Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memurum. Emeklilik için rapor süreci tamamlandı. Prosedürü nasıl işler?

Busebaha16

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
22 yıllık memurum
%40 engelli raporuma istinaden gecen yıl şubat ayında baslattiğım emeklilik islemleri için önce üniversite hastanesinden durum bildirir rapor istendi gönderdim
sağlık kurulu bu defa da Eğitim ve araştırma hastanesinden oranlı durum bildirir raporu istedi onu da gönderdim
bu süreçte ilave rahatsızlığın sebebi ile %40 ile başlayan süreç %47 ile SGK Sağlık Kurulunca onaylandı bilgisi tarafıma ulaştı kurumumada yazı göndermişler

şimdi süreç nasıl işleyecek haberi alır almaz 2017 yılı iznine ayrıldım 1 ay içerisinde ilişik kesebilir miyim yolu yordamı bilen varsa forumda yardımcı olabilirse sevinirim

Busebaha16

Rapor süreci sonlandığına göre zaten emeklilik prosedürü devam ediyor demektir. Siz başta emekli olmak için kurumunuza başvurdunuzsa, bence bir şey yapmanıza gerek olmadan onlar size "tamam, artık emeklisin" demeliler.

Az önce SGK Kamu Emeklileri Daire Başkanlığı ile yaptığım görüşmede Rapor onay yazımı kurumuma (16.01.2017 de) gönderdiklerini tarafimada bilgi yazısı gönderdiklerini söylediler (henuz gelen birsey yok) 5510/4 D istinaden talebim halinde Emekli olabileceğimi Evraklarımı Kamu Personeli Emeklilik işlemlemleri Daire Başkanlığına göndermeleri gerektiğini onlarda evrakları inceledikten emeklilik onay yazıma istinaden ilişik kesebileceği mi ve sonra işlemlerin aylık bağlama ilk ödeme vs servislerince görüleceğini söylediler bu işlemle ne kadar sürer acaba 18 şubatta iznim bitiyor hiç başlama yapmadan ilişik kesebilirmiyim

Kurum (il Emniyet Personel Şube bu konuda tamamen bilgisiz ve hic bu tip emeklilik yapmamış ya normal ya malulen ayirdik engelli indirimi ile hiç ayirmadik diyorlar )

Busebaha16

Her şeyden önce artık bir sorun yaşamayacağınız muhakkak. Bence izninizin bitiş tarihinden itibaren emeklilik talebinizin işleme konması için bir dilekçe ile kurumunuza başvuru yapın.

Arkadaşlar, Emniyet'teki işleyişle ilgili deneyimi olan var mı?

Hayırlı olsun. Prosedür olarak normal emeklilikten bir farkı yok. Zaten gelecek cevapta izlenecek yol yazıyor. Ona göre hareket edecekler. Büyük ihtimalle izniniz bitmeden yazı gelir.kolay gelsin.

Vallaha içime su serptiniz Her ikinizede (OturanBoğa ve nilcan )Çok Çok Teşekkür Ederim Kurumun işleyişi bilmiyor oluşu tedirginlik yaratıyordu bende malum dile kolay 1 yıllık bir uğraş ve emek yanlış bişey yapmaktan korkuyorum inşAllah sorunsuz bir şekilde sonuçlandırırım bu sureci Darısı isteyen arzu eden herkesin başına olsun
Saygılarımla

Bugün itibari ile SGK kurumu kamu emeklilik hizmetleri daire başkanlığının yazısını ilgi tutarak emeklilik dilekcemi verdim ancak dediğim gibi kurum bu konuda çok cahil personelci ile epey tartışmak zorunda kaldık halbuki yazı açık ve net emeklilik onay yazısı ve hizmet cetveli gönderdiğiniz takdirde aylık baglama yönünden incelenecektir diyor ama memur arkadaş emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliği ve malulilen emeklilik kavramlarına takılı benim emekliligim malule değil ve bende polis değilim sivil memurum hicbir yönetmelik kanunun üzerinde değildir desemde hala sen emekli olamazsın kısmında takılı ben dilekcemi verdim sende neden olamiyorsam gerekçeli cevabını yazar verirsin idare mahkemesi yolu ile cozeriz konuyu deyip çıktım bakalım şimdi ne olacak?????

