın tanıda olabilir karanlıkta.
sonunu t - an olarak ayırınca. t oyun demek oyun an anlamına geliyodu.

Oscar : oscar da benim forumdaki şizofreniden yaptığım tespitleri temsil ediyodu. yani oscarlık kafalar filimler vs ... Ama yani kesin oscar of başyapıt falan diye düşünmüyodum oscar diye tiye alıyolardı diye düşünüyodum.

benkim : denizliden di galiba kendisi. Denizlinin bende şöyle bi hafızamda yeri var. denizliyi sürekli uyuşturucu haberleriyle duyuyodum ve hızlı bi memleket gibi geliyodu bana. benkim ise bilerek çöktüm ayağına yatıyodu aslında bayağı normaldi ...

Perseküsyon : hayata bakış açımız olsun. Birde hastalığımın çok mantıklı ilerlemesi sonucu çıkılmaz bir hale dönüşmesini anlatıyodu. Yani çok mantıklı kafayı yedim onu anlatıyordu.

Unuttuklarım olabilir yazarm hatırlarsam :) Yazmadığım bikaç nick var karışık onlar hiç yazmıyım anlatamıycağımı anladım.

Bu arada nicklerin iyi veya kötü anlamda olması kesinlikle sizi temsil etmiyor çünkü bu nicklerin bir anlamı varsa bu insanlar yok demek. Eğer rahatsızlık olrsa yanlış anlaşılma silebilirim . Zaten burda genel itibariyle tek bir kötü nick yok nurtan hanımınki biraz kötü çıkmış ama diğer anlamıda oyun çıkmış yani bir en iyi bir en kötü anlam verdi lütfen yanlış anlamayın beyin nasıl algılıyosa o genelde harf çok nadiren profil ...

Buralara çok şey yazdım bazen özel de yazmışım ama olsun yakında zaten gidicem :) Eğer üç harfliyseniz zaten göremezsiniz. Değilsenizde Şu deli neden delirdi delirmeyi gerçekten hakediyo muydu onu birileri uzaktanda olsa bilsin yeter...

Neden beenn... Hemde kız mevzusu... Hemde benim eeeen sağlamm olduğum konuydu bu.

Neden beni seçtin be kız... Neden seni böyle yetiştirdiler... Neden madde kullanan gençlerin sokağında top oynadın... Neden telefonunla oynayıp ışık yaktın... Neden bana baktın benide kandırdın...

Ben zaten şiir yazan yüksek sadakat dinleyen bi insanım.

Ama öyle olmadı neden buluştuk... Neden defalarca buluştuk... Neden sürekli buluştuk... Aklım almıyoorrr.

Herşey planlı gibi duruyo oysaki... Tuzak gibi herşey... Üç harfliler gibi... Yoksa bu filmin matematiği tutmuyorrr biyerlerde bir eksiklik vaaar...

Bakıcaz... Hayır mı ... Şer mi... görücem.

Neden böyleyim bilmiyorum. 30lara geldik ama halâ bişeyler öğreniyorum. En basit şeyleri bile öğrenmem çok geç olmuş. Neden hep sonradan öğrenmek zorundayım bilmiyorum. Ama bugünleride görmek güzel. Düşe kalka buralara geldim. Ben inanıyorum paranoyalarımda gerçek değildi ve kurtulucam inşallah.

Psikiyatriyle alakalı yeni bişey farkene kadar yine uzaklaşıyım senden forum. Gerçekten bazen çok çene yapmışım bazı msjlar çok çene.Özellikle eski mesajlarda. Ama bu biten bir hayattan geriye kalanlar olabilir veya dünyada tek başına kalmış olmanın şüphesi olabilir. Dal sarkar kartal kalkar hesabı takılmışım biraz. Gerçek hayattada biraz saftirikmişim aslında. Neyse yeni gideceğim şehirde bunlar işime yarıycak iyi oldu...

Şu bikaç senede neler öğrendim hayattan neler. Hayat bilgisini bize ilkokulda öğretiyolar ama hiçbişey hatırlamıyoruz. Yakınlardan da gelmeyince çok skıntı olabiliyo. Psikolojk hastalıklarda güzel bi payı var bu kısmın bence.

Öyle yani ben kaaaçtıım

keşke nicklerin önüne @ işareti koysaydın. Onlar da mesajını görürdü

Teşekkür ederim , hitap seklinizden dolayi "doğa evrim hanım" , çok kibarsınız Limon Bey

Limooon
Tesadüfen gördüm,
Üşenmeden de okudum🙂

Güzel olmuş, içinden gelen ne ise yazmışsın,tebrikler.

Cvplarınız için tşk ederim bu site ve üyeler beynimde çok yer etmişti onları anlatmıştım. Dünya da tek kalınca geriye kalan herkes bir mesaj oluyo .d

Zaman çabucak geçiyor @Limooon yeni gördüm mesajını umarım iyisindir..
[FONT=sans-serif]
"Born2Die : yaşamak için öl demekti ve şuanki sıkıntılı hallerimi temsil ediyodu."

Çok yanlış anlamışşın birebir çevirisi "ölmek için doğmuş" yani ölümün kaçınılmaz olduğunu kabul ederken hayattan en iyi şekilde yararlanmakla ilgiliydi.[/FONT]

Üst Alt