Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Modiwake kullananlar deneyimlerinizi yazar mısınız?

dinc07

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Ben 2 yıldır Modiwake 200 mg kullanıyorum. Artık reçete ile alamiyorum. Raporlu alınması lazımmış. Raporu da doktorlar vermiyor. Modiwake 200 mg yaklaşık 200 TL nasıl alacağız. Lütfen yazalım kimler bu durum?

Torbacıya benzer halimizmi var anlamadım ki.

Doktor yazmıyor kendin söylüyorsun, nasıl temin edebilirim ne demek ya.

Ben CİMER'E KONUYU ŞİKAYET ETTİM SİZLERDE YAZIN LÜTFEN.
fluo

ANLAMADIM KİME DİYORSUNUZ.

Doktor istediğin ilacı yazmıyor diye. Cimer'e yazmak gerçekten kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.

Renkli reçete sınıfına alındı o ilaç.

Renkli reçeteli ilaçlar uzun süreli kullanım için sağlık bakanlıgı önermiyor.
Doktorlara ciddi uyarılar veriliyor.

ne diyorsun kardeş sen konuyu anlamadan yorum yaptıgını sanma. ben bu ilaçı özel psikiyatri doktorn kontrölünde kullanıyorum 2 yıldır. gidp devlet hastanesinde yazdırıp kullanıyordum. Yine psikiyatri doktoru yazıyor ama devlet ödemiyor artık mesele bu.

Dikkatsiz ve özensiz yazmışsın acele etmeden yazdıklarını tekrar okuyarak yazsan daha iyi olurdu.

Modiwake sadece uyku bozuklugu için reçete edilebilir, ama doktorlar başka şeyler içinde modiwake yazabiliyorlar.
Bende kullandım, reçeteye baktıgımda uyku bozuklugu yazıyordu.
Sorunun ne bilmiyorum ama, endike dısında rapor yazmaz doktorlar.
Narkolepsi sorunun yoksa rapor yazmaz doktor. Normalde o ilacı sana cunku sadece uyku bozuklugu için yazabilir.

Ağır uyku apnesi var. çok uyku sorunu yaşıyorum.

Psikiyatri doktorm yazıyor bana devamlı

Çalışmıyorum herhangi bir gelir kaynağım yok deyince. İlaç raporu yazıyorlar genelde.

Doktor değiştirebilirsin, daha önce kullandıgın ilaçları e nabız dan görebilir doktor.

Tekrar hayat hikayeni anlatmana pek gerek yok yani.

Gittiğim doktorlar hep eski raporlara ve ilaçlara bakarak ilaç yazdılar.

dinc07

Annem 6 yıldır raporlu kullanıyordu uyku sorunu vardı son dönemde doktorlar rapor çıkartmıyor bittikçe yazıyorlar

artık kural değişmiş. raporsuz alamıyoruz ve rapor verin o zaman dedim. rapor yazarsam narkolepsi ismi girmeliyim oda ehliyetinize sıkıntı olur araba kullanamaya bilirsiniz dedi.

tapasya
bana da yazıyordu en son cuma günü yazmadı

karadeniz55
artık yazmıyor raporsuz. yazıyor ama eczane vermiyor. raporluda yazmak istemiyor.

Bana raporlu yazıyor arkadaşlar raporlu ilç kullanıyorum ben

Psikiyatri doktorum

dinc07 ben kullandım hiç bir işe yaramadı. Sadece düşüncelerimi hızlandırdı.Buda kötü oldu

kullanıyorum uykumu acıyor en azından.

peki araç kullanıyor musunuz? tapasya

raporlu alınca ehliyete sıkıntı olabiliyormuş.

Yok kullanmıyorum dinc07 zaten o ilacı içtikten sonra bnde 2 3 saat sonra aşırı bi enerji geliyor içmeyincede elim ayağımda titreme sanki o benim onda kurtarıcım gibi oluyor

Bilmiyorm ama zTen bnm tanım bipolar ve epilepsi.narkolepsi diye geçiyor dinc07 araç kullanmak istiyorum fakat doktorumda ehliyet almak sıkıntı olur demişti bana bi başkasını da kendimin de hayatını tehlikeye atmk istemiyorum o yüzden kullanmıyorum.

tapasya

teşekkür ederrtim. özel doktorum modiwake yazıyor ama çok para. rapor cıkartcam ne olursa olsun. ehliyeti almazlar inş.

İnşallh dinc07 doğrudur bn raporlu alıyorum ücret ödemiyorum

Merhabalar benim adım Yunus narkolepsi hastasıyım geçen gün bir arkadaş benden narkolepsi üzerine yardım istedi ve bende yardımcı oldum bunun üzerine kendimce düşündüm bildiğimiz bilgileri aktarmak, bilmediğimizi öğrenmek, merak edileni araştırmak paylaşmak, herhangi bir çözüme tedaviye ulaşıldığında bilgilendirmek vb amaçla birbirimize ne kadar destek olursak ne kadar çok sayımız artarsa çözüme o kadar yakın olabiliriz bir aile olabiliriz mantığından yola çıkarak, facebook üzerinde bir grubum var eğer engelliler.biz yetkilileri bana kızmazsa bu yazıyı okuyan veya tanıdığı olan narkolepsi hastalarını grubumuza davet etmek istiyorum. Grub linki aşağıdadır.