Busebaha16

Seni emekli edecek makam emekli sandığı yani SGK. Onlar sadece senin dilekçeni ve emeklilik için gerekli diğer evraklarla birlikte SGK ya yollayacaklar. Bu personelciler her kurumda aynı sanırım hem iş bilmezler ama fikir sahibidirler akılları sıra. Bu herifler yüzünden tüm prosedürü öğrenip kendi birimimdeki bir çok memuru emekli ettim. Gerekli belgeleri doldurup yolluyorsun maksimum 3 haftaya kadar onay yazısı geliyor. Senin dilekçeni işleme sokmak zorunda gerisini onlar düşünsün.

EGM te görüş soracakmis beyefendi ondan sonra baslayacak mış işleme tabi ondan önce ben gidip yarin hemen personel daire başkanına gelen yazıyı ve il emniyette personel şubede görev yapan memurun tutum ve davranışlarını aktarmayı düşünüyorum ve otobüs biletini aldım kismetse sabah Ankaradayim ve ilk ağızdan bitireyim su işi 1yillik emegimin ugrasimin 1 memurun egosuna takılmasına tahammül edemem

kamu emeklilik başvuruları ohal bitimine kadar askıya alındı diye biliyorum. acaba bu işlem engelli emeklilik başvuruları için geçerli değilmi

Busebaha16
Çok iyi düşümmüşsün ama işlemlerini hallettikten sonra o iş bilmez memur hakkında rapor tut da biraz personelcilik öğrensin. :D

aliihsan38
Öyle bir KHK yok yanlış biliyorsunuz. Silahlı Kuvvetlerde subay ve astsubaylar dahil emekli işlemi yapılmakta. Olsa önce bizim kurumda durdururlardı.

Busebaha16 bana gelen mail de bu. ben görüşmedim. ancak, yazışma oldu.benim raporum yüzde 60 ın altında ve ben de zaten, malulen emeklilik değil, engelli erken emekliliği istiyorum. "Başkanlığımızda malulen emeklilik taleplerine ilişkin dosyalar incelenerek tıbbı değerlendirmeler yapılmakta olup, ikinci kısımda belirttiğiniz hususlar mevzuatımız dışındadır.".
siz buna nasıl takılı kalmadınız aştınız. valla yine şanslısınız.

24 ocak itibarı ile dilekçe verdim aradan 15 gün geçmesine rağmen hiçbir hareket yok kurum genel müdürlüğe yazmış oradan onay bekleniyormuş simdi anlamadığım konu SGK nin onayladığı rapor ve hizmet cetveli gönderildiği takdirde aylık baglama yönünden inceleme yapılacaktır yazısı kurum onay vermezse Güme mi gidecek bizim emeklilik işlemi iptal mi olacak emeklilik kararını SGK mi veriyor EGM mi??

EGM nin hayır bu adam emekli olamaz deme yetkisi varmı??? Oldu öyle bir karar çıktı bu durumda yapilacak işlem nedir idari dava acilabilirmi??? Kafamda deli Sorular???

Busebaha16
Hizmet süreniz yeterli, raporunuz da onaylandı.emekli Sandığı onay verecektir.kurumunuza gelecek yazıdan sonra ilişiğiniz kesilecek ve aylık bağlama süreci başlayacaktır..stresli bir bekleyiş biliyorum. Biraz daha sabır, az kaldı:)

engelli memur emekliliği bu kadar uzunmu sürüyor yahuu..

turkuaz06

Ne kadar sürecek bu bekleyiş sorunda o zaten 1ay izne ayrilmistim son 10 gün ve stres yapıyor açıkçası tekrar çalışmak istemiyorum personelci mudurle görüşüp 10 gün mazeret yazabileceğini söyledi yine cevap gelmemiş olursa rapor alırsın diyor bu kadar surermi onay süreci merak iceridindeyim eller kollar bağlı beklemek çok zor geliyor

2/3 ü hocam

1.dereceye indikten sonra emekli olun.maaş150-170 tl frk ediyor.

Konuyu okurken hep aynı dedim. İş bilmez personelciler yüzünden mağdur olan çok..
Siz konuyu takip edin gerekirse kavga edin. Başka teşkilatlardaki personelleri arayın elbet işin ehlisi vardır.
Biliyorum bekleme süreci zordur. ama emin olun emekli olunca daha zor gelecek. :) Yeni emekli oldumda ordan biliyorum.. 3 gün sonra işe başladım. Siz işyerinin son günlerinin keyfini çıkarın.. Emeklilik şartlarını yerine getirmişseniz sorun yok zaten. Şimdiden haırlı olsun..

