Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Motor kazası sonucu beyin kanaması: Normalde taktığı kaskı o gün takmıyor [O an]

busssra

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Normalde taktığı kaskı o gün takmıyor. Arabanın arkadan çarpması sonucu ciddi bir beyin kanaması geçiriyor.Beyinde ödem oluşuyor. Kafatasının bir bölümünü beyine basınç yapmaması için alıp karnında saklıyorlar.

38 gün yoğun bakımdan sonra servise çıkardılar. Bilinç yok.Mideden besleniyor. Vücudunda sakatlık felç olmadığını söylediler. Ama beyin bu nereye etki edeceğini bilemezsin. O benim için çok ayrı çok özel birisi. Böyle bir kaza geçiren ya da geçirdiğini bildiğiniz insanlar ne durumdadır? Süreç uzun olacak evet. Onunla eskisi gibi gülmeyi çok özledim. Onu çok çok özledim.

Benim ona inancım tam. Rabbim ona güç kuvvet şifa ver. Dualarınızı esirgemeyin...Rabbim şifa bekleyen herkese şifa ver bizleri güzel günlere çıkar ALLAHIM.

Allah sifa versin... Doktorlarin genelde yapamaz edemez dedigi vakalar bile ayaklaniyor. Umudunuzu yitirmeyin. Allah sizinle beraberdir. Hasta neyiniz oluyordu?

çok geçmiş olsun. hacmi genişleyen beynine yer açmak için kafatasının sağlam sağ tarafındaki bir parçasını çıkartarak saklamak amacıyla karın boşluğuna yerleştirılyo. Bu parça 6 ay karın boşluğunda kalıyo süre değişebilir . 6 aylık sürede beynin toparlanmasını, saçlı derideki yara yerlerinin tamamen iyileşmesini bekleniyo Çocuğun bünyesinin gelişmesini, beslenme düzeninin normale dönmesini, bağışıklık düzeninin toparlanmasını beklenıyo. Sağlığının tamamen düzeldiğini gördükten sonra da kafatası parçasını karın boşluğundan çıkararak yerine koyuluyo. tüm fonksiyonları normale döndüğünü görülünce hasta okeylenir. ama Travma sonrası kolda, bacakta ve/veya yüzde felç olması, cildinde hissizlik, idrar kaçırma, görme işitme bozuklukları, şiddetli kusmalar gibi şikayetler de oluyor hastadan hastaya değişiyor risk tarafı bu Ağır beyin yaralanması olan hastaların pek çoğu hastaneden çıktıktan sonra fizik tedavi ve rehabilitasyon desteğine ihtiyaç duymaktadır. Bu rehabilitasyon hastaların ağır yaralanmalardan sonra normal hayata dönmeleri için son derece önemlidir. Bazı hastalar kötü göstergelere rağmen sürpriz yaparak tam iyileşebilir.

Normalde kask takıpta o gün takmaması bana biraz saçma geldi 3 senedir motor kullanrım 1 dk lık yere benzin almaya gittiğimde bile kaskı, montu, eldiveni, dizlik, botu her şeyi tam takım olarak giyerim. Bir çok kaza geçirdim yerde metrelerce sürüklendiğim de oldu, yandan arabanın çarptığıda ufak sıyrık ya da ağrılarla geçti gitti tecrübe oldu. Arkadan çarpan olmadı. Kask motorda olmazsa olmazdır.

Umarım sağlığına en yakın zamanda kavuşur veya en az hasarla atlatır. Çok geçmiş olsun.

Bu arada çarpan araç sürücüsü kaçtı mı? Sağlık olarak kalıcı hasar ya da olası kötü durumda çarpan kişinin başı epey ağrıyabilir.

Çok geçmiş olsun umarım bir an önce sağlığına kavuşur.Benim eşimde 17 yaşındayken kasksız motor kazası geçirmiş dediğiniz gibi beyin kanaması son anda ameliyata alınmış,bir ay yoğun bakımda kalmış uyandığında her şey yolundaymış .Dr. ilerde unutkanlık olabilir demiş şimdi 40 yaşında ve unutkanlık yok.Lütfen moralinizi yüksek tutun.Tekrar geçmiş olsun.

Motor sevğisi güzel ancak sizi farketmeyecek o kadar gerizekalı insanlıktan yoksun taş devrinde yaşayan araç kullanan öküzler var..bu arada öküze hakaret etmiş oluyoruz...öküz bile bir işe yarıyor...
Size tavsiyem ne kadarda dikkat etseniz karşınızdakiler sizi farketmedikçe kaza geçirmeniz % 100 dür...
O nedenle bizim ülkemizde 2 tekerlekli araçlardan uzak durun..tabii uzun yaşamak istiyorsanız...

o benim herşeyimmiş. teşekkür ederim inşallah

Allah razı olsun teşekkürler inşallah.

Evet. teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Daha önce boyle bir kazamı gerçirdiniz yoksa tanıdıgınız birinin izlediği surec mi bu?

O nedenle bizim ülkemizde 2 tekerlekli araçlardan uzak durun..tabii uzun yaşamak istiyorsanız...
Kırmızı yazı ile yazdığın uyarıya gülüp geçiyorum :D Ülkeyi motorla gezen biri olarak. Ege akdeniz, karadeniz gelecek senelerde diğer bölgeleri de sıra sıra gelecek senelerde gezeceğim en ufak bir şüphe olmadan.

ülkemizde dikkat edilmediği için yazdım..Neden üstünüze alıyorsunuz..hayat sizin devam edin..polemiğe gerek yok....motoru sizden daha çok sevdğimi bilin.yaşınız kadar motor kullanmışlığım var...

O kadar çok seviyorsunuz ki millete 2 tekerli araçtan uzak durun diyorsunuz. :D komiksiniz. Yaşım kadarmış hiç güleceğim yoktu! :D :D :D

bende arkadan bindirmiştim ilk aldığım zaman motor saplandı bende üstünde kalmıştım motorun arkası kalkmış bi şekilde ozamandan beri takıyorum

Üst Alt