Saygılarımla: Yunus Emre K.

https://www.facebook.com/groups/narkolepsikatapleksi/

Modiwake 100 mg yazdırdım ama raporu olmadığı için parayla temin ettim. Bu şekilde alınınca modiwake ilaç kullanım listesinde görünür mü ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Epey zaman geçmiş. Yaklaşık 3 aydır modiwake 100 mg kullanıyorum. Clonex 600 mg alıp sabah 07.30'da kalkmakta zorlanıyordum Bu ilaç sayesinde kendime geldim. Yalnız modiwake , psikiyatr doktorları yazamıyor Nörolojiden halletmeniz lazım.

2,5 sene önce iş ve meslek danışmanlığı sertifika sınavına hazırlanırken geçici bir süre antidepresan bir şurupla birlikte modiwake kullandım. 3 yazılı 3 mülakattı sınav. Mülakatta iş arayan işveren rolündeki arkadaşları nerdeyse hiç konuşturmadım. Normalde sosyal fobim var ve sunuma geçtiğimde hiç duraksamadım. Çenem yoruldu konuşmaktan. Normalde sessiz biriyim.

@osmangazi Dün sabah ; sürekli gittiğim psikiyatri hocası "Modiwake , senin hezeyanlarını alevlendiriyor; Bundan sonra kullanmaman lazım "dedi.

@perseküsyon,
Bana da atak geçirirsin bu ilaçla demişti bir doktor. Abi anlamıyorum, birinin dediği ya birine tutmuyor ya da bizi kandırıyorlar bu doktorlar. Aynı şey antidepresanlar için de geçerli. Bir doktor bipolar antiderresan verilmez atak geçirtir diyor. Diğeri veriyor. Diğeri duygudurum düzenleyici yanında verilebilir diyor. İyi de zaten bipolarsan duygu durum düzenleyici kullanıyorsun demektir , ne demek yanlız başına antidepresan kullanılmaz demek.

Başka doktor Modiwake, lustral sana atak geçirtir doktorun ne yapmaya çalışıyor anlamadım diyor. Bir doktor diğerini nasıl anlayamaz. Desin ki kısa süre verecektir diğer doktor, anlamadım ne demek. Birisi de antidepresan şu hastalara verilebilir şu olursa diyor, onlar bilmiyor diyor. Arkadaşım sen de uzmansın onlar da uzman onlar bilmiyor ne demek. Kandırmayla, uyutmayla tedavi mi olur. Geçiştir gitsin. 2003 yılında hastanede yatarken bir profesör babama şizofreni kitabı vermiş. Yıllar sonra bunu doktora sorduğumda başka kitap bulamamış onu vermiştir diyor. Böyle saçma cevap olabilir mi?

Ben bir dönem kullanmıştım. Dikkat eksikliği vardı, sınav döneminde doktor bu ilacı yazmıştı. Ama bazı doktorlar uzun süre kullanımını önermiyor.

@osmangazi haklısın özelikle devlet hastanelerinde her psikiyatr farklı teşhisler koyup farklı ilaç tedavileri uguluyor. Bu konuda kendimce en geçerli çözüm yolu ; işinin ehli bir doçent veya profesöre gitmek. Normal uzman psikiyatrler, yetersiz gibi imada bulunmuyorum. Lakin Uzun yıllar seroquel, zyprexa, risperdal vs. bir sürü antipsikotik kullandım. Birisini 1-2 sene kullandım. Ondan sonra başka ilaca geçtiler. Ondan sonra yine farklı ilaç. En sonunda dayanamadım.

İstanbul üniv. Çapa tıp fakültesinde Psikiyatri ABD'de görevli Bir Profesör doktora ( Reklam olmasın diye ismini yazmıyorum) muayene oldum. Önceki epikriz&poliklink bulgularını da inceledi. """ Senin ilacın clonex""" dedi. Adamdan Allah razı olsun. Yaklaşık 14 senedir bunu kullanıyorum. Uzun zamandır stabilim ve remisyon evresindeyim. Şimdiki duygu durumumda çok iyi. Havalar da güzelleşmeye başladı. Yaşadığım her günden keyif almaya başladım. 24 senedir antipisotik kullanıyorum. Bundan sonrası güzel geçsin. O kadar sıkıntıdan sonra bunu hakediyorum. Hepimiz hakediyoruz. Bundan sonra herkes için, mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler gelsin. Amin ecmain...

@osmangazi,

Sadece bunlarda değil aklıma gelen. Çocuk konusu açıldığında bir gittiğimde aynı doktor çocuk yapmayın dedi. Daha sonra gittiğimde çocuk için tedavinizi olun dedi. Başka bir doktora anlattığımda çocuk olmuş zaten diğer doktorun dediğinin önemi kalmamış gibi bir şey söyledi.

Bana araç kullanma dedi. Arabamı sattım. Başka bir zaman aynı doktora gittiğimde babam araç kullanırken geriliyorum dediğimde sen kullan o zaman dedi. Aracı niye attırdın o zaman diye sormazlar mı?

@smurf doğrudur. Modiwake sınav hazırlığı veya masa başı PC karşısında çalışırken dikkat ve konsatrasyonu maksimum seviyeye çıkartıyor. Daha verimli ve hızlı çalışıyorsun. Ama ben bundan ziyade gece clonex 600 mg alıp sabah uyanınca ayılmak için kullanıyorum. Kahvaltıdan sonra 100 mg içiyorum 30 dak. yatağa uzanıp bekliyorum ve kendime geliyorum.

Üst Alt