@cicikıs yok halâ bir haber ve bu durum benim canımı sıkıyor

2017 izni bitti 10 gün rapor al dediler bugün 7 gün

Ya Allah sabır versin bu kadar uzun sürmemeli lazımdı.

İl emniyet genel müdürlüğe görüş sormuş 45 gündür cevap bekliyoruz beklemek yıpratıcı hal almaya başladı psikolojik savaş veriyoruz resmen genel müdürlüğü aradım oradan verilen cevap durumunuzu değerlendiriyoruz olumsuz bisey yok en kısa zamanda il emniyete yazınızı göndericez diyorlar 1 hafta oldu yine hiç bir haber yok emniyet dışında bu kadar uğraştıran bir kurum daha var mı acaba

Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.

Ben de bu konuyla ilgili yarından itibaren girişimde bulunacağım, anak sormak istediğim konular var.

Ben ilçemizde bulunan Devlet Hastanesinden (Tüm branşlar mevcut) kurul raporu alırsam geçerli sayılıyor mu? Yoksa illa Ankaranın belirttiği bir hastaneye mi gitmeliyiz?

Ben de 17 yıllık Polisim. 1'in 4'üne düştüm.

Teşekkürler.

BENİM AÇTIĞIM KONU:
https://www.engelliler.biz/forum/emniyet-teskilati-emeklilik-ve-ozluk-haklari/175715-polis-memuruyum-toplamda-4-5-tane-ameliyat-gecirdim-emeklilik-durumum-ne-olur.html

Busebaha16

memurluk derece ve kademeniz ne?ek gösterge kaç?ben de 20 yıl 8 ay oldu.22 yıl yapıp,1.derece 4.kademeden emekli olmaya çalışacağım.

Çok şükür ben dün ilişik kestim arkadaşlar darısı sizlerin başına 22 yıl 11 ay 2/3 üniversite inşallah en kısa sürede ikramiye ve maaş konusu da hallolur

Nerdeyse 1 ay oldu ilişik keseli e devlette pasif emekli yazıyor maaş ve ikraniyeden bi haber yok bunları arayıp öğrenebileceğim 1 telefon numarası yokmu

İkramiye ve Maaş Bağlama Süreleri

16/03/2017 de 1 yılı aşkın uğraş ve emekle görev yapmakta olduğum ilçe Emniyet Müdürlüğünden 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi 6. fikrasına istinaden ilişik keserek emekliye ayrıldım görev sürem 22 yıl derece 2/3 e devletten 4/c tescil kaydından bakınca Emeklilik (pasif) görünüyor provizyon sorgulamadan bakınca; mustehak provizyon alabilir 4/c çalışan görünüyor emeklilik evrak takibe bakıyorum evrakta hareketler var ama girilen varide numarasında detay kaydı yok diyor bilgiye hiçbir surette ulaşamıyorum 03124587442 yi ariyorum sürekli meşgul su durumda ikramiye ve maaşımı ne zaman alırım e devletten emeklilik bilgilerimi ne zaman görebilirim

emeklilik işlemlerinizde sonuç var mı?

Bir Turlu Baglanmayan Maaş ve İkramiye

Engel durumumdan dolayi tam 1 yil suren ugraslar neticesinde 16 mart 2017 de Emniyetten ilişik keserek emekliye ayrildim nerede ise 2. Ay dolmak uzere ne ikramiye yatti nede maaş bağlandı 02.05 e kadar e devlette gorunen her hangi bir sey yoktu o tarihten beride maas baglandi uzman onayina gonderildi yaziyor 10 gundur uzman efendi onaylayamadi evragi bu kadarmi zor memurun maasini yapmak İkramiyesini odemek hic mi dusunmez bu insanlar ne yer ne icer evini coluk cocugunu neyle gecindirir 3 kez 170 ten kayit actirdim bimerden sikayet verdim adam yerine koyup donen olmadi Bana ozel bir durummu yoksa herkes bu sekildemi diye azicik arastirdim benden 15 gun sonra ilisik kesen adam ikramiyede maasta almis sgk nin savunmasi cok ilginc "bazi insanlar sanslidir isi az olan uzmana denk gelmistir" sabir sabir nereye kadar norm sure yokmu bu islemlerde borc harc yasam surmeye calısiyorum alacaklilarin gozunde bugun yarinlar yuzunden dustugum durumu varin siz dusunun

Son düzenleme:
Üst Alt